
Конфлікт навколо храму св. Катерини завершиться?
Прес-секретар Чернігівської єпархії протоієрей Захарій Керстюк розповів "Високому Валу" про можливий шлях завершення тривалого конфлікту щодо передачі храму св. Катерини Українській православній церкві Київського патріархату.
Пряма мова:
- Архієпископ Амвросій Чернігівської єпархії Української православної церкви зацікавлений у тому, щоб вирішився конфлікт довкола Єкатерининської церкви.
Ні в якому разі ми не здаємось. Але ті, хто визнає себе канонічними, юрисдикцію яких визнає весь православний світ, повинні першими запропонувати шлях смирення і покаяння.
Не дивлячись на те, що депутати Чернігівської міської ради вже тричі висловлювалася за повернення храму святої великомучениці Катерини музею, і депутати виражали своє волевиявлення. Не дивлячись на це, ніхто не визнає це рішення, і обласній адміністрації не до людей.
Зі сторони Київського патріархату не було жодної офіційної ноти, щоб якось піти на компроміс і сісти за стіл переговорів. Виходить, що всі говорять тільки про це, що «так, ми хочемо дружити», але насправді у цьому ніхто не зацікавлений.
Православна церква, яку називають «московським патріархатом», робить цей крок смирення, так як сказано, про любов до своїх ворогів
Владика переговорив з людьми, які там стоять і з отцем Олександром, почув їхню думку та готовий її висловите, було би кому. Ви знаєте, що наша єпархія не має до цього стояння ніякого відношення, вона тільки виступає на стороні тих людей які відносять себе до Канонічної Православної Церкви. Люди виявляють своє право, і це їх право.
Владика переговорив, і ця інформація сприйнялась людьми не так позитивно, але Владика Амвросій робить усе, щоб цей конфлікт вирішився, люди пішли з-під храму, і жителі міста могли спокійно відсвяткувати Різдво, Новий рік.
- Тобто, ініціатива владики у тому, щоб люди згорнули намети?
- Так, владика зацікавленій, щоб цей конфлікт вирішився мирним шляхом, і щоб всі залишилися задоволеними та не було ніяких образ ні з чиєї сторони.
Хоча всі говорять і кричать про те, що потрібен діалог, але ні хто жодного разу до нас не звернувся – ні Київський патріархат, ні місцеві органи самоуправління. Ніхто не хоче шукати компромісів, всі говорять «забирайтесь геть».
- Як ви гадаєте, цей крок буде сприяти єднанню в Україні православ’я?
- Я думаю, що якщо Київський патріархат це правильно оцінить, і місцева влада зрозуміє цей крок як крок до примирення і піде на поступки і компроміс якийсь, у плані, що нам вони зможуть віддати Іллінську церкву, не все ж їм віддавати, або ще якісь – це процес переговорів, потрібно сісти за стіл переговорів. Або землю під будівництво храму виділити тим людям, які стоять у наметах.
- Як на мене, ідеальний варіант – це єднання українського православ’я.
- Але це не на нашому рівні вирішується.
- Просто, простих людей ці майнові питання навіть відштовхують від церкви…
- Ми готові на об’єднання, але тільки канонічним шляхом. Шляхом покаяння і повернення захоплених наших храмів, припинення гоніння та притискання нас з різних сторін нас зі сторони.
Це інша тема для розмови.
- Яких кроків ви чекаєте від Чернігівської єпархії Київського патріархату?
- Якби вони були готові до об’єднальник процесів, вони хоча б спробували вийти на нас. За весь час правління їх Єпископа Іларіона він жодного разу не вийшов на нас. Щоб виробити схему об’єднання, але тільки на канонічних основах.
З нашої сторони не було жодної публікації, яка б «порочила» їх церкву, ні в заявах з нашої сторони. Я ж зібрав за цей час більше 150 публікацій різного роду, направлені на образу та дискримінацію нашу церкву, нашого архіпископа, і всі заяви від прибічників Київського Патріархату.
Ми мовчимо і будемо мовчати. Бо мовчать ті, на чиєму боці правда. Ми закриваємо на все очі. І готові сісти за стіл переговорів.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 14663 |
Посилання до теми:
14.12.2008 КАнонічні чи КОнанічні? Прогресивні! Церковно-майнові реалії. ФОТОрепортаж
12.12.2008 Православні "обложили" міськраду. ФОТОрепортаж
12.12.2008 Депутати не знають, чим зайнятися? ФОТО
8.12.2008 Храмове свято у Катерининській церкві. ФОТОрепортаж
22.10.2008 Катерининську церкву коптять третій рік. Незаконно
30.09.2008 Версія: Небуденна смерть чернігівського патріота. Відео
30.09.2008 Вхід догори дригом заборонено! ФОТОфакт
Коментарі (44)
Олександр | 2009-01-02 21:52
5 кутів
люба | 2008-12-30 14:05
Іван Киянин | 2008-12-27 14:38
андрій | 2008-12-26 03:52
"віддати Іллінську церкву"
Прес-секретар Чернігівської єпархії протоієрей Захарій Керстюк.
Ваша любов до нас, ВОРОГІВ безмежна!!! Проговорився МП!
Да хто вашому смиренню та любові повірить?? Особливо тоді коли ви назвали плату за неї!!!
Немец | 2008-12-25 20:15
"Колись" - это когда он уйдет с арены.
Опять цитата с церква.инфо: "Якби наші ієрархи та духовенство турбувалися виключно про свій канонічний статус, то вони б ніколи не виходили зі складу Московського Патріархату, та зараз би були ієрархами й священиками цієї Церкви."
Тоесть, по логике вещей, ієрархи та духовенство УПЦ КП про свій канонічний статус не турбуються..
Олег | 2008-12-25 19:06
Немец | 2008-12-25 18:21
Идеи из разряда утопических.
По этой причине УПЦКП и не объединилось с УАПЦ? Объединительный "собор" УПЦКП и УАПЦ, назначенный на 19 ноября 2005 года, был сорван господином Денисенком ТОЛЬКО по причине нежелания дать возможность епископатом объединенной церкви избрать нового предстоятеля ! Это при заявление "митрополита" УАПЦ Мефодия о готовности принять избрание предстоятеля жребием или в иной, свободной форме.
А вы говорите "не заострять внимание на личности Филарета" ))
Олег | 2008-12-25 15:14
До речі, треба менше вам спекулювати на фігурі Філарета. Такі спекуляції лише поглиблюють розкол. Потрібно зосередитися на об"єднанні, щоб духовенство УПЦ МП і УПЦ КП, як вже писав, спільно обрало свого пастиря.
Бо цезарепапізм (зокрема, призначення митрополита згори або ззовні, або, як ви пишете, "самочинно") абсолютно не притаманний українській православній традиції, в якій більше важить не особа пастиря, а його душпастирські якості.
Хочу нагадати, що українське духовенство чинило опір і католицизму, і так само не сприймало Переяславських угод. Київський митрополит Косів був категорично проти них. Далі з Київською митрополією було вчинено в обхід всяких церковних правил. Тому не про це треба говорити, якщо хочемо добра, каяття і подолання розколу.
Семен Семеныч | 2008-12-25 14:28
Или твоя русская грамотность позволяєт только писать, но не читать?
Русский | 2008-12-25 14:05
*пояснение для Семена Семоновича. Медвежья услуга - это помощь, которая идет во вред*
Семен Семеныч | 2008-12-25 13:42
Ну ты заврался! А ничего, что я вообще не знаю, кто такой Филарет?
Русский | 2008-12-25 13:19
Это девиз всего раскола, всех кто поддерживает Филарета. Именно потому, что государство вмешалось и не дает церкви самостоятельно решить эту проблему, раскольников не убывает.
Немец! Наша церковь пережила не один раскол. Были и десятилетия лихолетий, были и гонения и ересь среди властьимущих! Много чего было. Переживет церковь и эту беду.
Желаю Вам долгих лет жизни, ясности ума и незапятнаной совести!
Семен Семеныч | 2008-12-25 12:09
- - - -
Слышь, русские, немцы и прочая залетная нечисть!
Что вы прилипли, как говно до сорочки? Глубоко начхать мне на все ваши каноны и благодати. И не мне одному. А вот управление нашей церковью из-за бугра - это мне уже не безразлично. Зарубите на носу и катитесь колобком, откуда прикатились!
Немец | 2008-12-25 11:59
Он ни за что не снимет буденовку. Это факт.
з.ы. Цитирую Денисенка:
«Так звана УАПЦ не має канонічної спадкоємності з Київською митрополією... Вона не має зв'язку ні з Київською митрополією, ні з одним Православним Патріархатом... Тому я вважаю, що УАПЦ дійсно незалежна, але незалежна від усього Православ'я. Це та суха гілка, котра відломилася від живого дерева нашої віри. Православна Церква вважає, що всі так звані священнодії, які звершують священики і єпископи цієї «церкви», — неблагодатні... його назва (Мстислава. — Ред.) — Патріарх Київський і всієї України — це насмішка над Церквою, тому що ніхто не може сам собі присвоювати вище достоїнство. УАПЦ самочинно звела себе в достоїнство Патріархату... Віруючих так званої УАПЦ ми закликаємо дотримуватись церковних канонів і не розривати Православну Церкву в Україні на дві частини... Уже втретє в історії XX століття виникає ця «церква», і кожен раз вона засихає, як відламана гілка, тому що в неї немає благодаті Божої, яка живить істинну Церкву» (Православний вісник. — 1991 р., № 1. — с. 10—13).
Олег | 2008-12-25 09:01
Для революціонера.
Думаю, зараз обійдемося без революцій. Їх на нашу голову вже було достатньо. А щодо дискусій... Ще у древній Греції громадянин міста просто не мав права ухилятися від публічної дискусії. Дуже мудро! Чому? Напевно тому, "даби дурь каждого відна била!". Тим більше, чого мені боятися в дискусії? :). Кажу все відкрито і чесно, як воно є. Якщо у опонентів вичерпаються аргументи і в якості останнього аргумента захочуть вдарити, підставлю іншу щоку. Нехай демонструють власне безсилля. Все ж просто насправді.
Немец | 2008-12-25 00:05
Почему-то если я себя назову Наполеоном Бонапартом, на меня оденут смирительную рубашку. А некоторые себя патриархом всия руси-украины называют )))
Одел "буденовку" - и вперед )) "с нашим атаманом не приходится тужить"
Каноны... Да, есть они в Церкви =) И законы в стране есть. А кто чего у кого отнимет - это уже вопрос иного плана. И правильно люди делают, что стоят за свою Церковь, до последнего *** )))
з.ы. 2 революционер - Для того, чтобы что-то умное ответить - нужно мозги иметь и уметь ими думать. Когда оба варианта отсутствуют - идут в ход личные оскорбления. Антиреспект.
життєвий | 2008-12-24 22:16
не годиться нікому ,чи то мирянину ти то церковнослужителю ганьбити те що вони задарма отримали .час -він розставить все на свої місця,і буде дуже прикро коли на схилі літ своїх людина не зможе знайти примирення з Господом адже Він позаконфесійний і аж ніяк не канонічний - він Галилеянин , який любить усіх ,навіть тих хто приховує своє єство під покривалом риз.
революціонер | 2008-12-24 19:50
Олег | 2008-12-24 18:44
"Лаврик прогнулся под нашего президента-украинофила"
Так-так... Напевно, президент вашої історичної батьківщини германофіл. І передає храми лютеранам? Чи, не приведи Господи, українофіл, який передає все більше храмів у підмосковному Ногінську Київському патріархату? Та, напевно ж, русофіл, який "втручається у справи Церкви", примушуючи до об"єднання РПЗЦ і РПЦ. В принципі, в тому нічого поганого не бачу. В Україні картинка інша. Церква, на жаль, розділена. І, згідно уподобань віруючих, храми доводиться передавати не Єдиній Помісній Церкві, а тій чи іншій конфесії. Згідно конфесійних уподобань частини (принаймні, не меншої) православних віруючих рішення абсолютно логічне. Хоча, напевно нелогічно в принципі, що держава роздає храми саме конфесіям, а не Єдиній Українській Церкві.
"никто не спрашивал у жителей города, что бы вы хотели чтобы было вместо церкви"
Якби я був комуніст, я б написав:
"никто не спрашивал у жителей города, что бы вы хотели чтобы было вместо Спасо-Преображенской церкви".
Далі пояснювати думку? Думаю, сенсу немає.
"И суды ни к чему не привели"
Та невже? Суди якраз визнали законність рішення Лаврика. Які ще питання? Замість демонстрації законослухняності отака от писанина? Некрасиво виглядає.
І про соціологію. Перші християни і, власне, Спаситель, не неї не зважали. Вам не здається?
Русский | 2008-12-24 18:15
Что касается Екатеринской церкви, то здесь мне видится политический заказ. Лаврик прогнулся под нашего президента-украинофила и, невзирая на протесты др. части православных, отдал ее КП. Протест шел прежде всего против такого способа передачи. Ведь никто не спрашивал у жителей города, что бы вы хотели чтобы было вместо церкви. И ничего против музея МП не имел. Пусть бы себе и был. Так нет - выкинули отдел прикладного искусства и не предоставили никакого помещения взамен.
И суды ни к чему не привели... А Вы пишите "социология". Если возможно влиять на решение суда, то почему нельзя на социологию?
Олег | 2008-12-24 17:58
Пожалуйста. Это цитата может служить подтверждением того, что Вы пишите обо всем православном народе Украины?"
Ну ось вам і приклад, ЯК можна слухати, але не почути людину. Ви мене не зрозуміли, можливо щось з мовою цієї землі у вас таки негаразд. Вже й не знаю, як мені з цим бути "раді вас аднаво".
Я мав на увазі, що до УПЦ МП не ходить ВЕСЬ український народ, а лише його частина. Ось і все. Більше того, хоч соціологія зазвичай і бреше, але вона говорить, що до УПЦ КП визнає більша частина православного люду. А ще ця соціологія говорить, що через розкол і чвари люди йдуть не до православного храму, а в тоталітарні секти.
Русский | 2008-12-24 17:49
"...якого не визнав весь український православний народ,"
Пожалуйста. Это цитата может служить подтверждением того, что Вы пишите обо всем православном народе Украины?
Что касается спокойствия, то вполне пока.
Напишите мне чем я Вас обидел? Где бэзпидставни звынувачэння?
Что касается языка общения, то украинский воспринимаю свободно, а писать предпочитаю на русском, тем более, что Вы меня понимаете.
У меня в компе такая раскладка хитрая, что переключаться на украинский язык неудобно, а ради Вас одного нерационально. Так что прошу покорно простить за мову нэсоловйину.
Олег | 2008-12-24 17:29
Перепрошую. Я і не розписуюся за ВЕСЬ православний народ, чого і вам бажаю. Читати потрібно уважніше і спокійніше.
"Я гражданин Украины, русский по национальности и воспитанию. Почему я не могу высказывать в своей стране свою точку зрения?"
Я теж громадянин України, українець за національністю, вихованням і культурою. Я у себе вдома на своїй землі і землі моїх предків. І Ви, звичайно, можете як громадянин висловлювати свою "точку зору" (бажано так, щоб це було мені зрозуміло як громадянину УКРАЇНИ) доти, доки це не ображає моєї громадянської, релігійної і національної гідності. Звичайно, якщо останнє трапляється, то найбільш безболісний варіант для Вас - обійтися без ваших "порад".
Сергій | 2008-12-24 17:20
Якщо серйозно - то любов, товаришу Русский, не передбачає роздачу майна і підкорення якимось канонам, використання якоїсь мови, а тим більше сприйняття політичних вподобань.
Русский | 2008-12-24 17:15
Я гражданин Украины, русский по национальности и воспитанию. Почему я не могу высказывать в своей стране свою точку зрения?
И последнее. рекомендую Вам (нисколько не навязываю, что Вы) начать построение любви с себя самого. А то как-то не очень верится в теплоту чувств после такого вот:
"мені не потрібно, щоб "русскіє" мені давали чи не давали право констатувати цей факт. Тим більше, намагалися ще з таким ніком розписатися за український народ, як звикли це робити"
Олег | 2008-12-24 17:04
Що ще точно можу сказати - що у українського народу вистачить розуму, мудрості і любові одне до одного подолати розкол, як би це не було противно біснуватим кукловодам, які до цього народу жодного відношення не мають.
Русский | 2008-12-24 16:46
"...якого не визнав весь український православний народ, це Апостольске правило буде порушене..."
Или по Вашей логике вот такие закиды не являются провокацией?
Олег | 2008-12-24 16:35
А ще бажано без сміливих слів і виразів, які розділяють. Це, якщо хочемо добра в результаті.
Русский | 2008-12-24 16:26
Олег | 2008-12-24 16:14
Вітаючи прояв смирення МП, канонічного за церковними правилами, хочеться побажати не порушувати ще й 34 Апостольське правило. Яке говорить: "Єпископам усякого народу личить знати першого в них, і признавати його, як главу, і нічого перевищуючого їхньої влади не чинити без його розсуду".
Допоки Володимир Сабодан є главою де-факто частини РПЦ, якого не визнав весь український православний народ, це Апостольске правило буде порушене, а між віруючими буде розкол. Він буде доти, доки під прикриттям канонічності ця частина РПЦ буде інструментом абсолютно світської політики Кремля, яка з Церквою нічого спільного не має. Хочу побажати канонічній УПЦ вміти демонструвати законослухняність, виконуючи рішення суду, перед яким усі рівні і не вплутувати політиків в прийняття неправомочних рішень.
З іншого боку, прихожани УПЦ КП мають приборкати власну агресію і нарешті зрозуміти, що в УПЦ МП іхні брати, співвітчизники. Вони не є чужими. Просто ще деякий час повинні "поблукати пустелею", як колись народ Мойсея. Єдина Помісна Церква - це коли брати нарешті полюблять одне одного. І коли таке станеться, ми не потребуватимемо визнання. Бо Бог - то і є Любов.
Покаяння ж потребують всі, бо всі грішні. Національне ж питання не буде заважати молитві тоді, коли Єдина Помісна Церква в Україні постане. Хто власним гріхом ставить стіну у вирішенні цього питання, той постійно актуалізує питання національне, а значить заважає молитві. Хай кожен подумає, яка його роль чи в єднанні, чи в розколі.
Думаю, все буде гаразд. Тільки потрібний час. І все вирішиться без русскіх, німців і революціонерів.
революціонер | 2008-12-24 15:36
Русский | 2008-12-24 15:28
Немец | 2008-12-24 14:57
революціонер | 2008-12-24 14:50
питання | 2008-12-24 12:00
У православ"ї існує ієрархія духовенства і є таке поняття як послух. о. Олександр може самостійно стояти під Катерининською церквою (без дозволу правлячого архієрея) мабуть, хіба що перебуваючи поза штатом, або на спокої. А якщо він перебуває в штаті єпархіально духовенства, то без благословіння правлячого архієрея він не має права брати участі в тій акції під Катерининським храмом. Отже питання: о. Олександр в штаті, чи поза штатом?
Сергій Соломаха | 2008-12-24 11:03
Пперехреститься, та в православії часто-густо після перебування в одруженні стригуться в монахи і набувають усякі пов"язані з цим права...
Це норма, а не виняток. А те хто після цього з ким спить, то інша справа...
Які канони ?
Віктор Несторонній | 2008-12-24 10:19
Треба займатися благочинною та милосердницькою роботою, а не літати на повітряній кулі над містом. Але ж не всі священники московського патріархату думають, як їх керівники. Прості священники достойно проповідують в селах, самі беруться за сокири і лопати для благоустрою своїх храмів та прилеглих територій. Просто у них тупе і бездарне керівництво. Одна справа сидіти у тепілій єпархії та думати як заробити побільше грошей. І зовсім інша - їхати у село, з покинутої хати зробити храм.
АКМ | 2008-12-24 02:00
І добре порахуйте, скільки ви захопили храмів у Чернігові, скільки вам за хабарі дала влада. А не муляє МП, що Спаський собор, куди ви вдерлися, був побудований, коли ще москви не було? І ще вистачає наглості заявляти "нам вони зможуть віддати Іллінську церкву,"
А харі не луснуть?!
F.C. | 2008-12-24 00:30
bened | 2008-12-23 21:41
Якщо іти шляхом САХНЮКА, то до кожного речення можна давати невтішний для бідненького батюшки комент.... Та більш за все вражає :
"З нашої сторони не було жодної публікації, яка б «порочила» їх церкву" - і це після всіх прокльонів і т.д. Залишаєься тільки згадати слова укр нар пісні:
Прости мені мила,
Що ти мене била...
Шурік | 2008-12-23 21:37
Мабудь зараз МП ломають собі голову: ну що ж сказати тим, хто два роки ніс чергуванння в мороз, дощ, спеку....так наївно віруючи, що цим здобувають собі рай.
бандьора з рокосні | 2008-12-23 19:08
я - пацталом!!!!!!!!!!!!
вітренко, кауров приїжджали з особистого запрошення "отця" Доздропєрмія (Олександра) , який кентується в тих наметах.
Сергій Соломаха | 2008-12-23 18:07
Чому так рвуться захопити усі православні храми в Чернігові попи з Московського патріархату і тим самим позбавити українців почути Боже Слово українською мовою ?
Можливо жадоба безмежної влади і гроші є основним інстинктом цих людей ?
Але чи потрібна нам чернігівцям така монополія ?
Щодо так званої церковно-слов"янської мови якою користуються в Московський церкві, то якщо я не помиляюсь її створили штучно спеціально для христинизації чехів в Моравії греки-месіонери Кирило і Методій. Ця штучна мова ні до російської, ні до української не має ніякого відношення. Щось на зразок латинської мертвої мови в католіцизмі.
Звісно, головна мета існуючого роз"єднання православія в Україні ще 1990 році - не допустити можливості обрання Московського патріарха українським кліром.
Не вірите, перахуйте парафії в Україні і Росії і пригадайте чому обрали патріархом 7 червня 1990 р. Редигера, а не містоблюстителя Денисенка.
сахнюк | 2008-12-23 18:01
Коментар: Неправда. Ви були організаторами і управляли процесом і продовжуєте ним управляти.
цитата: Якби вони були готові до об’єднальник процесів, вони хоча б спробували вийти на нас.
коментар: Перш ніж це закидати спитайте самі у себе - а ви до них зверталися?
цитата: Я думаю, що якщо Київський патріархат це правильно оцінить, і місцева влада зрозуміє цей крок як крок до примирення і піде на поступки і компроміс якийсь, у плані, що нам вони зможуть віддати Іллінську церкву, не все ж їм віддавати...
Коментар: Ну це просто блюзнірство. Пригадайте скільки храмів у вас і скільки у київського патріархату в Чернігові
цитата: Шляхом покаяння і повернення захоплених наших храмів
І готові сісти за стіл переговорів.
Коментар: Знову блюзнірство - у вас не забрали в Чернігові жодного храму. Назовіть хоч один. Що вам віддавати?
Такі заяви свідчать про програш і бажання вирулити із ситуації що склалася. Боже благослови Лаврика.