Смолинські робітники хочуть самі обрати собі керівника. Відео
Робітники дільниці з видобутку торфу в Смолині Чернігівського району продовжують добиватися права самим визначити майбутнє свого підприємства, в тому числі пропонувати свою кандидатуру на посаду керівника державного підприємства «Чернігівторф».
Адже за кілька місяців, протягом яких роботу вдається організовувати на місці, вдалося відновити виробництво: за місяць виробляють стільки продукції, як за весь попередній рік.
Тож працівники виступають проти призначення директором «Чернігівторфу» кандидатури, визначеної Міністерством енергетики та вугільної промисловості.
З весни на Смолинській дільниці з видобутку торфу ДП «Чернігівторф» відновили виробництво. Причому робітники фактично самі визначають, як управляти підприємством: ремонтують техніку, обладнують виробничі лінії. Запустили пилораму, на якій виготовляють шпали для залізниці, щоб возити сировину з торфових полів, навіть самі знаходять замовників на продукцію. Результатом є те, що за один місяць виготовляють торфобрикету стільки, як за весь попередній рік. На підприємство почали найматися на роботу кваліфіковані робітники – вперше за багато років.
Працівники показують представникам обласної й районної влади, як організували роботу, й наполягають: дайте нам можливість працювати й самим організовувати виробництво. Тому вони висловлюють протест проти призначення з Києва кандидатури директора «Чернігівторфу» без узгодження з колективом. Робітники пропонували затвердити на посаді теперішнього виконуючого обов’язки, але його кандидатуру навіть не розглядали на конкурсі, натомість по конкурсу пройшов Валерій Потапенко, котрий, як вважають представники колективу, пов’язаний з колишнім інвестором – ТОВ «Терма Груп», з яким колектив конфліктував більше року і який, на думку робітників, фактично не давав працювати заводу й вів його до банкрутства.
У четвер запланована зустріч за круглим столом в обласній раді, де передбачається й участь запропонованого міністерством керівника Валерія Потапенка – це його перша спроба знайомства з ситуацією на підприємстві.
Але робітники кажуть, що Потапенка на завод не пустять. Влітку облдержадміністрація підтримала колектив Смолинського підприємства й зверталася до Міністерства з проханням врахувати позицію колективу. Зараз обласна влада пропонує просити Київ про повторне проведення конкурсу на посаду керівника. На зустрічі в обласній раді в четвер мають бути «з’ясовані стосунки» між сторонами цієї непростої ситуації.
За інф. телебачення «Сівер-центр»
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 7293 |
Посилання до теми:
26.08.2016 Про ДП «Чернігівторф» піде мова в Міністерстві енергетики
21.07.2016 У депутатів розрядилися планшети, але «батарейки не сіли»
11.07.2016 Ляшко і Блауш: не дамо закрити Смолинський торфобрикетний завод - ВІДЕО
11.07.2016 Чи ліквідують «Чернігівторф»?
11.07.2016 Про ситуацію на Смолинському торфобрикетному заводі. Відео
8.07.2016 Смолинський торфобрикетоний знову оголосить страйк? Анонс
1.07.2016 «Чернігівторф» виходить зі «ступору». Відео
10.03.2016 Нарешті працюватиме Смолинський торфобрикетний?
24.09.2015 «Луганські» заготовили хімічну зброю на Чернігівщині?
10.09.2015 «Чернігівторф» сплавляв проукцію за заниженими цінами
4.09.2015 Голова Куліч і міліціонер Шевцов говорять з пікетувальниками з "Чернігівторфу"
3.09.2015 Працівники "Чернігівторфу" знов пікетуватимуть ОДА
1.09.2015 Луганські звільняють працівників "Чернігівторфу", нова акція протесту запланована на завтра
17.08.2015 У колективу "Чернігівторфу" конфлікт з "луганськими"
Додати коментар: