Останнє оновлення: 14:46 четвер, 17 квітня
Економіка
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Сірий кардинал пивоваріння

Сірий кардинал пивоваріння

MalteuropФранцузьку компанію MALTEUROP GROUP привів до України її головний клієнт-пивовар.

Французький виробник солоду Malteurop прийшов на український ринок, свідомо знаючи, хто буде його основним клієнтом. Рішення «висадитися» в Україні компанія прийняла після підписання довгострокового контракту про постачання солоду для «Сан Інтербрю Україна».

Була визначена і виробничий майданчик. Планувалося, що солод Malteurop готуватиме на солодовенном заводі в Чернігові, який незабаром викупить у «Сан Інтербрю Україна». 

З погляду логістики це придбання було дуже вигідним, адже солодовенний завод знаходився поряд з Чернігівським півокомбінатом «Десна», який на той час вже належав «Сан Інтербрю».

Нове життя чернігівської солодовні

Власником солодовні в Чернігові Malteurop стала в 2001 році. І відразу вирішила провести її реконструкцію, щоб збільшити потужність в два рази.

Проте український ринок пива стрімко ріс. Так само швидко збільшувалися і потреби в солоді «Сан Інтербрю Україна».

І вже через рік після покупки чернігівської солодовні Malteurop ухвалює рішення про будівництво другого солодовенного заводу. Але тепер – в Харкові, ближче до другого пивоварного активу «Сан Інтербрю» – пивзаводу «Рогань». Наразі потужність обох виробництв складає 160 тисяч тонн солоду на рік.

Два заводи вже мало

Виробничі потужності двох заводів Malteurop Ukraine стали перевищувати потреби «Сан Інтербрю Україна» в солоді. Тому список клієнтів французів розширився. Споживачем солоду Malteurop стала ще одна українська пивоварна компанія –  «Оболонь».

Крім того, французи почали продавати солод і за кордоном. Сировину для пивних заводів Malteurop експортує в країни колишнього Радянського Союзу – Казахстан, Грузію, Азербайджан, Узбекистан, Вірменію, Молдову.

Постійно зростаючий український ринок пива і поява у Malteurop Ukraine нових клієнтів призвели до того, що компанія планує до 2010 року побудувати третій солодовенний завод і завдяки цьому збільшити свої потужності ще на 100 тисяч тонн солоду в рік. Місце розташування заводу, як завірили в компанії, поки невідоме, ще ведуться пошуки майданчика для будівництва.

«Якщо завод в Харкові, через складність прогнозування ринку і потреб основного постачальника, будувався в два етапи більше двох років, - розповідають в компанії, - то зараз, коли в країні відбулися істотні зміни, ми плануємо реалізувати проект в один етап протягом двох років».

Бізнес з повним циклом

Почавши бізнес в Україні, Malteurop направила свої зусилля не тільки на виробництво солоду. Ще до покупки першого солодовенного заводу в Чернігові французькі бізнесмени вирішили вирощувати і сировину для солоду – ячмінь. Причина проста: у Malteurop вважають, що якість українського ячменю залишає бажати кращого.

«До нашого приходу в Україні не існувало європейських стандартів виробництва солоду, – розповідають в компанії. – А щоб працювати по ним в країні і проводити якісний солод, необхідний хороший пивоварний ячмінь».

Malteurop Ukraine розробила «Програму розвитку пивоварного ячменю». Її суть полягала у відборі добре відомих сортів пивоварного ячменю і впровадженні їх в сільськогосподарську практику на Україні.

Врожайність ячменю виросла в два рази

Компанія уклала контракти з українськими агрогосподарствами на вирощування ячменю, привезла їм західноєвропейські сорти цієї культури. На сьогодні площа посівів ячменю для потреб Malteurop Ukraine складає 100 тисяч гектарів. Агрогосподарства-партнери розташовуються недалеко від чернігівської і харківської солодовень Malteurop Ukraine – в Чернігівській, Сумській, Черкаській, Харківській, Полтавській і Київській областях.

Компанія надає фермерам, з якими співробітничає, кредити на закупівлю насінного матеріалу і засобів захисту рослин. За інформацією Malteurop Ukraine, фермери, що беруть участь в програмі, за декілька років збільшили врожайність цієї культури вдвічі.

У компанії стверджують, що виробництво солоду повного циклу – від контролю над якістю насіння, процесу вирощування ячменю, його зберігання і переробки в солод – це їх основна конкурентна перевага. Тільки так, на думку керівників Malteurop, можна зберегти якість сировини для пива на європейському рівні.

 

До теми:

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

   Чи почують прохання Масани?

SVOBODA.FM