Хто як сплачує податок за нерухомість у сумісній власності
Підставою для нарахування та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є право власності на житлову та/або нежитлову нерухомість.
Підпунктом 266.1.2 п. 266.1 ст. 266 Податкового кодексу України передбачено, що у разі перебування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб:
якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;
якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;
якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.
Нагадаємо, що податок сплачується за місцем розташування об’єкта/об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України. Податкове зобов’язання за звітний рік з податку сплачується:
а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;
б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.
Відділ організації роботи
ГУ ДФС у Чернігівській обл.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 9376 |
Посилання до теми:
7.06.2018 Чекайте з податкової на рахунок за власну хату
19.03.2018 Скажи «НІ!» «відкатам» – зроби перший крок до викорінення корупції
27.02.2018 Податкова дістане вас агітацією і у Facebook
21.02.2018 Хто оцінить сумнозвісний «Градецький»?
22.12.2017 Недоліки та переваги придбання нерухомості на етапі зведення
Додати коментар: