Останнє оновлення: 21:57 середа, 30 листопада
Здоров'я
Постійне посилання: http://newvv.net/politics/medicine/288033.html
У Чернігові зафіксовано випадок захворювання на дирофіляріоз: як вберегтися від зараження?

У Чернігові зафіксовано випадок захворювання на дирофіляріоз: як вберегтися від зараження?

У Чернігівській області проблема захворюваності на дирофіляріоз не втрачає своєї актуальності на сьогоднішній день.

Про це зазначають у Чернігівському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Випадок захворювання на дирофіляріоз зафіксовано в Чернігові. До відділення мікрохірургії ока КНП «Чернігівська обласна лікарня» 5 липня звернулася місцева жителька з пухлиноподібним утворенням на верхній повіці лівого ока. Під час оперативного втручання був виявлений і видалений ниткоподібний гельмінт. Наразі жінка лікується вдома. У ході епідрозслідування встановлено, що хвора відмічала покуси комарами та мошками.

Що це за захворювання – дирофіляріоз?

Це гельмінтозне захворювання, що викликається нематодами роду Dirofilaria. Довжина дорослих особин сягає 40 см, діаметр до 1,3 мм.

Переносниками інвазії є комарі різних видів роду Culex та Anopheles, які при укусах переносять личинки – мікрофілярії від хворої тварини (частіше це собаки) до здорової і таким же чином можуть заразити людину. Проте, інвазована людина не є джерелом зараження для комарів, не бере участі в розповсюдженні цієї інвазії, оскільки самки не досягають в її організмі статевої зрілості, відповідно не відроджують мікрофілярій в кров. Окрім собак заражатися можуть й інші види тварин: вовки, лиси, койоти, домашні та дикі кішки, тхори, ондатри, морські леви, носухи.

Зазвичай людина вражається в період активності комарів з травня по вересень, під час відпочинку на природі чи роботі на городі, дачі, та в інших місцях, де є значні популяції комарів і вражені тварини.

Перший симптом захворювання – болісна пухлина, в якій відчувається свербіж і печія різної ступені інтенсивності, почервоніння. Деякі пацієнти вказували на відчуття повзання, руху “чогось” усередині пухлини, переміщення під шкірою. При своєчасній діагностиці і адекватному лікуванні, захворювання повністю виліковується, працездатність повністю відновлюється.

У хворих відмічається різноманітна локалізація процесу. Найчастіше це ураження очей – до 55% випадків, у меншому ступені – ураження голови, обличчя, шиї, грудей, живота, статевих органів, верхніх та нижніх кінцівок.

Основний метод вилучення паразита – хірургічний.

Основним профілактичним заходом є попередження укусів комарів: захист житла від зальоту комарів за допомогою засітчення вікон, кватирок, знищення комарів, які залетіли в приміщення, механічними засобами або за допомогою інсектицидних аерозолей, електричних фумігаторів.

З настанням сезону активності переносників (комарів) радять всім власникам собак обстежити своїх улюбленців у ветеринарних лабораторіях на наявність личинок дирофілярій у крові, а при виявленні інвазії провести належне протипаразитарне лікування з метою оздоровлення джерела та профілактики зараження членів родини. Лікарська профілактика дирофіляріозу проводиться в США, Канаді, країнах Європи та Азії. В регіонах, де реєструються заражені тварини, всі собаки та коти мають щомісячно та цілий рік отримувати препарати для профілактики дирофіляріозу.

Збільшення числа бродячих тварин, масова їх міграція в природі та населених пунктах, процес урбанізації й потепління клімату сприяє зростанню передачі дирофіляріозу від диких до домашніх тварин і людини.закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  1 вересня випускників із Чернігова слухатиме весь світ

SVOBODA.FM