Поселення вікінгів стане музеєм?
Голова Чернігівської обласної ради Наталія Романова взяла участь у відкритті традиційного Міжнародного фестивалю історичного фехтування та слов’яно-варязької культури «Коровель – 2007».
Фестиваль уже всьоме проходить на місці найбільшої в Центральній Європі древньої стоянки – городища вікінгів ІХ – ХІІІ століть , що знаходиться поблизу села Шестовиця Чернігівського району.
У своєму вітальному слові до учасників та гостей фестивалю, які прибули на Придесення з Російської Федерації, Білорусі та України, Наталія Романова, зокрема, наголосила на важливості таких видовищних фестивальних заходів не тільки для збереження історичної пам’яті, але й для зміцнення дружби і співробітництва між слов’янськими та скандинавськими народами, звідкіля і бере початок древня варязька цивілізація.
Археологічні знахідки в Шестовиці підтверджують історично доведений факт проходження в древні часи через Придесення трансєвропейського мосту ( шляху « із варягів у греки»), що з’єднував північ і південь Європейського континенту, і сприяв залученню України - Руси вже тоді до Європейської цівілізації. Зважаючи на те, що матеріали Шестовицького археологічного комплексу належать до міжнародної культурної спадщини, Наталія Романова порушила перед Міністром культури і туризму України Юрієм Богуцьким питання щодо створення в Шестовиці унікального музею-заповідника слов’яно-варязької культури і отримала від нього схвальну відповідь. Адже Міністерство готове забезпечити необхідну допомогу у створенні музею-заповідника при умові надання відповідних документів.
Як член постійної делегації України в Палаті Конгрессу місцевих та регіональних влад Ради Європи, Наталія Романова передала в Посольство України в Швеції, звідки і пішли вікінги, для постійної презентації Альбом фотографій археологічних розкопок із Шестовиці, старовинних обрядів, поєдинків воїнів в облаштунках з фестивалю «Коровель». Між тим, як зазначила вона, шведська сторона запросила проект по реконструкції та побудові в Шестовиці культурно-туристичного комплексу.
Оскільки з весни наступного року ця держава буде головувати в Раді Європи і у шведів є Програма по пошуку історичних місць пов’язаних з їхніми предками, в тому числі і в інших державах, проект по Шестовиці та перспективне фінансування археологічних робіт на місці поселення вікінгів буде розглядатися як в Раді Європи, так і в Уряді Швеції. І від цього, наголосила Наталія Романова, ми очікуємо тільки позитивних результатів.
Фото В. Кошмала
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 6575 |
Додати коментар: