Будинок із секретом на 2,5 мільйони?
або Пристрасті за майном
Під загрозою бути викинутими на вулицю опинилися більше десяти юридичних осіб, що орендують приміщення обласного дочірнього підприємства державної акціонерної компанії «Хліб України».
У зв’язку із зміною власника будівлі підприємство достроково розірвало договори суборенди і поставило вимогу виселитися протягом тижня.
Від гніздечка до осиного гнізда
Презентабельний двоповерховий будинок по вулиці Комсомольській, 23 в Чернігові ще донедавна належав державній акціонерній компанії «Хліб України». Її обласне дочірнє підприємство здавало приміщення в оренду тринадцятьом фірмам, організаціям і приватним підприємцям. Втім, в один день таке собі гніздечко місцевого бізнесу перетворилося у справжнє осине гніздо.
Новина впала, як грім серед ясного неба. 4 червня цього року орендарі отримали листа, у якому компанія «Хліб України» повідомляла, що розриває договір суборенди і пропонує звільнити приміщення протягом тижня. Причина – продаж будинку новому власнику.
На думку орендарів, рішення про продаж прийнято керівництвом компанії «Хліб України» таємно, без повідомлення не лише орендарів, а й очільників Чернігівського дочірнього підприємства компанії. Адже підприємці вже давно турбувалися про долю будівлі, в якій розміщені їхні офіси. Натомість відповідь керівництва обласного ДП «Хліб України» була незмінна: не хвилюйтеся, до 1 січня 2008 року будинок на продаж не виставлятиметься.
Обіцянки-цяцянки. І невідомо, як розгорталися б події далі, якби у цьому приміщенні не орендувало площі Чернігівське громадське правозахисне об’єднання «Комітет за справедливість», яке першим забило на суспільний сполох, терміново зібравши прес-конференцію і оприлюднивши скандальні факти.
“Ми почалися цікавитися, як державне майно без відома керівництва дочірнього підприємства перейшло у власність іншій особі, - говорить голова координаційної ради об’єднання Олександр МАШИР. - Новий власник та представники ДАК “Хліб України”, дізнавшись, що ми організовуємо прес-конференцію, приїхали, і ми провели збори, обговоривши в їхній присутності ці питання. Термін нашого перебування тут продовжений на два місяці. Але питань залишається багато.”
Оборудка пахне змовою?
Протокол зборів орендарів, колишніх і нинішнього власників приміщення розкриває подробиці конфлікту. За словами заступника департаменту управління дочірніх підприємств компанії «Хліб України» Василя САХНЕНКА, компанія тоне у боргах, які сягнули 200 мільйонів гривень. Податкова інспекція взяла майно, зокрема, будинок по Комсомольській у заставу. У квітні цього року в газеті «Урядовий кур’єр» розміщено оголошення про його продаж. А 14 травня на одній з київських торгових бірж відбувся аукціон. Ласий шматок прийшовся до смаку і гаманця одному з чернігівців, який і став новим власником будинку. До нього в обурених орендаторів претензій немає.
Організатори прес-конференції говорять про незаконний, на їхню думку, факт відчуження державного майна і називають такий продаж «оборудкою, що стала наслідком змови керівництва державної компанії «Хліб України» з претендентами на це майно».
До речі, в.о. генерального директора обласного ДП ДАК «Хліб України» Федір ВАЩЕНКО свій офіс поспішив звільнити, залишивши лише бухгалтерію, завгоспа та двох сторожів. Зв’язатися з ним по мобільному не вдалося, бо телефон у Федора Васильовича виявився просто вимкнутим.
Півтора мільйони = 4 мільйони
Одночасно із питанням законності продажу державного майна, орендарі ставлять під сумнів і його вартість. За їхньою інформацією, будівля по Комсомольській, 23 продана за півтора мільйона гривень, тоді як, за оцінками незалежних експертів, цей об’єкт коштує близько чотирьох мільйонів.
Більше того, нинішні орендарі вважають себе утисненими в правах, тому що не змогли взяти участі в аукціоні.
Що далі в ліс, то більше дров. А точніше, знаків запитання. Приміром, чи було відомо про майбутній продаж будинку, що належав державній компанії «Хліб України», регіональному відділенню фонду державного майна, податковій інспекції міста та державній виконавчій службі? Олександр МАШИР підкреслює, що орендарі у пошуках правди вже зверталися до цих установ і скрізь чули негативну відповідь.
Як розгортатимуться події навколо яблука, чи то пак будинку розбрату далі? Чи народиться у суперечці істина? Покаже час. А він, як відомо, вміє дивувати. Приміром, якби у далеких 30-х роках минулого століття тодішні більшовики знали, які полум’яні майнові пристрасті не на жарт розпаляться на вулиці Комсомольській у майбутньому, то, можливо б, і не ризикнули називати її іменем юних послідовників вождя світового пролетаріату.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 10676 |
Коментарі (4)
М.Боюра | 2007-06-15 18:29
Ластівка | 2007-06-14 17:16
"Комітет за справедливість" чи не єдина організація в місті, яка ДІЙСНО допомагає Чернігівцям. Лише попрацювавши там, починаєш відчувати атмосферу людяності, ввічливості, взаєморозуміння та допомоги. Я більше півроку працювала там та допомогала громадянам.
А М. Боюзі раджу також допомагати.
М.П. | 2007-06-13 11:20
От де полігон щоб показати "губернатору всея області" свої патріотичні здібності по захисту інтересів малого і середнього бізнесу...
Доситьдешевою демагогією займатися ?!
Програш для чернігівців цього особняка буде і на совісті "губернатора".
М.Боюра | 2007-06-12 20:21