Останнє оновлення: 10:26 вівторок, 26 листопада
ЖКГ
Ви знаходитесь: Економіка / Чернігів / Про «Життя після ЖЕКів» – на тренінгу щодо створення ОСББ. Фото
Про «Життя після ЖЕКів» – на тренінгу щодо створення ОСББ. Фото

Про «Життя після ЖЕКів» – на тренінгу щодо створення ОСББ. Фото

Недостатність інформації буває перепоною на шляху створення об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) та використання енергоефективних програм.

Тож 20-21 травня відбувся тренінг «Життя після ЖЕКів: зроби свідомий вибір» для представників ініціативних груп, які бажають власними силами управляти майном.

Організатори та партнери заходу в рамках проекту Британської Ради «Active citizens» – Чернігівський національний технологічний університет, Громадянська мережа ОПОРА, Юридична клініка «Adiutorium» та ГО «Чернігів Європейський».

«Тренінг досить актуальний. У Чернігові про ОСББ мало говорять, хоча повинні говорити, тому що це стосується кожного співвласника багатоквартирного будинку, кожного мешканця багатоповерхівки», – сказав учасник тренінгу Олександр Хименко, який розглядає в перспективі створення ОСББ та можливості використання його як інструменту для термомодернізації. – Мабуть, немає жодної сім’ї, яку б оминула ця проблема. Я дізнався багато нового стосовно організації ОСББ. Закон, який набирає чинності 1 липня, встановлює три альтернативних форми управління будинком, а інші фактично стають історією. В першу чергу, не потрібно бути байдужими».

Програма заходу передбачала дві складові: інформаційно-просвітницький тренінг «Форми управління будинком» та громадське обговорення практичних питань організації управління багатоквартирним будинком за участі представників органів місцевого самоврядування, ЖЕКів, ОСББ та управлінських кампаній.

Розпочали роботу обговоренням реформи у сфері житлово-комунального господарства спільно з доцентом кафедри цивільного, господарського, адміністративного права ЧНТУ Інною Колодій. Вона роз’яснила особливості та види форм управління спільною власністю в багатоквартирних будинках.

Як легко управляти власним будинком та мати більше можливостей для використання програм з енергоефективності через створення ОСББ розповіла місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець.

Пані Наталя ділилася з учасниками порадами, як швидко та безболісно проводити термомодернізацію, отримати компенсацію витрачених на кредит коштів (40% від державної програми і 40% – від місцевої програми підтримки ОСББ) та як вирішувати інші наявні проблеми. Також вона навела реальні приклади роботи ОСББ міста Луцька. Для додаткової інформації всі учасники отримали постери, підготовлені за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

«Населення Чернігова досить пасивне, на тренінг було дуже важко зібрати людей. Ми орієнтувалися на аудиторію, яка ще не вибрала собі форму управління. В результаті відбору учасників прийшлий ті, хто вже свідомо орієнтуються на те, що будуть створювати об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Виникає багато практичних питань, які є наслідком неузгодженостей, що існують в законодавстві, та неповної нормативно-правової бази, яка вирішувала б усі питання співвласників, управителів чи ЖЕКів», – наголосив керівник проекту Британської Ради «Active citizens» Вікторія Рудик.

Коментарі (1)

КОТІ | 2016-05-23 16:02

ДЕРУТЬ ШКІРУ НІЧОГО НЕ РОБИВШИ, БАНДУ ГЕТЬ, ЦЕ НОВІ ПРОЙДИСВІТИ, ЗМ УСИТИ ПРАЦЮВАТИ І КОНТРОЛЬ,КОНТРОЛЬ,КОНТРОЛЬ ЗА ЗЛОДІЯМИ,
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  20 років тому у Чернігові застосували сльозогінний газ

SVOBODA.FM