Останнє оновлення: 10:26 вівторок, 26 листопада
Дуика
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / Боротьба з корупцією закінчується на прокуратурі
Боротьба з корупцією закінчується на прокуратурі

Боротьба з корупцією закінчується на прокуратурі

Представники громадської організації Чернігівський Центр Прав Людини розповіли під час брифінгу про кепський стан та кволий перебіг антикорупційних розслідувань в Чернігівській області.

Це Олександр Підгорний та Сергій Нестеренко. Брифінг тривав у прес -центрі «Чиста політика» 28 листопада.

Говорили про:

  • зловживання службовим становищем, невиконання судових рішень, корупційні діяння, фабрикування справ – справи: Поліни Малоштан, патрульних поліцейських, «садиба» прокурора;
  • «імпотенція» правоохоронної системи Чернігівщини та України;
  • чому доведені до відчаю громадяни нападають на прокурорів на робочому місці – справа Олександра Яковця.

У справі Поліни Малоштан, як каже Сергій Нестеренко, «там закрили, тут домовилися». Справу кваліфікують як хуліганські дію. Хоча це були катування. На судах звучать постійні погрози, а нас ледь не били. Перед судами двічі підпалювали електрощиток будинку, де живе Поліна Малоштан. Справу веде наймолодший прокурор. І саме прокурорів потрібно притягати до відповідальності.

Щодо садиби прокурора, за словами представника ГО, відчувається шалене зухвальство: у цій справі для них законів взагалі не існує. Усі питання стосувалися того, хто будував. Щоб зрозуміти, чиї ці кошти. Скидається на те, що то був хабар від підприємств міста. При цьому розвалилося підприємство «Домобудівник». Чотири рази справа закривалася. Щоразу слідчі роблять одне і те саме.

«Жодне рішення суду прокуратура не виконує і фактично за цим фактом потрібно порушувати окремі кримінальні справи. Це окрема держава, в якій фабрикуються справи. Я там бачив безпритульних, які десь викурили цигарку коноплі чи хтось щось вкрав на подарунок дівчині. Жодного розкрадача державних коштів я там не бачив. Прокуратуру потрібно розформувати під корінь і сформувати з нуля», – вважає Нестеренко.

На його думку, боротьба з корупцією в цій країні закінчується на прокуратурі. Це бізнес-структура. «Пишіть нам, збирайте докази», а потім справи усі позакривали.

Зараз у структурі прокуратури області працюють понад 1000 людей. Результат їхньої роботи – 102 протоколи [про корупцію] за 5 років. А за совєцької влади працювали близько 80 людей і справлялися з усіма справами без комп’ютерів.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  20 років тому у Чернігові застосували сльозогінний газ

SVOBODA.FM