Останнє оновлення: 11:38 середа, 24 липня
Економіка
Ви знаходитесь: Економіка / Чернігів / Чернігівська міськрада планує виділити з бюджету міста пів мільярда гривень військовим у 2024 році
Чернігівська міськрада планує виділити з бюджету міста пів мільярда гривень військовим у 2024 році

Чернігівська міськрада планує виділити з бюджету міста пів мільярда гривень військовим у 2024 році

Пів мільярда гривень планує виділити Чернігівська міська рада на підтримку військових у 2024 році.

Підтримали проєкт бюджету міста на 2024 рік 7 листопада на засіданні виконкому Чернігівської міськради.

За нього ще мають проголосувати депутати на сесії. Як сказав виконувач обов’язків міського голови Олександр Ломако, гроші спрямують на три основні напрямки:

1. Перший напрямок – це безпосередньо військові частини, 160 мільйонів гривень.

"Це військові частини, які зареєстровані в Чернігові. Ми готові перераховувати на них протягом року, на їхні потреби, вони самі визначаються – чи це якісь ремонти, чи забезпечення, чи це зброя".

2. 105,4 мільйона гривень і плюс ще мінімум 100 мільйонів гривень ми додамо в січні (2024 року, — ред.), коли буде залишок розподілятися, тобто мінімум 210, а то і 250 – це закупівля всього необхідного.

"Якщо буде ситуація складатися позитивно і у нас буде якесь перевиконання – будемо ще збільшувати, але ми так попередньо передбачуємо 250 мільйонів. Це дуже суттєві кошти, я вважаю, і це буде найбільша стаття витрат міського бюджету в наступному році".

3. Третій напрямок, за словами Олександра Ломака, соціальний.

Це реабілітація військових – планують ремонти реабілітаційних відділень у другій, третій та четвертій міських лікарнях та закупівлю обладнання для них.

Також до цього напрямку належить підтримка родин загиблих військових, у тому числі і допомога з похованням.

Однак, як сказав виконувач обов’язків міського голови, ситуація із допомогою військовим може змінитися в гіршу сторону, якщо Верховна Рада проголосує за перенаправлення військового ПДФО із місцевих бюджетів до державного.

Бюджет Чернігова у 2024 році має отримати 800 мільйонів гривень саме з цих податків. Без них ситуація буде критичною, каже Ломако. Нардепи поки не проголосували за законопроєкт.

"Якщо він на повторному читанні набере голоси й це буде проголосовано, в Чернігові всі ці проєкти, які були перераховані, включаючи підтримку ЗСУ, включаючи відновлення мереж, комунікацій, підтримка освіти, придбання медичного обладнання – у нас на це не буде грошей, тому що якщо з 860 мільйонів гривень бюджету розвитку забрати 800 – то зрозуміло, що за 60 мільйонів ми не зробимо того, що планували. Коли будемо дивитися залишки, можливо за рахунок залишків якусь частину року проживемо".

У законопроєкті пропонують перерозподіл військового ПДФО з 1 жовтня. Якщо його проголосують без змін, сказав Ломако, бюджет Чернігова втратить ще й залишки за 2023 рік.

"Ми рахуємо, що це ще до 200 мільйонів, десь 180 мільйонів ще у 2023 році у нас заберуть, то в нас, в принципі, і залишку не буде. Ну це просто буде місто-бомж, без коштів, тобто у нас буде прибиратися місто, у нас будуть виконуватися всі роботи по підтримці інфраструктури, але хоч якесь відновлення руйнувань Російської Федерації, хоч якесь відновлення мереж, які застарілі, хоч якась підтримка всіх сфер просто буде відсутня", — розповів Ломако.

Згідно з проєктом, з бюджету 2024 року понад мільярд гривень спрямують на освіту, 263 з половиною мільйони гривень — на охорону здоров’я, 607 з половиною мільйонів — на житлово-комунальне господарство.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Спека у багатоповерхівках: безпека для дорослих і дітей

SVOBODA.FM