Останнє оновлення: 14:46 четвер, 17 квітня
Інвестиції
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / Чернігівський губернатор Лаврик контролює будівництво заводу за ?200 мільйонів

Чернігівський губернатор Лаврик контролює будівництво заводу за ?200 мільйонів

губернатор та інвесторГолова Чернігівської облдержадміністрації Микола Лаврик не допустить порушення строків виконання графіку робіт по будівництву заводу з виробництва цементу у Новгород-Сіверському районі.

Про це він заявив під час виїзної наради з керівництвом  «Сімент Холдінг» та ТОВ «Сімент – Україна» на місці майбутнього підприємства.

Іноземні інвестори та влада району і області спільно зацікавлені у якнайшвидшій реалізації проекту. До речі, прилетівши на зустріч з губернатором,  президент «Сімент Холдінг» Марк Бурі у Новгород-Сіверському чоловічому Спасо-Преображенському монастирі попросив і отримав благословення на будівництво заводу.

Але на даному етапі справа гальмує через банальні бюрократичні затримки, зокрема, з видачею ліцензії на проведення геологорозвідувальних робіт, без чого неможливо починати будівництво. Враховуючи масштабність проекту, його важливість для району і області та серйозність намірів іноземних інвесторів, голова облдержадміністрації вирішив звернутися до Президента України, Прем’єр-міністра та керівника РНБО для прискорення процесу видачі необхідної ліцензії.

Представники ТОВ «Сімент – Україна» зазначили, що після початку геологорозвідувальних робіт на родовищі крейди знадобиться трохи більше півроку для виготовлення проектної документації, після чого можна буде розпочинати безпосередньо будівельно-монтажні роботи. Якщо все піде саме за таким графіком, то, за словами технічного директора  «Сімент Холдінг» Леона Хуппера,  введення підприємства в експлуатацію можна планувати вже на кінець   2009 року.

Микола Лаврик підкреслив, що будівництво заводу знаходиться під його постійним контролем і закликав усіх причетних до реалізації проекту вартістю більше 200 мільйонів євро підійти до виконання робіт, затверджених графіком, з максимальною відповідальністю.

Не обійшов він увагою і соціальний аспект справи, висловивши впевненість у тому, що майбутні працівники заводу (а це приблизно 1000 – 1100 чоловік) матимуть необхідний пакет соціальних гарантій. Генеральний директор фірми «Сімент - Україна» Ахмед Макарі запевнив губернатора і всіх присутніх, що для них  підбір і навчання кадрів та створення умов для нормального життя і праці є важливою часткою всього проекту і вони обов’язково дотримуватимуться попередніх домовленостей.

Коментарі (5)

Ігор Левенок | 2007-06-30 18:17

Андрію, якщо ви такі обізнані про екологічні наслідки, то чтого ж ви не розкажете нам про них, чи це вже в моду увійшло тепер корчити з себе крутого захисника природи? А про радянські часи вже б хоч мовчали! Тоді якраз менше за все партійне керівництво цікавила екологія, зате більше було кон"юктури, бо якже ж будувати завод в Україні, коли такого не має "старший брат"! От вам і відповідь.

аноним | 2007-06-27 22:02

Цена вопроса оцень серьёзная, учитывая уровень монополизации рынка цемента в мире. "Лафарж" имемет 70% рынка.

Запасы сырья по Новгородом огромны. В советское время их не разрабатывали только через неразвитось местной инфраструктуры. В то же время стремительно развивающаяся Свема в Шостке постоянно имела дефицит трудовых ресурсов которые масово завозились из Росии и частично восполнялись трудом заключенных. Лаврику крайне тяжело будет отстоять и продвинуть эту инвестицию.

Sirko | 2007-06-27 20:32

Это правильный случай. Одно дело размещать на Черниговщине вредные производства, как, например, в России размещаются немецкие химпроизводства. Другое дело - использовать то, что Бога дал области: нефть, мел, лён, торф и пр. Тут никуда не денешься и надо делать производство.

Однако вопрос: пойдут ли налоги в местный бюджет?

Андрей | 2007-06-27 17:32

Только никто не хочет задуматься об экологических последствиях строительтства. Всем только план по инвестициям нужен. А ведь почему-то даже в советское время от подобных планов отказались...

abc | 2007-06-27 16:15

Цемент нині дуже подорожчав.

Лаврик все правильно робить, розумно і відповідально.

От якби той цемент по дорозі до Чернігова частково перетворився на залізобетонні вироби, було б ще краще. Кажуть у Менському районі є зовсім недавно збудований, але трохи розкрадений завод-гігант по виробництву залізобетонних виробів. Можливо керівництво «Сімент Холдінг» та ТОВ «Сімент – Україна» зацікавилося б темою його відновлення і задіяння у єдину технологічну схему?

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

   Чи почують прохання Масани?

SVOBODA.FM