Останнє оновлення: 17:51 неділя, 15 червня
Антимопопольні справи
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Хто порушує законодавство у сфері житлово-комунальних послуг?
Хто порушує законодавство  у сфері житлово-комунальних послуг?

Хто порушує законодавство у сфері житлово-комунальних послуг?

Чернігівське територіальне відділення Антимонопольного комітету України провело 13 перевірок суб’єктів господарювання, що надають житлово-комунальні послуги.

У результаті - відкрито 15 справ (з них по 8 прийняті рішення з накладанням штрафних санкцій, 7 справ - на розгляді), органами місцевого самоврядування (на виконання наданих рекомендацій) припинено 21 дію, які містили ознаки порушення антимонопольного законодавства.

Про це повідомляє прес-служба Чернігівського територіального відділення Антимонопольного комітету України.

Необґрунтовані підвищення

Найбільш типові порушення конкуренційного законодавства виявлені при отриманні споживачами технічних умов на приєднання до місцевих електричних та газорозподільних мереж: при видачі ТУ ПАТ «Чернігівобленерго» встановило економічно необгрутовану ціну з видачі технічних умов та нав’язувало додаткові вимоги в технічній документації, ПАТ «Чернігівгаз» встановлювало різні ціни видачі техумов (розглядаються справи).

Підґрунтям для вчинення вищевказаних дій з боку суб’єктів природних монополій є недосконалість існуючого законодавства у сфері регулювання їх діяльності у галузях електро- і газопостачання.

Також на сьогодні існує проблема безкоштовної передачі на баланс енерго- і газопостачальних компаній новозбудованих за рахунок фізичних та юридичних осіб мереж .

Для зміни законодавчих акті.

Щоб вирішити проблемні питання у сфері взаємовідносин з енерго- та газопостачальними компаніями, АМКУ було проведено круглий стіл з представниками Національної комісії регулювання електроенергетики, Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії, Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, та прийнято рішення створити робочу групу з розроблення плану заходів щодо підготовки змін до існуючих нормативно-правових актів.

Водоканали області – є порушення

Також відділенням виявлено порушення (зловживання монопольним становищем на ринках централізованого водопостачання та централізованого водовідведення) з боку виконавців житлово-комунальних послуг: Остерського та Талалаївського ВУЖКГ; КП «Борзна-Комунальник», КП «Вода» Коропської селищної ради, КП «Бахмачводсервіс» та
КП ВГ «Ічень». Відповідачів зобов’язано припинити порушення та сплатити накладені штрафи до державного бюджету.

За результатами наданих рекомендацій суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність на ринках централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, централізованого теплопостачання здійснені перерахунки споживачам за ненадані та надані в неповному обсязі послуги на суму 467,27 тис.грн.

Інші порушення

Слід відзначити, що в межах області створено 189 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Значними проблемами в їх діяльності є:

- невиконання капітальних ремонтів при створенні ОСББ;

- несвоєчасність передачі на баланс ОСББ будинків, що в свою чергу, ускладнює процес укладання об’єднаннями договорів з виконання житлово-комунальних послуг, ведення бухгалтерського обліку, не дозволяє ефективно використати кошти об’єднання, зокрема, на ремонт будинків .

Так, розглянуто справу проти об’єднання житлово-будівельних кооперативів (м.Чернігів), яке безпідставно відмовляло в передачі будинку на баланс об’єднанню співвласників багатоквартирних будинків.

Вимога АМКУ

Як наголосила заступник голови відділення Наталія Казацька: «Суб’єктам господарювання при здійсненні господарської діяльності необхідно враховувати, що правове регулювання економічної конкуренції здійснюється не тільки спеціальними законами, але й галузевими нормативно – правовими актами. Останні за своїм змістом повинні відповідати загальним вимогам Закону України «Про захист економічної конкуренції». Порушення цього принципу призводить до недопущення, усунення або обмеження конкуренції, а в кінцевому рахунку - до обмеження прав споживачів».

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Чернігів: ворота і ноу-хау у … середньовіччі

SVOBODA.FM