Останнє оновлення: 10:26 вівторок, 26 листопада
Коментарі
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / Атрошенко коментує транспортні питання Чернігова
Атрошенко коментує транспортні питання Чернігова

Атрошенко коментує транспортні питання Чернігова

Міський голова Чернігова Владислав Атрошенко щедро коментував питання, пов’язані з маршрутним транспортом міста, після завершення пленарного засідання 22 сесії міськради.

Коментарі він давав підлеглим медіа-ресурсам: ТРК «Новий Чернігів» та прес-службі міськради.

Про виконання Меморандуму перевізниками міста

На думку Владислава Атрошенка, ще не можна сказати, що все вже ідеально у місті з громадським транспортом, але поступово і люди і власники транспортних засобів змінюють своє ставлення.

– Моя задача як міського голови – збалансувати всі інтереси, примирити громаду, щоб у місті була спокійна, злагоджена обстановка.

Він також повідомив, що сьогодні є вільні маршрути, і можна купляти нові автобуси, перемагати у конкурсі та ставати на маршрут і заробляти гроші. Проте, бажаючих не дуже багато.

Як вважає міський голова, проблема транспортних перевезень дійсно тягне місто назад, якщо порівнювати Чернігів у рейтингу з іншими містами країни.

Система GPS- контролю

 - Зокрема, є зауваження до GPS, але вони встановлені і працюють. Потрібен якийсь час, щоб ця система дійсно мала ефект. А коли це можливо? Коли на кожній зупинці (а їх 460, і тільки на цей рік заплановано 100), буде табло, на якому буде написано: такий-то маршрут прибуде через 1 хв 30 сек, наприклад. Тоді можна буде користуватися цією послугою. Але чи є зрушення сьогодні? Є також, - сказав міський голова.

Сьогодні ж, на думку міського голови, це питання більше контролю і з боку громадськості, і з боку влади. Але вже також можливо з будь-якого гаджету реально подивитися рух транспорту на маршруті. Втім, є суто технічні питання до фірми-переможця «DOZOR», яка встановлювала GPS. При цьому міський голова наголосив, що це дійсно спеціалізована фірма, яка реально перемогла. І це підприємство, яке має досвід втілення системи GPS- контролю у інших містах України, зокрема, у Житомирі та містах Західної України.

– Я дав час цій фірмі, щоб виправити всі ті зауваження до системи GPS- контролю, які ми їй надали, і ці питання поступово вирішуються, – повідомив Владислав Атрошенко.

Інше питання Меморандуму – водії громадського транспорту

За словами міського голови, дуже важливо, щоб водії були охайними, чемними, не розмовляли по мобільному телефону під час руху транспорту.

– Але це наші люди, жителі нашого міста. І неможливо за один раз змінити всіх своїх водіїв, щоб вони стали лондонськими або віденськими водіями. Це надзвичайно складно, – сказав він.

Останній пункт Меморандуму – зовнішній вигляд пасажирського транспорту

Міський голова повідомив, що за його спостереженнями у суху погоду по місту немає брудного немитого транспорту. Втім, якщо у людей є зауваження, потрібно повідомляти і влада вживатиме належних заходів щодо тих перевізників.

Проте, все одразу не може змінитися так швидко, і перевізники робитимуть стільки, наскільки дозволяє фінансова і кадрова ситуація на їх підприємствах. Проте, позитивні зміни все таки є, вважає міський голова.

– Звичайно, будь-яка ціна на проїзд погана, і краще їздити безкоштовно. І є приклади міст у світі, де громадяни їздять безкоштовно, зокрема, у Таллінні. Чи можемо ми собі таке дозволити? Ні, не можемо. Адже тільки на тролейбусне управління ми витрачаємо 50 млн грн, дотуючи вартість проїзду громадян пільгових категорій, – сказав Владислав Атрошенко.

Про проїзд у тролейбусах

За словами міського голови, сьогодні нараховується загалом 20 пільгових категорій, а сукупна кількість громадян у Чернігові, які користуються пільгами, складає майже 90 тисяч чоловік з 290 тисяч жителів міста.

ЧТУ тримає поки що ціну за квиток у 2 грн тільки за рахунок дотацій з міського бюджету.

Владислав Атрошенко прокоментував ситуацію щодо економіки підприємства: ЧТУ збирає коштів за проїзд – 25 млн грн. З них: 8 млн грн – заробітна плата для працівників, все інше дотує місто – 50 млн грн. Тож, це собівартість підприємства, а доходу ніякого немає. Крім того, вартість електроенергії за останні роки зросла у 3 рази.

Яке майбутнє у ЧТУ?

Сьогодні на лінію виходять 75-80 тролейбусів, з них 15 - нових: 10 – придбані нещодавно, а 5 були ще достатньо нові. Нормальний термін експлуатації тролейбусів – у межах 12-14 років. Якщо щороку місто куплятиме по 5-7 тролейбусів, то за 10 років можна оновити увесь парк ЧТУ і так рухатися поступово й надалі, аби зберігати нормальний технічний стан тролейбусного парку.

Але, за словами міського голови, є й інша точка зору, більш оптимальна, щоб одразу купити декілька десятків тролейбусів за кредитні кошти.

– Можливо ми приймемо рішення по залученню кредиту Європейського інвестиційного банку і одноразово придбаємо декілька десятків тролейбусів. Це дозволить відразу змінити і структуру пасажиропотоків і культуру перевезень.

Він пояснив, що тролейбусне управління буде завжди прив’язане до долара або євро, адже в економіці підприємства є валютна складова, тому що 90 % - це імпортні запасні частини.

– Нові тролейбуси – це більші пасажиропотоки і значно менші витрати на електроенергію, ніж на старі. А крім того, перші 5 років експлуатації - суттєво менші видатки на ремонти та запасні частини.

Якщо дійсно буде підтвердження, що банк надає кредит у сумі 4,6 млн євро під 2 % терміном на 10 і більше років, то можливо й залучимо кредит, - підсумував міський голова.

Про вартість проїзду у 4.50

Вартість проїзду у 4,50 грн – це нижче середньої вартості в Україні, адже така вартість існує сьогодні лише у дуже небагатьох містах країни, в усіх інших вже навіть вища. Проте ціна у 3,50 грн - це ціна, за якою вже прямі збитки і техніка фізично вже не зможе поїхати при такій вартості за проїзд.

– Тож, це або політична незрілість заявляти про таке, або, що гірше, свідоме бажання дестабілізувати ситуацію у місті, – заявив міський голова. – Але в чому праві громадські активісти та деякі політичні сили: повинна бути підзвітність перед міської владою і громадою, і влада на перевізників повинна впливати.

Це дороговказ мені як міському голові і я спрямую його начальнику управління транспорту, який має забезпечити контроль за якістю перевезень пасажирів, дотримання графіку руху і всіх інших вимог до транспортних засобів та перевезень громадським транспортом, - зауваживВладислав Атрошенко.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  20 років тому у Чернігові застосували сльозогінний газ

SVOBODA.FM