Останнє оновлення: 10:26 вівторок, 26 листопада
круглий стіл
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / Про вибори по округу 205 як останню «мажоритарку» та інші особливості виборчої реформи
Про вибори по округу 205 як останню «мажоритарку» та інші особливості виборчої реформи

Про вибори по округу 205 як останню «мажоритарку» та інші особливості виборчої реформи

В дискусійному клубі «Експертна думка відбувся круглий стіл на тему «Вибори як складова захисту демократії в суспільстві». Учасниками заходу стали народний депутат України Олександр Черненко, голова Комітету виборців України Олексій Кошель, політичні експерти та громадські діячі.

Основною темою обговорення стали проміжні вибори народного депутата по 205 виборчому округу та місцеві вибори, що в відбудуться жовтні місяці.

Зокрема, вибори по 205 виборчому округу, що пройдуть в Чернігові 26 липня, не є локальними: «Це подія всеукраїнського масштабу», - відмітив Олександр Черненко. До того ж, на думку народного депутата, є висока ймовірність, що саме на цих проміжних виборах чернігівці можуть обрати останнього депутата, що боротиметься за мандат народного депутата за мажоритарною системою.

Також Олександр Черненко поінформував, що днями був зареєстрований законопроект Руслана Князевича, в якому пропонуються зміни до існуючого Закону «Про вибори» і Закону «Про державні закупівлі». Обидва вони ці закони мають полегшити та краще організувати виборчий процес, зокрема і по 205 окрузі.

Відповідно до даного законопроекту, зменшуються строки висування кандидатів до 40 днів до дня виборів – наразі кандидати мають запасі на 10 днів більше, а реєстрація кандидатів закінчується за 30 днів до дня голосування, на сьогодні – за 25. «Відповідні зміни до законів дозволять комісії вчасно замовити і надрукувати виборчі бюлетені»,- пояснив Олександр Черненко.

Доповнення до Закону «Про державні закупівлі» дозволить на проміжних виборах виборчим комісіям за полегшеною процедурою набагато швидше та простіше замовити товари і послуги для організації виборів.

Це стане можливим за умови, що 18 червня депутати проголосують за ці зміни до законодавства, підкреслив Черненко.

Голова Комітету виборців України Олексій Кошель, що також був активним учасником обговорення, акцентував увагу присутніх на роботі КВУ, яка на виборах по 205 округу матиме два основні напрями: довготермінове спостереження за виборчим процессом, усіма його учасниками та спостереження за процесом волевиявлення громадян в день голосування.

Олексій Кошель розказав, що очолювана ним організація абсолютно впевнена в необхідності проведення виборчої реформи, в рамках якої відбулося узаконення відкритих списків, запровадження багатомандатної мажоритарної системи, виборів мерів у великих містах у два тури та була б заборонена комерційна політреклама на радіо, ТВ, білбордах та сіті-лайтах.

Учасники круглого столу надіються, що виборчу реформу вдасться прийняти уже на початку вересня і місцеві вибори 25 жовтня пройдуть за новими правилами, хоча імовірність цього і не стовідсоткова.

Чернігівські експерти висловили неоднозначні думки щодо виборчої реформи. З одного боку, її необхідність не піддається сумніву, а з іншого, є ризик перетворення системи відкритих списків в ту ж саму мажоритарку, а необхідні глибинні перетворення отримають поверховий, так званий «косметичний» характер. Та навіть за ідеального розвитку подій буде необхідна складна багатоканальна просвітницька робота з населенням по інформуванню його щодо змін в у виборчому процесі. 

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  20 років тому у Чернігові застосували сльозогінний газ

SVOBODA.FM