
Стрижень планомірно вбивають!
А екологічна інспекція вже не перший рік не може знайти підприємство, чиї стоки покривають ливневки піною мало не метрової висоти.Приводом для чергового вивчення журналістами проблем річки Стрижень послужило звернення однієї жительки Чернігова.
Правда, зверталася вона не до редакції. Жінка прийшла на прийом до заступника мера з питань ЖКГ Миколи Сеньковича, щоб поскаржитися на бездіяльність посадових осіб, не реагують на неодноразові звернення чернігівців з питання забруднення Стрижня.
Виходить замкнене коло: люди змушені йти зі скаргами на чиновників до самих же чиновників. А проблема, яку вони хочуть вирішити, так і залишається невирішеною - Стрижень перетворюють на стічну канаву.
Тече коричнева вода і смердить!
Про те, що неподалік від будинків № 114-130 на вулиці Горького (в районі Ялівщини) просто неможливо жити через сморід, який йде від зливової каналізації, що впадає в Стрижень, жителі інформували міську владу протягом багатьох років і не один раз вже цього року. В 2011-м на прохання жителів навіть міське телебачення приїжджало сюжет відзняти - але й це не допомогло.
У нинішньому році, після того як з Стрижня зійшов лід, проблеми у мешканців вулиці Горького поновилися з новою силою.
- Близько наших будинків на вулиці Горького з боку Чорторийського яру проходить відкрита зливова каналізація. Ось звідти хімія роками і тече! Уже місяць, як вода - темно-коричневого кольору і сморід стоїть такий, що дихати неможливо. Мало того, останнім часом вся зливова каналізація покрита піною. І все це впадає в Стрижень! Близько наших будинків є невеликий місток, так біля нього ця піна накопичується величезними шапками. Бувають дні, коли від піни - все біле! Три тижні тому ми зверталися до екологічної інспекції міста-толку нуль! От сьогодні прийшла за дорученням сусідів до Миколи Олександровича (Сеньковича. - Авт.), Може, він допоможе, - розповіла про проблеми жителів Чернігова Надія Семиліт.
Микола Сенькович запевнив Надію Митрофанівну в тому, що попередні звернення мешканців не пройшли безслідно: екологічна інспекція знайшла порушників і оштрафувала, правда, сказати, кого і наскільки, він так і не зміг. Заступник мера почав загинати пальці, перераховуючи промислові підприємства Чернігова, які можуть забруднювати Стрижень.
Пальців на його руках для цього явно не вистачало - під підозру потрапляли практично всі промислові підприємства міста, і всі вони могли «економити» на очищення стічних вод. Два великих автопарки могли мити автотехніку; компанія «Ясен» могла скидати будь-які відходи виробництва, забруднювати воду могли хлібозавод, пивзавод, крохмальний завод, молокозавод, м'ясокомбінат, цукеркова фабрика і т.д. і т.п. Було помітно, що конкретної роботи з пошуку губителів природи міськрадою поки не проводилося. А перерахуванням всіх можливих порушників води Стрижня не очистити!
Екоінспекція пообіцяла розібратися
Зрозуміло, що заступник мера Микола Сенькович може і не знати всіх нюансів забруднення Стрижня. Для цього в місті свого часу була створена ціла екологічна інспекція, яка бореться з тими, хто нищить все живе навколо:
- Екологічна інспекція працює! Ми минулого тижня виявили дві труби, які були виведені в Чорторийський яр. Склали протоколи. Відправили на комісію, - заявив начальник екологічної інспекції міста Володимир Грабовець. - Позавчора ми ходили за заявою громадян, але нічого не знайшли. Обстежили зливову каналізацію, яка йде по поверхні, а тепер потрібно дивитися там, де вона йде під землею ...
За словами Володимира Грабовця, в минулому році восени порушник дійсно був знайдений. Скидання забруднених вод виробляв крохмальний завод «Вімал». Нам було прецікаво дізнатися, наскільки суворо покарали винуватців забруднення річки. - Припис написали, щоб вони відремонтували свою каналізаційну систему (і все! - Авт.), - відповів Володимир Грабовець. - Те порушення, яке було, вони, принаймні, усунули.
Володимир Грабовець уточнив, що в аналізах проб зливових вод, які обласна санстанція взяла 12 квітня 2012 року, було виявлено значне перевищення хімічних і органічних складових. Судячи з того, що скидання йде через зливові каналізації з боку вулиці Селюка, кількість підприємств, що потрапляють під підозру, істотно скоротилася. Володимир Грабовець пообіцяв, що порушника неодмінно знайдуть.
- Це не каналізаційний прорив. Це хтось скидає стоки. Спочатку накопичує, а потім нишком вночі або рано вранці скидає! Закріпимо за цією зливовою каналізацією людину, і, думаю, знайдемо того, хто це робить, - пообіцяв начальник екоінспекції міста.
У той же час у нас склалося враження, що робота екологічної інспекції більше спрямована на боротьбу з жителями міста, а промислові підприємства залишаються «в стороні ». Володимир Грабовець розповів, що люди, які проживають близько Стрижня, самі його і забруднюють. Буквально на днях був складений адміністративний протокол на громадянку, яка проживає на вулиці Академіка Рево. Вона вивела в яр трубу, через яку скидала всі нечистоти.
Деякі виводять труби прямо в Стрижень. Хтось тачкою вивозить в річку вміст своїх вигрібних ям. Як правило, всі пояснюють свої вчинки тим, що, мовляв, у них немає коштів на вивезення нечистот, а те, що вони скидають, Стрижень не зіпсує. Виходить, в місті склалася ситуація, при якій дешевше заплатити штраф, ніж вивезти відходи!
У похід по Стрижню
Те, що побачили журналісти, пройшовши берегами Стрижня, шокує! Кілька десятків труб, що стирчать прямо з берегів, спрямовані в русло того, що ми поки ще називаємо річкою. З деяких випливає смердюча рідина бурого кольору. А сухий стан інших труб зовсім не означає, що в якийсь період часу з них щось не поллється!
Були виявлені труби, що входять просто в Стрижень. І що тече з них, залишається тільки здогадуватися. Мало того, саме русло річки вже фактично перетворено на звалище сміття! Гори «болсанок», пакетів, повалені дерева та інші відходи життєдіяльності перетворилися на греблі і перегородили і без того слабке перебіг.
Дивно, як усього цього не помічає екологічна інспекція? Куди дивиться УЖКГ? Адже зрозуміло кожному, що в річку сміття скидають ті, хто біля цієї річки і живе. Так чому їх не штрафують? Чому не штрафують тих, від чийого будинку каналізаційна труба входить в Стрижень?
Не будемо нічого стверджувати, але мимоволі напрошується питання: якщо «забруднювачів» не штрафують, то, можливо, вони просто комусь неофіційно доплачують?
Хто вбиває Стрижень:
Ті, хто скидає до нього відходи своєї життєдіяльності: це роблять підприємства, і окремі громадяни , кожен у своїй ступеня;
Ті, хто бачить все, що відбувається і закриває на це очі;
Чиновники, які не виконують свою роботу із захисту навколишнього середовища і, в кращому випадку, що покладають копійчані штрафи на тих, хто перетворив річку в стічну канаву.
Для чого Чернігову Стрижень?
Передвиборчий галас 2010 року по розчищенню русла Стрижня розлетівся по всій Україні. У нинішньому році, швидше за все, в районі Красного мосту знову буде розгорнуте велике «політичне» прибирання. Виникає питання: для чого були витрачені величезні гроші в 2010-м і навіщо з року в рік займатися показушною прибиранням?
Якщо жителі міста і далі будуть не помічати проблем, то, можливо, дійсно Стрижень слід «закатати в трубу», як це було запропоновано кілька років тому в міській раді під час обговорення екологічних проблем Стрижня. Як кажуть, немає річки - немає проблеми!
Інформацію про тих, хто забруднює Стрижень, можна повідомити в екологічну інспекцію міста за телефоном 97-41-41.
Ігор ГРИЩЕНКО, тижневик «Сім днів»
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 7784 |
Посилання до теми:
24.04.2012 Чернігівські комунальники тримають відповідь за Стрижень
24.04.2012 5 мільйонів гривень "зариють" у сміттєзвалище на Масанах? (Фото)
23.04.2012 Заплава річки Стрижень забудовується за природоохоронні кошти?(Фото)
20.04.2012 Стрижень: чергова політична замануха по-чернігівські? (Фото)
18.04.2012 У Чернігові поблизу Стрижня висадили дерева. Знову (фото+відео)
Коментарі (2)
Маріо | 2012-06-05 09:56
Изя | 2012-04-25 12:57
(как в Чернигове - Стрижень, Яловщина - так и в других городах ) следует вывод,
что земельные участки
являются одной из причин,
почему
"Стрижень планомірно вбивають! "
и хотят
"«закатати в трубу»,
як це було запропоновано кілька років тому
в міській раді
під час обговорення екологічних проблем Стрижня."
/
Пустить всё на самотёк.
Потом сказать - посмотрите, как всё плохо, охранять уже нечего.
Закатать реку в трубу.
И распродать землю,
набив свои карманы корупционным "баблом" "откатами"
и банальными взятками.