Останнє оновлення: 18:08 четвер, 16 січня
Економіка
Ви знаходитесь: Економіка / Україна / Як «Регал Петролеум Корпорейшн Лімітед» з «Чернігівнафто- газгеологією» посварились

Як «Регал Петролеум Корпорейшн Лімітед» з «Чернігівнафто- газгеологією» посварились

Вишка

Колишні партнери — дочірнє підприємство НАК „Надра України” „Чернігівнафтогазгеологія” і британська компанія „Регал Петролеум Корпорейшн Лімітед” побили горщики. Хто правий, а хто винний в цьому конфлікті — судити не нам. Але, без сумніву, історія цієї спільної діяльності доволі повчальна.


Де з маслом каша, там і милість ваша

У 1999 році ДП „Чернігівнафтогеологія” і компанія „Регал Петролеум Корпорейшн Лімітед” уклали договір про спільну діяльність щодо видобутку газового конденсату (найчистішої вуглеводної сировини). В договорі було передбачено, що державне підприємство робить свій внесок майном (25%), а іноземна компанія — грошима (75%).

Причому оператором спільної діяльності визнавалося не державне підприємство, а іноземний інвестор. Інакше кажучи, представники ДП „Чернігівнафтогазгеологія” не мали вирішального голосу (в тому числі блокуючого) при прийнятті господарських рішень по спільній діяльності. Також вони не могли здійснювати контроль за використанням коштів, отриманих від реалізації газового конденсату. Так було укладено договір.

Між тим слід зазначити, що вся розробка газоконденсатних родовищ (Свиридівського і Мехедівсько-Голотовщинського) у 1988-1989 роках здійснювалась за державною цільової програмою за рахунок бюджетних коштів. І коштувало це державі (без врахування витрат на підготовчі й сейсмологічні роботи) 387 мільйонів гривень у цінах 2004 року. Тобто інвестор прийшов далеко не на порожнє місце. Родовища були вже розвідані.

На момент початку спільної діяльності було три державні свердловини. За кошти британської компанії були пробурені ще дві свердловини і збудована замірно-сепараційна установка (ЗСУ).

 

Який росток, такий і паросток

У 2004 – 2005 роках за дорученням правоохоронних органів та на виконання розпорядження Кабміну України контрольно-ревізійна служба в Чернігівській області провела кілька взаємопов’язаних перевірок діяльності ДП НАК „Надра України” „Чернігівнафтогазгеологія” з метою виявлення причин неефективної роботи підприємства, — сказала заступник начальника КРУ в Чернігівській області Світлана Шаш. — При перших же перевірках з’ясувалось, що внесок інвестора в спільну діяльність відображений у бухгалтерському обліку. А от передача майнового внеску державного підприємства — ні. Документи на його передачу не були оформлені. Таким чином не дотримана процедура порядку передачі державного майна. А значить саме укладання договору відбулось з порушенням встановленого законодавством порядку.

Далі — більше. Діяльність з видобутку газу і газового конденсату велась з 2002 року, але державне підприємство не отримувало від цього НІЧОГО! Так тривало до 2004 року, поки не закінчився термін дії договору про спільну діяльність.

Договір між „Чернігівнафтогазгеологією” і інвестором передбачав розподіл майна упродовж 90 днів після закінчення спільної діяльності. Але минуло три місяці, півроку, рік, а майно залишалось нерозподіленим.

 

Не було щастя, та нещастя допомогло

За наслідками перших перевірок контрольно-ревізійна служба направила ДП „Чернігівнафтогазгеологія” обов’язкові вказівки: „Раз користуються вашим майном, складіть, будь ласка, договір”. Цей договір було укладено терміном до 28 лютого 2005 року. І три мільйони гривень ДП отримало від компанії як плату за користування її майном. (На час проведення перевірки і цього не було). Крім того, компанія виплатила підприємству 733 тисячі дивідендів.

2005 рік і третя перевірка в березні. Договір користування майном закінчився. Майно інвестор не повернув і продовжує ним користуватись.

Зате за рішенням Київського міжобласного апеляційного суду, винесеному в жовтні 2005 року, ДП „Чернігівнафтогазгеологія” отримало від британської компанії 15 мільйонів 760 тисяч гривень як компенсацію за майновий внесок у спільну діяльність.

 

 За моє жито мене ж і побито

Сьогодні ДП „Чернігівнафтогазгеологія” залишилося без двох своїх газоконденсатних родовищ — Свиридівського і Мехедівсько-Голотовщинського. 1 липня 2005 року спецдозволи на розробку на терміном на 20 років отримав… його колишній партнер, компанія „Регал Петролеум Корпорейшн Лімітед”. Про це йдеться у листі, яке нове керівництво ДП у березні 2005 року надіслало до прем’єр-міністра.

Колектив державного підприємства вважає, що рішення про надання ліцензій приватній      компанії прийняте в порушення щонайменше двох законів України — „Про нафту і газ” та „Про надра” і намагається зараз у судовому порядку відстояти свої права на згадані родовища… Чи вдасться?

Коментарі (1)

сергей | 2005-12-13 14:36

От нескладуха у керівників ДП! Раніше без них кроку не ступи, а за кожен крок - таксований тариф :)))

А тепер самі приватники господарюють... От біда! Треба показати їм "кузькіну мать", щоб знали хто тут головний та кому за "кришу" (вірніше - за займане крісло державне, бо яка з них криша, так, посміховисько) кеш платити треба!! бабло перемага все!
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Новорічна локація у Чернігові

SVOBODA.FM