Останнє оновлення: 10:09 середа, 17 липня
Війна
Ви знаходитесь: Політика / Соціум / Вся інформація про чоловіків на планшеті у військкома: як в Україні хочуть змінити правила мобіліза
 Вся інформація про чоловіків на планшеті у військкома: як в Україні хочуть змінити правила мобіліза

Вся інформація про чоловіків на планшеті у військкома: як в Україні хочуть змінити правила мобіліза

Після гучної заяви міністра оборони України Олексія Резнікова про те, що працівники військкоматів невдовзі можуть отримати доступ до всіх держреєстрів України, ситуацію для ТСН.ua прокоментували військовий експерт, колишній речник Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов та адвокат Роман Сімутін.

Нагадаємо, станом на зараз ТЦК не мають повного доступу до більшості держреєстрів, де містяться персональні дані мільйонів військовозобов’язаних. Наприклад, про сімейний стан, майно, місце реєстрації тощо. Якщо працівники ТЦК отримають такий доступ, то процес оповіщення військовозобов’язаних для самих ТЦК може значно полегшитися, така робота може кардинально пришвидшитися.

“Фактично це буде єдиний інформаційний простір, – розповів у коментарі для ТСН.ua Владислав Селезньов. – Це означає, що дані про всіх військовозобов’язаних будуть заведені у спільну мережу, представники ТЦК та СП матимуть доступ до відповідних відомостей. Зараз, згідно із законом, за мобілізацію відповідає держава, а де-факто цим процесом займаються представники ТЦК, тобто Збройні сили України. Це несправедливо, адже для того, щоб облік був повноцінним і ретельним, якісним, потрібно, щоб військовослужбовці мали доступ до всіх інформаційних баз. Для того, щоб ніхто не залишився поза обліком“.

За словами Селезньова, наприклад, якщо людина не перебуває на військовому обліку, то ТЦК це бачитиме.

“Вся інформація буде зведена в єдину базу. Буде менше бюрократії, по-друге, це дозволить оперативно вирішувати питання. Буде полегшений процес оповіщення, процес обліку військовослужбовців запасу“, – резюмував Владислав Селезньов.

Юрист вбачає ризики

Своєю чергою адвокат Роман Сімутін, який теж неодноразово коментував тему мобілізації, на тему доступу ТЦК до всіх держреєстрів висловився так:

“Уявляєте, у представників ТЦК буде доступ до всіх інтегрованих баз? Про людину вони знатимуть більше, ніж СБУ. Інформацію з реєстру виборців, інформацію про кредити. Те, що заявлено – на межі фантастики. Для чого кожна структура веде свій реєстр, до яких немає загального доступу? Правильно, коли повноваження розділені. А тут в одній структурі про людину буде зібрано все, зокрема про банківські рахунки. Можливо, цю інформацію можуть продати. За великим рахунком, через це можна позбутися квартири, якщо на людину будуть усі дані. Є ризик зловживань“.

На думку Романа Сімутіна, таке нововведення буде вкрай важко втілити в життя.

“Неможливо концентрувати в руках таку повноту влади, – вважає Сімутін. – Ніхто не дасть таку можливість. Коли у звичайного працівника ТЦК, який стоїть на блокпосту з планшетом, з якого є доступ до всього мобілізаційного резерву, можливо таке, що йому буде хтось пропонувати великі гроші за таку інформацію. Це не буде впроваджено. Хто це буде підписувати? Це секретна інформація, до якої повинен бути спеціальний доступ. За здорового глузду рішення про впровадження цього не приймуть. А якщо буде впроваджено, то фрагментарно. Щодо того, чи зможуть працівники ТЦК блокувати банківські картки, то таких повноважень у них не буде. Заблокувати можна за рішенням суду і реєстратора чи виконавчої служби“.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Спека у багатоповерхівках: безпека для дорослих і дітей

SVOBODA.FM