Останнє оновлення: 14:29 четвер, 23 травня
техніка / Імідж*
Ви знаходитесь: Економіка / Україна / Правила вибору насоса для сільського господарства

Правила вибору насоса для сільського господарства

Сільське господарство — не тільки одна з найважливіших галузей України, а й одна з найважчих. Щоб спростити та полегшити велику кількість робіт, використовують спеціальне обладнання.

До нього належить і самовсмоктуючий відцентровий насос, а також інші різновиди насосної техніки.

Сучасні моделі суттєво полегшують роботу фермерів, виконуючи завдання будь-якої складності в різних галузях: від поливу полів і садів до відведення продуктів життєдіяльності тварин. Далі ми розглянемо, яке насосне обладнання підходить під різні потреби фермерських господарств.

Насоси для різних сільськогосподарських завдань

Завдяки вітчизняним та зарубіжним виробникам насосних систем, маємо широкий вибір різноманітних моделей для різних потреб:

 • Відцентровий тип з одним робочим колесом. Використовуються в системах пожежогасіння, зрошення сільськогосподарських угідь, а також у системах водопостачання.
 • Самовсмоктуючий відцентровий насос. Має широке застосування: роздача харчів худобі, окиснення, поверхнева іригація, розпилення та перекачування рідкого гною.
 • Шестеренний насос внутрішнього зачеплення. Найчастіше встановлюється для транспортування технічних рідин: олії, дизельного палива, газу, води, легкої нафти тощо.
 • Імпеллерний насос з електродвигуном. Оскільки він належить до категорії гігієнічних, найкраще застосування — перекачування харчових продуктів, які містять тверді та м’які включення.
 • Гвинтові насоси. Ними оснащують очисні споруди, транспортують добрива та гній.
 • Відцентровий хімічний насос із магнітною муфтою. Найкраще підходить для перекачування рідких рослинних добрив: карбіду, сечовини, розчину селітри тощо.

Найкращі представники цих моделей представлені у шведського бренда Tapflo.

На що звернути увагу під час вибору насоса

Як видно з попереднього розділу, насоси для сільського господарства мають дуже широку сферу застосування, тому доволі складно розробити загальні критерії вибору. Але ми зібрали 5 важливих чинників, які обов’язково потрібно враховувати для агрегатів будь-якого призначення:

 1. Матеріал виробництва. Усі рідини та речовини мають свої фізико-хімічні властивості, які потрібно враховувати, вибираючи матеріал. Сюди належать в’язкість, температура, ступінь агресивності та токсичності, температура, вміст включень тощо. Тому для деяких із них підійде простий чавун, а деякі будуть потребувати бронзи, титана, нержавіючої сталі.
 2. Розміри та конструкція. Враховуйте, що абсолютно різні за конструкцією помпи можуть виконувати одну й ту саму функцію. Тому, щоб зекономити гроші та простір господарства, можна купити один насос, що вирішить декілька завдань. За ціною частіше вигіднішими є горизонтальне обладнання, але вертикальне більш компактне.
 3. Ремонтопригодність та вартість запчастин. Будь-які пристрої, навіть від найвідоміших виробників, рано чи пізно виходять зі строю. Тому під час купівлі важливо одразу вибирати такий бренд, який має сервісні центри в Україні або деталі до його техніки нескладно й недорого купити. Це дасть змогу не зупиняти процеси на фермі на довгий час у разі поломки.
 4. Стандартизованість. Наприклад, помпи, якими перекачуються продукти харчування, або хімічні насоси обов’язково повинні мати сертифікати безпеки та гігієнічності. А обладнання для гасіння пожеж окремо сертифікуються ДСНС.
 5. Монтаж. Перед тим, як купити насос, потрібно визначитися з тим, яке місце він буде займати в ланці повного процессу. Важливо, щоби пристрій мав декілька варіантів вбудовування.

Технічні показники агрегатів варто вибирати з урахуванням об’єму роботи, різновиду речовини, що буде перекачуватися, та необхідної продуктивності.


Фотоновини

  Таємна зброя комунальників

SVOBODA.FM