Останнє оновлення: 13:32 четвер, 12 червня
Ціноутворення
Ви знаходитесь: Економіка / Україна / Тарифи на гарячу воду та тепло вже давно приймають у Києві
Тарифи на гарячу воду та тепло вже давно приймають у Києві

Тарифи на гарячу воду та тепло вже давно приймають у Києві

Останнім часом підвищення ціни на газ, а відтак на тепло та гарячу воду — найбільш актуальна тема для багатьох українців. Водночас, і для різних маніпулятивних заяв та звинувачень політиків, які замість того, щоб допомагати людям, шукають винних.

То хто ж формує та затверджує тарифи на централізоване опалення та гарячу воду розповідає Віктор Геращенка, голова правління ПАТ «Облтеплокомуненерго» (ОТКЕ). Це підприємство забезпечує гарячою водою 694 багатоквартирних будинки в осінньо-зимовий період, 471 — у літній.

— Скільки коштує 1 кубометр гарячої води для чернігівців?

— Кубометр гарячої води коштує 90,88 грн — це для квартир, де є сушарка для рушників, якщо без неї — 84,17 грн (для порівняння, у фірми «ТехНова» кубометр коштує 87,06 та 80,62 грн відповідно — Ред.). Тариф діє від 19 жовтня минулого року.

— Хто встановлює ціну кубометра води?

— Тариф на гарячу воду затверджує спеціально створений державний орган — Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), яка працює у Києві. Підприємства, які надають послуги  з гарячого водопостачання, надсилають до фахівців цієїкомісії свої розрахунки. Ті перевіряють і затверджують тариф.

— Тобто це питання — державного рівня, до якого міська влада не має жодного стосунку?

— Раніше тарифи затверджувалися тільки на місцевому рівні. А з 2011 року змінилось законодавство, і ці повноваження передали до Києва. Місто до цього процесу не має жодного стосунку, але представників місцевих підприємств викликають до НКРЕКП під час розгляду тарифних питань. Якщо міська рада проти — то їй доведеться компенсувати різницю збільшення із міського бюджету. Таких прикладів в Україні немає.

— Із чого складається вартість 1 кубометра гарячої води?

— Майже 64% це газ, що спалюють для підігріву води, ще 20% — електроенергія, все інше — витрати на утримання мереж, зарплата, податки. Тобто тариф розраховується з суто економічних показників.

— Чому тарифи у різних містах різняться?

— Тільки п’ять міст в Україні досі надають гарячу воду населенню у літній період. Окрім Чернігова, це Вінниця, Полтава, Луцьк та Суми. Решта – відключають одразу по завершенню опалювального сезону. У містах різна протяжність комунікацій, котельні мають дуже різне обладнання. А ще ціна залежить від кількості абонентів, чим їх більше — тим дешевшим виходить тариф.

 

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Чернігів: від газет до цифри

SVOBODA.FM