Чернігівщина: Тимківська школа - інтернат продовжить навчати і виховувати дітей
Депутати обласної ради відстояли право на існування школи-інтернату.
Так вирішено на виїзному засіданні постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури та інформаційної сфери, яке відбулося минулого тижня в Бобровиці.
Передісторія, вирішуваної депутатами облради проблеми, можна сказати, типова для періоду нестабільності і кризових явищ в економіці і соціальній сфері, внаслідок якої найбільш потерпають і страждають найменш соціально захищені верстви населення, як серед дорослих, так і дітей.
А Тимківська школа–інтернат якраз для таких дітей і була створена. Це – ледь не єдиний в області навчально-виховний заклад для вихованців з пониженим рівнем інтелекту. І цей заклад, завдяки щирості душі і педагогічного хисту учителів, вихователів і технічних працівників дав «путівку в життя» сотням і сотням вихованців, які, успішно закінчивши школу-інтернат, здобули повноцінний соціальний і професійний статус, а з тим і можливість заробляти на шматок хліба, відчувати себе неупослідженими в людському гурті, в родинах, в суспільстві, зрештою.
Звичайно ж, подібний навчально-виховний заклад може повноцінно працювати лише за умов достатнього фінансування бюджетними коштами. Іншого не дано. Але, виявилося, що „під гребінку” впорядкування бюджетного фінансування освітньої галузі разом з так званими малокомплектними школами може потрапити і такий унікальний за своєю соціальною суттю, навчально-виховний заклад, яким є Тимківська школа-інтернат.
Бо, бачте, „не дотягує” і вона до „нормативу комплектності” – замість сотні вихованців у ній навчається, виховується і живе лише півсотні... Але ж вибачте і ці півсотні, – „живі діти”! Куди ж їх – на вулицю? А педагогічний і виховательський колектив з унікальним досвідом педагогічної і виховної роботи – куди? А матеріально-технічну базу роками створювану – що, з „молотка”? Хіба це по-хазяйськи, хіба це по-громадянськи і, зрештою, по-людськи?
Ось такими проблемами і невирішеними питаннями якраз і переймалися під час виїзного засідання члени постійної комісії обласної ради, очолюваної депутатом Чернігівської облради від СПУ, начальником обласного управління освіти і науки Анатолієм Заліським.
Ґрунтовно вивчивши стан справ і можливості бюджетного фінансування Тимківської школи-інтернату, члени комісії в бесідах з педагогами, вихователями, депутатами сільської і районної рад охопили і проаналізували усі аспекти навчально-виховного процесу, можливості вирішення подальшої долі вихованців інтернату і працевлаштування усіх членів трудового колективу закладу.
Такий ґрунтовний аналіз стану справ спонукав і голову, і членів комісії до єдиного, як на їх переконання, висновку: Тимківська школа-інтернат має продовжувати жити і діяти в Старій Басані, аж допоки не буде віднайдено повноцінної такому закладу альтернативи.
– Ми не можемо, просто не маємо права залишати на узбіччі соціального захисту як вихованців, так і трудовий колектив цього, справді унікального в області навчально-виховного закладу, - наголосив, у своєму виступі на засіданні комісії голова фракції СПУ в обласній раді Валерій Дудар.
– Зрештою, не все можна виміряти грошима, бо є ще й людський фактор обов`язкового вирішення проблеми. – зазначив В.В. Дудар. – А цей фактор зобов’язує нас, депутатів обласної ради, передовсім подбати про завтрашній день як вихованців, так і його працівників – тобто педагогів і вихователів, які весь жар своєї душі віддають ось таким, особливим дітям... І ось за такий, справді, мученицький їхній труд, ми не маємо права працевлаштовувати їх абияк і тим само відняти від них законну можливість застосувати свій багатий досвід на найбільш гуманітарному напрямку виховної і навчальної роботи.
До такого переконання дійшли всі члени постійної комісії обласної ради, які взяли участь у її виїзному засіданні з вивчення цієї проблеми.
Одноголосно було прийнято рішення, в якому відповідним виконавчим органам рекомендовано забезпечити за рахунок бюджетних коштів фінансування Тимківської школи-інтернату відповідно до нормативів ще протягом наступного навчального року, а органам місцевого самоврядування району, територіальній громаді села постійно надавати Тимківській школі-інтернату дієву і належну допомогу.
Це рішення постійної комісії обласної ради схвально зустріли трудовий колектив школи, депутати сільської і районної ради та представники громадськості, які взяли участь у виїзному засіданні постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури та інформаційної сфери.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 7928 |
Додати коментар: