Останнє оновлення: 14:46 четвер, 17 квітня
До річниці
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / В’ячеслав Чорновіл і Чернігівщина: Громадські читання

В’ячеслав Чорновіл і Чернігівщина: Громадські читання

В. ЧорновілУ Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 20 грудня відбулися громадські читання «В’ячеслав Чорновіл і Чернігівщина: до 70-річчя від дня народження борця за незалежність України, визначного політичного і державного діяча».

Українець, якого часто називають символом сучасної України народився 24 грудня 1937 в селі Єрки Звенигородського району Черкаської області.

Ведучі слухань – заступник голови, керівник апарату Чернігівської облдержадміністрації Володимир Приходько і заступник голови Чернігівської обласної ради Олег Обушний.

Вони поставили великого сучасника в один ряд з постатями Т. Шевченка та І. Франка. Підкреслили необхідність послідовного й рішучого продовження справи В.Чорновола у розбудові демократичної соборної могутньої і заможної Української держави.

У заході брали участь учасники боротьби за незалежність України та розбудову Української держави. Присутні депутати місцевих рад, представники політичних партій, громадських організацій, вчителі області, викладачі вузів м.Чернігова та молоді державні службовці.

Організатори читань:
- управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю,
- управління у справах преси та інформації, управління освіти і науки облдержадміністрації,
- Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

На початку читань з молитвами за Україну та упокой душі В.Чорновола виступив настоятель церкви святих мучеників Чернігівського князя Михаїла і його боярина Федора протоієрей Олег Сіренко.

У слуханнях взяв участь старший науковий співробітник Інституту історії України Національної академії наук України, доцент Національного університету «Києво-Могілянська академія», кандидат історичних наук Олег Бажан.

У своїй доповіді дав обґрунтовану оцінку В. Чорновола як незламного борця за незалежність України. Адже він кілька разів був ув’язнений комуністичною державою за «антирадянську пропаганду» (1967-1969, 1972-1979, 1980-1988) і будівничого української державності.

Науковець наголосив:
«Будучи одним з лідерів радикального крила частини Верховної Ради – Народної Ради – В.Чорновіл сприяв прийняттю Декларації про державний суверенітет України, проголошенню 24 серпня 1991 р. Акту проголошення незалежності України. Перебуваючи з квітня 1992 р. до березня 1999 р. на постійній роботі у парламенті України, очолюючи депутатську фракцію НРУ, В. Чорновіл всіляко намагався створити умови для самоствердження, самореалізації національного організму, набуття економічної могутності, культурного розвитку, втілення в життя соборницької ідеї, надання Україні статусу суб’єкта міжнародного товариства».

Реальним політиком першого десятиліття відновленої держави Україна назвав великого сучасника депутат Чернігівської обласної ради, редактор газети «Світанок над Сіверщиною», голова Чернігівської обласної організації Народного руху України Віктор Лабазов.

Він, зокрема, нагадав про боротьбу у 1997-1998 рр. В. Чорновола на чолі Руху за вчасну виплату зарплат, які в той час хронічно затримувалися. Характеризуючи народну оцінку цієї постаті співдоповідач вказав, що зустрічі з ним у Прилуках своїми масштабами можуть зрівнятися тільки з Президентом України В. Ющенком.

Інший співдоповідач, заступник начальника управління культури і туризму Чернігівської облдержадміністрації і член ради Чернігівської обласної організації Української народної партії Валерій Сарана.

Він був у 1991 р. довіреною особою кандидата в Президенти України у Чернігівській області В. Чорновола, а в лютому-травні 1997 р. керівником апарату фракції НРУ у Верховній Раді України. Він висловив переконання, що на щастя України з’явилася постать такого рівня як В’ячеслав Чорновіл.

Своє враження про цю людину він сформулював так: «Він був людиною надзвичайно динамічною та енергійною. Мабуть саме завдяки його енергії та організаційним здібностям фракція, не дивлячись на свою порівняно невелику чисельність, була дуже впливовою.

Я і нині не перестаю дивуватись, як цей чоловік все встигав: і редагувати газету «Час», і керувати фракцією та партією, і бути в курсі всіх політичних, літературних та мистецьких подій. Загибель В.Чорновола – величезна втрата для України».

Журналіст, заступник генерального директора по зв‘язках з громадськістю та пресою ДП «Чернігівстандартметрологія» Владислав Савенок закликав присутніх читати праці В. Чорновола. Це скаже про нього більше, ніж розповіді інших.

Депутат Новозаводської районної ради м. Чернігова, голова Чернігівської обласної організації Української народної молоді Андрій Глухенький висловив пропозицію назвати одну з улиць м. Чернігова іменем В’ячеслава Чорновола.

Учасники читань ознайомилися зі стендом, присвяченим великому українцю та отримали збірник матеріалів до громадських читань.

Коментарі (3)

abc | 2007-12-23 23:02

2Кравченко

Щоб "писати наукову роботу по політичному портрету Чорновола", аналізувати його діяльність і давати оцінки, потрібно бути особистістю на порядок значимішою від Вячеслава Максимовича.

Оскільки такі мені невідомі, я приєднуюсь до заклику Владислава Савенка читати праці В. Чорновола, а не намагатися дати йому оцінку, тим більше наукову.

От коли наука виведе Україну в число заможних демократичних країн, тоді нехай спробує дати оцінку першопроходцям.

Кравченко | 2007-12-22 12:36

Ви знаєте, що на ваших слуханнях не було жодного науковця. А є в нашому місті одна людини,яка писала наукову роботу по політичному портрету Чорновола. Яка особисто спілкувалассь з Чорноволом. До речі, коли таких продажних тварюк, котрі продались прилуцький братві, запрошують до слова, то це вже "лабазовський" синдром присутній, але на щастя в політиці кодованих алкоголіків становиться менше

abc | 2007-12-21 20:14

Вячеслав Максимович запропонував пряму, вивірену розвинутими країнами дорогу в заможне майбутнє. Не його вина в тому, що люди забажали і далі сидіти в посткомуністичному болоті і чекати доки номенклатура прихватизує їх майно.

За все треба платити, в тому числі і за небажання думати.

А пропозиція Андрія Глухенького слушна, дуже слушна. От тільки не одну з вулиць, а одну з центральних вулиць.
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

   Чи почують прохання Масани?

SVOBODA.FM