
Лікарні Чернігівщини будуть звітувати за благодійні внески
За сприянням громадських активістів 6 із 9 лікувальних закладів Чернігова звітують про благодійні надходження та куди саме вони витрачаються.
Також п’ять лікарень, які є підзвітні міській раді, уклали договори із благодійними фондами, через які і надходять гроші до лікарень.
А саме: міські лікарні №1, №2, №3, міський пологовий будинок та міська стоматологічна поліклініка. У міській лікарні №4 працює лікарняна каса.
Це було ініційовано з метою створення прозорих механізмів звітування з боку закладів охорони здоров’я а зібрані та використані благодійні внески.
Тепер механізм звітування пошириться й на область.
За ініціативою активістів Інституту аналітики та адвокації, від 31 січня 2017 року начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА (П. Гармаш) підписав Наказ про співробітництво лікувально-профілактичних закладів та благодійних організацій.
В свою чергу Наказом пропонується заключити типовий договір про співробітництво із благодійними організаціями, що діють на території лікувально-профілактичних закладів Чернігівської області. Угоди містять пункти про порядок звітування за отримані доходи та витрати як благодійного фонду, так і медичного закладу.
Також згідно договору усі медичні заклади обласного підпорядкування зобов’язуються публічно оприлюднювати звіти про надходження та витрачання благодійних внесків на стендах та офіційних веб-сайтах за наявності.
І звичайно ж, на стенах лікувальних закладах мають бути розміщені інформаційні матеріали про права та обов’язки пацієнтів, можливість виключно добровільного пожертвування грошових коштів та матеріальних цінностей благодійним організаціям, медичному закладу.
Це є важливим кроком для побудови якісної та підзвітної людям медицини.
Також це необхідно, аби мешканці Чернігівщини бачили, як витрачають їхні благодійні пожертви.
Зі свого боку, ми маємо надію, що система збору та витрачання благодійних внесків стане більш зрозумілою, що в результаті збільшить довіру пацієнтів до медицини в цілому.
Довідка
Програму «Протидія поборам за безкоштовні медичні послуги» реалізує громадська організація «Інституту аналітики та адвокації» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Тетяна РОМАНОВА
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 4867 |
Посилання до теми:
2.02.2017 Витвори з присмаком російського пороху. Аукціон
30.01.2017 Міськрада готується заборонити побори з батьків у школах і садках
30.01.2017 Атрошенко хоче заборонити «благодійні» внески у школах, однак задумався про платне харчування
16.01.2017 Суд виправдав паспортистку Зеленчук, підозрювану у хабарництві
16.01.2017 Чернігівським АТОвцям безкоштовно полікують зуби
1.12.2016 Лікувальні заклади не мають механізму звітування за благодійні внески
Коментарі (2)
Правдоруб("Глибокий рів") | 2017-02-09 07:00
Наступним кроком - плани встановіть!
Зайшов на територію - плати,
Тоді й подумаєш, чи далій ще іти?
не_вратч | 2017-02-07 20:02