Останнє оновлення: 14:29 четвер, 23 травня
Економіка
Ви знаходитесь: Економіка / Україна / Нацбанк з 3 жовтня вводить керовану гнучкість обмінного курсу: що це означає
Нацбанк з 3 жовтня вводить керовану гнучкість обмінного курсу: що це означає

Нацбанк з 3 жовтня вводить керовану гнучкість обмінного курсу: що це означає

Національний банк України (НБУ) з вівторка, 3 жовтня, впроваджує режим керованої гнучкості обмінного курсу. Це дозволить посилить стійкість валютного ринку та економіки.

Про це ідеться на сайті НБУ 2 жовтня.

Там пояснили, що керована гнучкість курсу відрізняється від режиму плаваючого курсоутворення, який діяв в Україні до 24 лютого 2022 року. За поточного режиму НБУ продовжить ретельно контролювати ситуацію на валютному ринку та залишатиметься ключовим гравцем на ньому.

Завдяки цьому курс змінюватиметься в обидва боки. Водночас Нацбанк суттєво обмежуватиме ці коливання, не допускаючи як значного послаблення гривні, так і суттєвого зміцнення.

“Новий режим посилить стійкість української економіки та валютного ринку, сприятиме їх кращій адаптації до внутрішніх і зовнішніх шоків та зменшуватиме ризики накопичення валютних дисбалансів, які можуть генерувати тривале утримання фіксованого курсу”, – ідеться у поясненні.

Офіційний курс за режиму керованої гнучкості визначатиметься операціями на міжбанківському валютному ринку за активної участі НБУ.

Водночас курс на готівковому валютному ринку, де мають змогу купувати та продавати валюту громадяни, встановлюватиметься за тими ж правилами, що і раніше. Тобто, курс продажу валюти в готівковому сегменті, де мають змогу купувати та продавати валюту громадяни, й надалі визначатиметься попитом та пропозицією на ньому.

Він працює в такому режимі вже майже півтора року, упродовж яких гривня як послаблювалася, так і суттєво зміцнювалася.

“НБУ продовжить докладати зусиль для сприяння належній роботі готівкового валютного ринку, зокрема мінімізуючи різницю між готівковим та офіційним курсами”, – наголосили у відомстві.

Монетарна політика НБУ, як і раніше, концентруватиметься на забезпеченні достатньої привабливості гривневих інструментів. Такий підхід дасть змогу громадянам захищати свої кошти від знецінення завдяки гривневим депозитам та ОВДП, сприятиме обмеженню попиту на валюту, збереженню курсової стійкості й подальшому зниженню інфляції.

“Перехід до керованої гнучкості курсу став можливим завдяки виконанню макроекономічних передумов та ґрунтовній підготовчій роботі. Це дає змогу забезпечити контрольованість переходу та мінімізувати ризики для фінансового ринку, економіки та громадян”, – зазначили в Нацбанку.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Таємна зброя комунальників

SVOBODA.FM