"Газова ОПЕК": Росія, Іран і Катар узгодили умови
Іран, Катар і Росія узгодили умови створення "газової ОПЕК". Про це повідомив міністр нафти Ірану Голамхоссейн Нозарі після тристоронніх переговорів.
У переговорах також брали участь міністр нафти Катару й голова "Газпрому" Олексій Міллер.
"У ході зустрічі ми ухвалили важливі рішення. Існує потреба в створенні "газової ОПЕК", і тепер досягнуто угоди про її створення", - сказав Нозарі.
Ідея створення "газової ОПЕК" вперше була висловлена Іраном, який має другі за величиною запаси природного газу в світі.
Пропозицію Тегерана активно підтримала Росія, яка має найбільші запаси блакитного палива й виступає в ролі провідного експортера газу.
Крім того, зацікавленість у картелі висловила Венесуела, а також країни, що входять до Ради зі співпраці арабських держав Перської затоки, - Бахрейн, Кувейт, Оман, Катар, Саудівська Аравія та ОАЕ. Росія, Іран, Катар, Венесуела, Нігерія та Алжир вже провели кілька зустрічей у рамках неформального клубу.
Тим часом проти створення "газової ОПЕК" виступають США і Європейський Союз.
На їх думку, такий картель поставить під загрозу енергетичну безпеку всього світу й дозволить маніпулювати цінами.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 11956 |
Посилання до теми:
1.10.2008 Чернігівська ТЕЦ сьогодні: Питання оснащення та екології
29.09.2008 Енергія від Бога. ФОТО
12.09.2008 Шампанське без газу: Облом до дня газовика
21.08.2008 Про тарифи не для друку: Фальшиві слухання німих глухими
20.08.2008 Тепловий грабунок – для населення, "громадські слухання" – для ТЕЦ
11.08.2008 Грабунок: Підвищення тарифу на тепло. Оголошено громадські слухання
3.09.2008 «Газ України» відключає боржників. На черзі – Чернігівщина?
21.08.2008 Нова нафтова свердловина на Чернігівщині - найпродуктивніша
Додати коментар: