Останнє оновлення: 10:09 середа, 17 липня
Соціум
Ви знаходитесь: Політика / Соціум / У МОН вимагають писати "Російська Федерація" з великої літери: суспільство категорично відреагувало
У МОН вимагають писати Російська Федерація з великої літери: суспільство категорично відреагувало

У МОН вимагають писати "Російська Федерація" з великої літери: суспільство категорично відреагувало

Українців обурив наказ Міністерства освіти та науки з вимогою писати "Російська Федерація" з великої букви. Громадяни не розуміють, чому в розпал війни, розв'язаної країною-агресором, в уряді мають місце подібні ініціативи.

Так, відповідний документ під номером 1060 міністр освіти і науки Оксен Лісовий підписав 31 серпня 2023 року. У ньому йдеться про доручення внести зміни до іншого наказу МОН від 21 серпня 2023 року, а саме змінити в ньому слово "російської федерації" на "Російської Федерації".

Вимога написати назву країни-агресора з великої букви викликала хвилю обурення в мережі. Зокрема, проти виступили 92% учасники опитування OBOZREVATEL.

У коментарях українці пишуть, що виявляти таку повагу до ворога неприпустимо і вирішення подібних питань наразі недоцільне.

Деякі навіть запропонували МОН "сходити за русскім воєнним кораблем".

"Звук "росія" треба писати з маленької літери", "А нам точно потрібний такий МОН, який цією ось **йнею в розпал війни займається?", "Якраз на часі приймати такий закон? Міністр проросійське *идло", "Що ж це таке, люди наші гинуть, а тваринам з великої букви", "росії ні що не заважає на будь-яких рівнях говорити "на Україні", принижуючи нашу країну. Чому ми маємо виховувати в собі повагу до фашистської росії та писати її назву з великої літери?" – пишуть вони.

Водночас деякі зазначають, що в наказі МОН йдеться не про обов'язкову вимогу для всіх, а лише для конкретного документа. Дехто також підтримує традиційне написання назви РФ з великої букви, оскільки це є нормою орфографії.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Спека у багатоповерхівках: безпека для дорослих і дітей

SVOBODA.FM