Останнє оновлення: 21:57 середа, 30 листопада
Суспільство
Постійне посилання: http://newvv.net/politics/medicine/288469.html
65 тисяч гривень підйомних та будинок, або квартиру на вибір: на Сосниччині шукають лікарів

65 тисяч гривень підйомних та будинок, або квартиру на вибір: на Сосниччині шукають лікарів

Пропонують 65 тисяч гривень підйомних, від 25 до 35 тисяч зарплатні, будинок, або квартиру на вибір. На такі умови у Сосницькій громаді запрошують лікарів. Шукають п'ять спеціалістів. Це необхідно, щоб надалі зберегти лікарню в селищі.

Віктор Богдан – лікар УЗД і гінеколог за сумісництвом. Йому 68 років. В Сосницькій селищній лікарні до російського вторгнення було три гінекологи. Одна лікарка через війну виїхала до Польщі. Друга лікарка-гінеколог старша за нього. Тому в заклад шукають молодшого лікаря, що згодом прийде на заміну.

Сосницька лікарня. ФОТО: Суспільне Чернігів

В Сосниці Віктор працює 45 років. За його словами, тепер більшість лікарів тут пенсійного і передпенсійного віку. Дефіцит молодих кадрів пояснює відсутністю у попередні десятиліття достойної зарплати та перспектив, щоб лишатись в селищі.

"Я вам скажу відверто, у нас такі керівники району: от нам квартир ніхто не давав, хоч вони сосницькі, а тут ми будемо давати квартири… . І так воно призвело до дефіциту. Зараз уже кинулись, але поїзд, як то кажуть, пішов".

Лікар УЗД і гінеколог Віктор Богдан. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Ми відпрацьовували. Набували знання, навички. Подобалось місце роботи – він залишався. Одружувався, виходила заміж, діти народжувались", – так медичний директор лікарні Олександр Дємідкін пояснює, чому лікарі його покоління після інституту лишались жити та працювати за місцем розподілу.

Називає, чого не вистачало для залучення молодих лікарів дотепер:

"Це перспектива. Друге – заробітна плата. Третє – умови проживання".

Олег Максименко працює директором Сосницької лікарні рік. Каже молодого анестезіолога уже знайшли – для цього за рахунок закладу перевчили на потрібну спеціальність лікаря швидкої. Ще шукають терапевта, хірурга, педіатра, гінеколога, ендокринолога. Перераховує, що лікарня готова їм запропонувати:

"Це придбання житла молодим спеціалістам, це виплата підйомних до десяти мінімальних заробітних плат. Якщо у нас буде працювати молодий спеціаліст, а ми не зможемо його забезпечити власною квартирою, то ми відшкодовуємо найм і оплату комунальних платежів".

"У нас в середньому заробітна плата від 25 до 35 тисяч гривень – це лікар який має достатнє завантаження", – розповідає селищний голова Андрій Портний.

Зарплату лікарю фінансує держава. На себе громада бере виплату підйомних – до 65 тисяч гривень, забезпечення житлом – оренда і, згодом, купівля. Яке житло придбати, лікар обирає сам, каже Портний:

"Ми не купуємо заздалегідь житла. Тому, що хочеться це питання вирішувати з урахуванням побажань – хтось хоче будинок, хтось хоче квартиру. Хтось хоче з ремонтом, хтось хоче самостійно здійснити ремонт. Наше зобов'язання – приїжджає лікар, ми протягом пів року купуємо житло".

Гроші на це знаходять за допомогою спонсорів та за рахунок скорочення інших витрат громади, пояснив Андрій Портний.

За його словами, залучивши лікарів, розраховують зберегти вторинну ланку медицини в селищі – підписати відповідні пакети з національною службою здоров’я і, відповідно, державне фінансування лікарні.закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  1 вересня випускників із Чернігова слухатиме весь світ

SVOBODA.FM