Останнє оновлення: 14:46 четвер, 17 квітня
Економіка
Ви знаходитесь: Економіка / Чернігів / Річку чистять, черепах нищать, що роблять – не знають, зате золото шукають!
Річку чистять, черепах нищать, що роблять – не знають, зате золото шукають!

Річку чистять, черепах нищать, що роблять – не знають, зате золото шукають!

Майже 9 мільйонів гривень виділила цього року на березневій сесії міська рада на поліпшення екологічного стану Чернігова.

За ці кошти планувалося виготовити проектно-кошторисну документацію для проведення рекультивації меліоративних каналів на міському сміттєзвалищі, оплатити будівництво установки для ліквідації токсичних ставків-накопичувачів на полігоні твердих побутових відходів та продовжити розчищення річки Стрижень.

Вже кілька днів в районі дитячо-юнацької спортивної школи, що на проспекті Перемоги працює спецтехніка – чистять Стрижень. Про це нагадує не лише звук бульдозерних двигунів, кількаметрові рови на березі річки, а і жахливий сморід, який можна відчути навіть на відстані кількасот метрів від ділянки, де ведуться роботи.

Екологічне покращення, вбивство черепах та золото гетьмана Полуботка. Що поєднує всі ці речі – читайте далі у матеріалі Павла Солодовника.

Стрижень в районі проспекту Перемоги, зараз назвати річкою важко: русло водойми стало дуже вузеньким, по бокам піщані рови, поблизу вирубані майже всі дерева, водна рослинність знищена. Роботи по очищенню річки в цій ділянці почалися ще торік, кілька днів тому тут знову запрацювала спецтехніка. Підходжу ближче.

Двоє робітників вовтузяться біля трактора, який застряг у багнюці. Третій працює на екскаваторі – вигрібає з дна річки багнюку, яка, власне, і є джерелом неприємного запаху. На моє прохання один з трактористів одразу розказав на кого працює, втім, яким і коли буде кінцевий результат робіт мені дізнатися не вдалося, оскільки жоден з робітників і сам цього не знає…

-  Чистимо річку «Стрижня». Ми з ПМК-55 Бориспільського. В минулому році також чистили. Що конкретно робимо? Вище будемо піднімати. Будемо вивозити багнюку, ще остаточно не знаємо, будемо планувати. Не знаю.

- А ви черепах не бачили тут?

- Бачили. Да.

- Будете теж їх загрібати?

- Звичайно, а як ви пропонуєте почистити Стрижень?!

На іншому березі Стрижня за кілька десятків метрів від екскаватора, ще нічого не підозрюючи про небезпеку, на сонці вигрівається кілька черепах. Про екологічне покращення Стрижня та його наслідки розповідає зоолог, старший викладач кафедри екології та охорони природи хіміко-біологічного факультету Чернігівського національного педагогічного університету імені Шевченка Олександр Федун.

- Ведуться роботи начебто по покращенню екологічного стану Стрижня. Яка кінцева мета цієї роботи, ви самі чули, жоден із робітників не знає. Робота почалася восени минулого року. Більшість водних тварин йдуть на зимову сплячку у воду. Уявіть, вони на дні Стрижня, їх починають вигрібати разом із ґрунтом. При чому, бачите, відрізок досить значний – кількість їх серйозна була.

- Це стовідсоткова смерть?

- Стовідсоткова. Знищили. Другий аспект – черепахи. Я давно вже не бачив місця, де можна зустріти стільки черепах – близько шести штук. Зараз цим трактором пройдуться по цим черепахах. У нас вони поки що не червонокнижні, але в Європі, наприклад, сусідня Польща – там вони вже в Червоній книзі. З такою роботою і у нас буде така ситуація.

Тим часом до нас підходить водій екскаватора, виявляється, він не лише чистить річку, а і виконує своєрідну місію «чернігівського Шлімана» - шукає у Стрижні золото Полуботка.

- Так ви золото шукаєте тут?

- Да. Здесь где-то золото Полуботка – баржа с золотом затонула где-то в Стрижне. Откопаем. 

Коментарі (1)

Андрей Олегович | 2013-07-11 14:07

Насколько я знаю, Стрижень никогда не был ни полноводным, ни судоходным - разве что на очень его небольшом участке.
Толку от его чистки никакой.
Это не река. Скорее, большой ручей.
Прощайте, 9 миллионов.
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

   Чи почують прохання Масани?

SVOBODA.FM