Останнє оновлення: 18:08 четвер, 16 січня
Прес-клуб
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / Як зберегти ліси Чернігівщини?

Як зберегти ліси Чернігівщини?

Про збереження лісового багатства Чернігівщини йшлося під час засідання Чернігівського прес-клубу реформ.

Його учасники – головний лісничий Чернігівської області Сергій Мотрич, заступники начальника обласного управління лісового господарства Валерій Лозицький та Анатолій Курганов розповіли журналістам про проблеми, що їх доводиться вирішувати лісникам області.

Так Сергій Мотрич розповів, що головним завданням фахівців у сфері лісового господарства є відтворення лісів. Він наголосив, що дуже важливим є перевищення площі відтворених насаджень за вирубані. Зараз нових дерев висаджується на 10-15% більше, ніж вирубується, повідомив С. Мотрич. Протягом цього року в області лісники висадили нових дерев на площі 1100 га. Це набагато більше, ніж відтворювалось в попередні роки (лише 100 га в рік). Зараз обласне управління лісового господарства прийняло під відтворення понад 4 тис. га непридатної для сільськогосподарських робіт землі.

За словами Сергія Миколайовича, для проведення робіт з лісовідновлення в управлінні створена виробнича база. Завдяки її ресурсам щороку вирощується понад 25 млн. штук дерев на площі майже 90 га. Також фахівці збирають до 40 тонн насіння деревних та чагарникових порід, які потім використовуються для відтворення лісу.

Щодо захисту лісу, то заступник управління Валерій Лозицький розповів, що щороку спеціалісти обласного управління лісгоспу проводять хімічну та наземну обробку дерев. Це дозволяє вберегти насадження від шкідників – соснового шовкопряда, вертуна, хруща травневого, довгоносика. Так в 2006 році в Остерському лісовому господарстві хімікатами обробили дерева на площі майже 1000 га. Також була проведена наземна обробка на площі 145 га. Такі роботи обійшлися в понад 28 тисяч гривень (власні кошти підприємств лісового господарства).

Особливе занепокоєнні лісівників викликає самовільна вирубка лісу, зазначив Сергій Мотрич. Він повідомив, що за 9 місяців цього року працівниками управління зафіксовано 330 випадків. Обсяг вирубаної незаконним шляхом деревини становить майже 500 метрів кубічних. Лісовому господарству області завданий збиток у розмірі 178 тисяч гривень. Лісові “браконьєри” погодилися добровільно сплатити лише 11% від суми завданої шкоди – 19,5 тисяч гривень. Тож доводиться справи про порушення законодавству щодо вирубки лісу передавати до міліції та прокуратури, зауважив Сергій Миколайович. Протягом цього року було порушено 2 кримінальні справи. Сума збитків по ним становить 40, 7 тисяч гривень. Якщо порівнювати ці дані з минулорічними, то можна говорити про тенденцію до зменшення випадків незаконного вирубу, вважає С. Мотрич. “Але до повного викорінення цього явище ще далеко”, - сказав він. Знищуються ліси і через лісові пожежі, розповіли лісівники. Так в цьому році виникло 162 пожежі, які пошкодили дерева на площі 73 га. Для цього фахівці управління  створили понад 2,5 тисячі км мінералізованих смуг та доглянули понад 6 тисяч км.

Заступник начальника управління Анатолій Курганов розповів і про економічну діяльність лісового господарства області. Так на Чернігівщині працюють 11 державних підприємств. Вони займаються відтворенням лісу, його охороною від пожеж (йдеться про профілактичні роботи, повітряне та наземне спостереження), охороною лісу від шкідників, хвороб, самовільних вирубок; а також заготівлею, реалізацією та переробкою деревини.

За словами Анатолія Семеновича, деревина, вироблена підприємствами, продається з аукціонів. “Ми вирішили проводити аукціони аби нас не звинувачували  непрозорій роботі”, - сказав А. Курганов. Він розповів, що в 2006 році було проведено три аукціони з продажу деревини. Як правило, вони проходить протягом двох днів – у перший день матеріал закуповують виробники Чернігівської області, у другий день – виробники з усієї України. Цього року було виставлено на продаж 193 тисячі метрів кубічних деревини, з яких було продано 48,4% (93 тисячі). Щодо ціни, то на останньому аукціони пиловник першого ґатунку (круглий ліс сосни) діаметром 20-24 см продавався за 277 грн. за метр кубічний. За такою ж ціною його і купували виробники. Решта деревини пішла на експорт (12%) та на переробку (23%).

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Новорічна локація у Чернігові

SVOBODA.FM