Останнє оновлення: 14:46 четвер, 17 квітня
Уряди і бюджети
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Бюджети України 1996-2007: Порівняймо результати

Бюджети України 1996-2007: Порівняймо результати

Yanukov-1Після перегляду серії з реклами ПР-БЮТ-ПР-НСНУ складається таке враження, що розмовляють дві людини, дивлячись на будівлю. При цьому один каже, що вона чорна, інший – біла. І так нескінченно...

Що найцікавіше – поряд стоять люди і одні також бачать білу будівлю, інші – чорну. Хоч ніби одна й та сама будівля, та й кольори не схожі абсолютно...

Те ж саме одні називають "помаранчевим хаосом", інші – "зупинкою на зльоті". Одні – економічною кризою, інші – "підтопленим жирком" олігархів. Те ж саме одні називають зростанням економіки, інші – її «згортанням».

Очевидно, що довіряти даним передвиборчих агітматеріалів не можна. Якщо навіть вони взяті з офіційних джерел, лишається маса «хитрощів», способів маніпулювання ними. Недомовки, виривання з контексту, різні методи обчислення показників тощо.

Так, Тимошенко, говорячи про досягнення свого уряду, називає збільшення доходів бюджету то на 70%, то 65%, а інколи – простою але дещо невизначеною фразою «майже вдвічі».

Зрозуміло, що на цьогорічних виборах гарантовано пройдуть до парламенту три політичні сили. Лідер кожної з них, реальний чи «екранний», вже працював на посаді голови уряду. Гарна підстава похвалитися успіхами. А виборцям – порівняти їх.

Ймовірні кандидати на посаду голови уряду за результатами позачергових виборів у Верховну Раду - Юлія Тимошенко і Віктор Янукович – мають своєрідні рекорди тривалості перебування на цій посаді. Тимошенко керувала урядом найкоротший термін – сім місяців, а Янукович – три роки сумарно.

Досить просте порівняння, не заглиблюючись у систему складних показників, можна виконати по доходних частинах бюджету. Достатньо переглянути перші статі бюджетів країни, де вказані загальні суми доходів і видатків.

Бюджети 96-07

Як видно, включно до 1998 року доходи бюджету держави зменшувалися, а перелом настав 1999 року. Та з огляду на фінансову кризу 1999 року, здешевлення гривні - важко говорити про щось більше, ніж зростання значення чисельного показника.

У 2000 році держава отримала перший бездефіцитний бюджет – сума доходів бюджету дорівнювала сумі видатків. При цьому зростання доходної частини бюджету більше показника інфляції.

У бюджеті 2003 року, підготовленому першим урядом Януковича, зростання доходної частини більше, ніж у попередньому бюджеті Кінаха, але менше, ніж у бюджетах 2000-2001 років. На наступний, 2004 рік, уряд Януковича закладає дефіцит більш десяти відсотків. Такий високий рівень дефіциту був лише у дев’яностих роках – бюджети урядів Марчука, Лазаренка, Пустовойтенка.

Бюджет на 2005 рік був підготовлений урядом Тимошенко на заміну проекту уряду Януковича. Його доходна частина порівняно з бюджетом попереднього року більша на 62,77 відсотки.

Це не вдвічі і не «майже вдвічі», але таке зростання є безпрецедентним. Рекордна досі цифра зростання 2000 року на 42% лишилася далеко позаду.

У бюджеті уряду Єханурова 2006 року показник зростання доходної частини повертається на рівень 2003 року, але з більшим рівнем дефіциту.

Бюджет другого уряду Януковича – на 2007 рік – має зростання доходної частини на чверть порівняно з бюджетом Єханурова. При цьому рівень дефіциту досяг рекордного показника в 11% з часу сумнозвісних дев’яностих.

Цікава здатність урядів Януковича раптово знаходити кошти на соціальні виплати, не передбачені бюджетом. А також здатність не планувати на наступний рік кошти для реалізації задекларованих намірів.

Так, наприклад, сталося восени 2004 року з доплатами до пенсій, які не були передбачені в проекті на 2005. Цікава ситуація склалася у проекті бюджету на 2007 рік з депутатськими пільгами: попри декларовані наміри з відміни, витрати на них були заплановані.

 

До теми: Керівники урядів України

Коментарі (7)

ilya | 2007-10-08 00:07

панове, пдытожим:

"МИ ПЕРЕМОГЛИ"

ну и конечно:

"ЗА ВІЛЬНУ УКРАЇНУ !!!"

просто громадянин | 2007-10-01 22:27

Я також маю економічну і юридичну освіту. Критикувати із знанням справи кожен вміє, якщо це не стосується себе особисто. При складанні бюджету ураховується багато чинників, перспективи отенційних доходів і витрат, інвестиції може і інші статті, про які нам, простим громдянам невідомо. Але чому усі чоловіки думають. що Тимошенко бездарна? В уряді і у Верховній раді майже одні чоловіки, і що? Вони ж неможуть дати раду сімейному бюджету, не хочуть брати на себе відповідальність у маленькій власній сім"ї, звалюючи усі труднощі на жінок. А взялися повністю без жінок керувати "великою" сім"ю- державою! Тому у нас і безлад у країні, тому ми досягли рівня "третіх" нероздвинутих країн, з найгіршою економікою у світі! Чоловіки , поступіться вже і тут жінкам-толку буде більше, як і у кожній маленькій власній сім"ї !!! Ви не вмієте керувати державними процесами. А напади на єдину сміливу жінку усім чоловікам - це аморально, але вона витримає і ще буде Президентом!

Сергій С. | 2007-09-29 18:37

P.S. В таблиці вказані голови урядів, як ГОТУВАЛИ проекти бюджетів.

Сергій С. - Скунсу | 2007-09-29 18:33

Хлопче, твої потуги викривити сприйняття очевидного просто жалюгідні.



"бюджет страны формируется по результатам деятельности ПРЕДЫДУЩЕГО года"- як це розуміти? Держава збирає податки в році "х", а використовує їх в році "х+1" ? :)))



Бюджет 2005 року сформовано з надходжень 2005 року. Не треба абстракцій про "результати предидущего" :)



Зростання бюджету Пустовойтенка - це падіння гривні. Від 2 грн. за долар до 3,5.



Зростання бюджетів Юща і Юлі - за рахунок бІльших надходжень до бюджету. Так, Ющенко в перші ж дні відмінив більш 200 постанов попередніх кабмінів, що давали всілякі пільги "потрібним хлопцям".

Scuns | 2007-09-29 12:20

Вы, господа, забываете, что бюджет страны формируется по результатам деятельности ПРЕДЫДУЩЕГО года. Если это вспомнить, то таблица предстает совсем в другом виде:

1) правительство Ющенко выплыло только за счет того, что Пустовойтенко начал поднимать экономику: динамика 1998-2000 годов это убедительно демонстрирует. Два года правления Ющенко убедительно показали его несостоятельность (прирост с 42% упал аж до 8%)

2) Янукович поднял доходы бюджета прилично, за счет чего Тимошенко и получила прирост в 62%. Но ведь Тимошенко правила в 2004. Результатом ее деятельности стали 17% Еханурова (падение темпов в 4 раза). Полная бездарность правления безумной леди также очевидна.

Так что давайте смотреть правде в глаза: не умеешь - не берись. Дай поработать тому, кто реально может поднять страну с колен.

Всем смотреть!!! | 2007-09-29 02:12

http://www.youtube.com/watch?v=q3z2wheJWyk

Operator | 2007-09-28 18:14

Зростання бюджету відбувається з причин:

1.) інфляція;

2.) зростання виробництва

3.) зростання рівня сплати податків

Треба аналізувати, З ЧОГО СКЛАДАЄТЬСЯ зростання кожного бюджету, не все ж так просто.
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

   Чи почують прохання Масани?

SVOBODA.FM