Останнє оновлення: 14:46 четвер, 17 квітня
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Володимир Полохало: «Режим, який склався, є найбільшим ворогом середнього класу»

Володимир Полохало: «Режим, який склався, є найбільшим ворогом середнього класу»

ПолохалоВся державна політика спрямована на винищення середнього класу під корінь

Які перспективи формування в Україні середнього класу і при яких умовах він може сформуватися?

Володимир Полохало: Інтереси фінасово-промислових угруповань не передбачають створення ринкового середовища, яке є сприятливою умовою для становлення середнього класу.

Мова, насамперед, іде про податкову політику держави. Будь-який економіст знає, що розробити законопроект про оптимальний податок для того, щоб середній клас розвивався, є справою двох годин. Натомість кон’юнктура і інтереси олігархічного бізнесу і сам характер соціально-економічної системи унеможливлює прийняття подібного закону. В країні немає ні стратегії розвитку, ні консенсусу еліт з приводу стратегії розвитку, тому і політичні еліти живуть сьогоденням і певною кон’юнктурою: всі думають, як наповнити свою кишеню і свій бюджет сьогодні. Тому у нас не вводяться ні нормальні податки, ні пільги для кредитів потенційного середнього класу. При таких умовах середній клас просто не встигає з’явитись.

Які технології потрібно застосувати, щоб середній клас все ж з’явився?

В. П.: Запозичити з певними творчими доробками все те, що існує сьогодні в інших країнах. Проблема полягає в постановці питання „що заважає появі середнього класу”. І знайдені перешкоди на шляху його розвитку можна ліквідувати законодавчим шляхом.

Відомо, що державні перевороти відбуваються не тоді, коли всім погано, а коли стає або ліпше, або набагато гірше. Чи не здається Вам, що владна еліта просто боїться росту добробуту збіднілої маси населення?

В. П.: Я би сказав так – вся державна політика спрямована на винищення середнього класу під корінь. І режим, який склався, є найбільшим ворогом середнього класу, бо інстинктивно відчуває загрозу із його боку...

Але, водночас, і говорить про необхідність його формування...

В. П.: А це вже демагогія і маніпуляція. Ми ж декларуємо відданність інтеграції в євроструктури, для чого треба показати, що ми починаємо задовольняти відповідні стандарти. Подальше знищення середнього класу буде означати подальшу маргіналізацію і люмпенізацію України. Із 48 млн. українських громадян – 30 млн. люмпенів і маргіналів, і для режиму набагато легше керувати саме такими людьми. Справа в тому, що маргінали і люмпени не об’єднуються в громадянські структури, вони розпорошені і атомізовані. Сила інтересів керівного прошарку набагато перевищує сукупну силу інтересів маргіналізованого і люмпенізованого населення. Середній клас, навпаки, організується в партії, громадські організації, через які він захищає свої права – економічні, соціальні і політичні. І саме через таку громадянську активність середній клас є основою громадянського суспільства в заможних країнах. Не може бути громадянського суспільства і середнього класу в бідній країні, це притаманне тільки для розвинених країн із розвиненим середнім класом. У нас же іде війна проти середнього класу, і, водночас, це війна проти громадянського суспільства.

Бесіду вів Олександр Герасимов  Діалог.ua
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

   Чи почують прохання Масани?

SVOBODA.FM