Останнє оновлення: 10:09 середа, 17 липня
документообіг / Імідж*
Ви знаходитесь: Політика / Соціум / Як швидко обміняти документи в Одесі: основні правила та рекомендації

Як швидко обміняти документи в Одесі: основні правила та рекомендації

Ви хочете обміняти старий паспорт на ID-карту? Закінчується термін дії посвідчення водія, а вам необхідне нове? Вирішили оформити закордонний паспорт, щоб виїхати за кордон? Тоді вам потрібно

Ви хочете обміняти старий паспорт на ID-карту? Закінчується термін дії посвідчення водія, а вам необхідне нове? Вирішили оформити закордонний паспорт, щоб виїхати за кордон? Тоді вам потрібно звернутись до «Паспортного сервісу». У ньому можна замовити ID паспорт, ціни в Одесі такі ж, як і по всій Україні. Отримаєте всі документи максимально швидко, без бюрократії та нервів.

В Україні кожен підліток, якому виповнилося 14 років, має отримати ID-карту. Перший документ діє до повноліття, після чого його необхідно переоформити на новий. Терміни дії наступних паспортів — 10 років. Така сама ситуація і із закордонним паспортом. Саме тому багато хто оформлює їх одночасно, що дозволяє повноцінно користуватися двома документами. Але це — не обов'язкова умова. Ви можете отримати документи у будь-який час, коли вам буде потрібно.

 

Що потрібно для отримання ID

 

Все залежить від того, хто саме отримуватиме документ. Підлітку, який оформляє його вперше, треба буде надати лише свідоцтво про народження. Також знадобиться паспорт одного із батьків. Для дорослих потрібно трохи інший набір документів:

  1. Наявний паспорт, що підтверджує українське громадянство.
  2. Ідентифікаційний номер.

Зауважимо, що є певні нюанси оформлення паспорта для людей, які отримали документи на окупованій території. Для того, щоб підтвердити особу, їм потрібно буде надати папери, що дозволяють їх ідентифікувати, але вони мають бути українськими. Наприклад, старий паспорт, посвідчення водія, свідоцтво про шлюб та ін. Підходять навіть документи без фотографій. Використовувати паспорти РФ, отримані на окупованій території, не дозволяється.

Скільки часу займає процес

 

Все залежить від того, яку саме процедуру ви оберете. Існує два варіанти:

  1. Стандартна процедура. У цьому випадку ID-карта або закордонний оформлюються за 20 робочих днів.
  2. Прискорена процедура. Вона займає до 7 робочих днів. Як правило, їй користуються ті, хто хоче оформити всі папери якнайшвидше.

При цьому подання документів на паспорт та написання заяви займають відносно небагато часу. Якщо у вас є всі папери, ви витратите не більше 10 хвилин. Розглянемо, як відбувається процедура:

  1. Запис на приймання. Зробити це можна через електронну чергу. Міняти документи в Одесі найзручніше у відділенні «Паспортного сервісу».
  2. Подання всіх паперів інспектору. Він перевірить їх та запропонує вам написати відповідну заяву.
  3. Оплата процедури. Вона робиться на місці. Заплатити ви можете будь-яким зручним для вас способом — банківською карткою або готівкою.
  4. Фотографування. Знімок роблять на місці, з урахуванням усіх необхідних правил та регламентів.

Як бачите, все досить просто та прозоро. Після закінчення процедури вам потрібно буде почекати обумовлений термін. Коли папери будуть готові, ви отримаєте інформаційне повідомлення на телефон. Після цього треба буде зайти у відділення та забрати їх.

 

Зазначимо, що у «Паспортному сервісі» ви також можете оформити обмін посвідчення водія в Одесі. Для цього треба буде надати старе водійське посвідчення. Заміна виконується протягом 1-2 днів, після чого ви зможете отримати повноцінні права міжнародного зразка. З ними можна спокійно виїжджати за кордон до Європи та інших країн, зокрема Канади та США. Зазначимо, що якщо ви отримали посвідчення до 2011 року, знадобиться направити запит до місцевого МРЕВ, щоб вони підтвердили законність отримання документа. При переоформленні водійських прав надавати медичну довідку про стан здоров'я немає потреби — її скасували на час дії воєнного стану. Вам знадобиться лише чинний паспорт, у якому вказано місце реєстрації, а також наявне посвідчення.


Фотоновини

  Спека у багатоповерхівках: безпека для дорослих і дітей

SVOBODA.FM