Останнє оновлення: 20:48 п'ятниця, 21 червня
для фронту
Ви знаходитесь: Політика / Соціум / Чернігівські «мальви» сплели майже 600 маскувальних сіток
Чернігівські «мальви» сплели майже 600 маскувальних сіток

Чернігівські «мальви» сплели майже 600 маскувальних сіток

Загалом для такої кількості готової продукції вони використали близько 12000 квадратних метрів сітки-основи. А скільки інших необхідних складових і часу на це витратили, можна порахувати лише приблизно. Головне – «мальви» працюють у районі Ремзавод і закликають чернігівців не втомлюватися, не байдужіти, не звикати до війни, а продовжувати допомагати нашим рідним воїнам.

Ініціаторкою волонтерської групи «Мальви» виступила чернігівка Світлана Чайка.

«Узимку 22-го року разом із онукою і невісткою ми була біженками в Черкаській області, в селищі Чорнобай, – розповідає жінка. – Витримали ми там недовго – три тижні. Мені було сумно, переживала за Чернігів, не знала, що робити, на місці не сиділося. А тамтешні жінки плели сітки в клубі, то я почала туди ходити, навчилася. Невдовзі, повернувшись у Чернігів, я продовжила нову для себе, але таку необхідну справу. Тоді це було дуже актуально».

У квітні Світлана знайшла в Чернігові хлопців із тероборони, в яких було місце розташування й одна чи дві сітки-основи. Почала шукати тканину, однодумців і робочі руки. Невдовзі до Світлани «підтягнулися» подруга Олена. Спочатку вони плели сітки удвох. А згодом, коли почали набиратися замовлення від хлопців із фронту, з’явилася необхідність розширюватися. Відтак виникла потреба в окремому приміщенні, почали його шукати.

«І тут знайшовся знайомий Саша, який і запропонував нам оце занедбане, але з новими вікнами, приміщення на колишньому підприємстві, – згадує Світлана. – Влітку минулого року ми сюди прийшли і почали облаштовуватися: підбили й утеплили стелю, щоб узимку не дуже мерзнути, хтось приніс обігрівачі, зробили нам електропроводку й освітлення. Це все нам допомагали люди, які бачили, що ми тут щодня працюємо».

Одночасно з облаштуванням робочого місця в одній із соцмереж жінки створили групу «Мальви», в яку увійшло близько 30 небайдужих людей. Постійно активних – нині десь половина з них. Хтось допомагає ситуативно, хтось нарізає тканину вдома і приносить готові стрічки для виготовлення сіток, ще хтось бере матеріали й плете килимки вдома, шиє подушки. Також жінки в’яжуть шкарпетки, бафи на шию і балаклави воїнам. Окрім цього, збирають бляшанки для окопних свічок, якщо є кошти, то купують парафін і самі роблять свічки.

Але «мальви» постійно потребують підтримки і допомоги. Було б добре ще утеплитися на зиму, не вистачає чоловічих рук. Бо що ж вони, самі жінки, в яких чоловіки воюють?

«Треба, необхідно, щоб чернігівці не «розхолоджувалися», не втомлювалися від війни, а продовжували допомагати ЗСУ. Бо, на жаль, люди почали звикати до війни, – констатує Світлана Чайка. – Попереду зима, волонтерам необхідна допомога, щоб вони могли якісно допомагати нашим бійцям. На сітку-основу постійно треба десь брати гроші: два полотна 14 на 70 метрів коштують 14 тисяч гривень, а це – на півтора місяця роботи».

«Мальви» роблять сітки під замовлення різних розмірів: 2 на 3, 4 на 4, 6 на 8, 6 на 10, 8 на 12. І навіть сплели дуже велику сітку – десь 12 на 20.

Тож давайте підтримаємо цих волонтерок своїми робочими руками, матеріалами і коштами! Адже перемога потрібна нам усім.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Українки в Квебеку і… компостування зі школи

SVOBODA.FM