Звітує Держекоінспекція Чернігівщини
Колегія Держекоінспекції у Чернігівській області відбулась 13 травня.
Розглядалися питання “Підведення підсумків роботи Держекоінспекції в Чернігівській області за І квартал 2008 року” та “Аналіз інспекційної роботи у сфері екологічного контролю за використанням і охороною земель та надр”.
Про це Високому Валу повідомляє Тетяна Войтенко, головний спеціаліст у зв’язках з громадськістю та ЗМІ Держекоінспекції в Чернігівській області.
Інформували:
- начальник Державної екологічної інспекції в Чернігівській області В.Д.Логвін,
- начальник відділу екологічного контролю за використанням і охороною земель та надр Державної екологічної інспекції в Чернігівській області С.М.Білиловець,
- начальник відділу інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції в Чернігівській області В.А.Дзюба.
Основна мета діяльності Інспекції - забезпечення конституційного права громадян на безпечне навколишнє природне середовище.
Так, протягом І кварталу 2008 року спеціалісти Інспекції провели перевірки та вжили заходів впливу до порушників. Показники контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища за звітній період свідчать про підвищення ефективності заходів.
Проведено перевірки 693 суб’єктів господарювання (у 2007 році – 780), що є на 11,16 % менше. При цьому складено 642 протоколи про адміністративне правопорушення проти 407 протоколів, складених у І кварталі 2007 року, що є збільшенням на 57,7%.
Притягнуто до адміністративної відповідальності 645 осіб, а у 2007 році було притягнуто 403 особи, відсоток збільшення складає 60%.
Загальна сума штрафів склала 43,3 тис. грн., що є більше на 68,9% ніж у 2007 році. Відсоток стягнення складає 96%.
Сума пред’явлених позовів за шкоду, заподіяну державі внаслідок порушення природоохоронного законодавства складає 108,8 тис.грн., що є збільшенням на 49,6% у порівнянні з аналогічним періодом 2007 року. Вищезазначені показники свідчать про те, що при зменшенні кількості перевірок підвищилась їх якість.
З метою припинення негативного впливу на навколишнє природне середовище, при здійсненні виробничої діяльності у 8 випадках обмежувалась та призупинялась (до усунення недоліків) діяльність суб’єктів господарювання з прийняттям відповідних рішень.
Запрошені на засідання Колегії районні інспектори з ОНПС Державної екологічної інспекції в Чернігівській області, після обговорення питань щодо екологічної ситуації в районах, мали можливість висловити побажання до покращення стану роботи та внесли свої пропозиції.
Заслухавши доповіді та обговоривши питання, колегія вирішила:
Роботу Державної екологічної інспекції в Чернігівській області визнати задовільною.
Інспекційну діяльність у сфері екологічного контролю за використанням і охороною земель та надр визнати недостатньою.
Керівникам підрозділів Інспекції:
1. Забезпечити безпосередній контроль за виконання заходів природоохоронних програм методом здійснення планових перевірок на підприємствах – забруднювачах, у т.ч. на тих, що включені до Переліку об’єктів, які є найбільшими забруднювачами в Україні.
2. Забезпечити дієвий контроль за додержанням водокористувачами, які видобувають підземні води, законодавства про надра та природоохоронного законодавства в цілому, зокрема за тампонажем водозабірних свердловин, що не використовуються.
3. Забезпечити взаємодію з ДУОНПС в Чернігівській області у частині надання інформації щодо погодження вибору та обстеження земельних ділянок особливо у рекреаційних, паркових, історико-архітектурних зонах.
4. Посилити контроль за дотриманням природоохоронного законодавства суб’єктами господарювання при видобуванні твердих корисних копалень, нафти та газу.
5. Максимально перевірити стан використання земель прибережно-захисних смуг.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 9096 |
Додати коментар: