Останнє оновлення: 13:38 вівторок, 7 січня
Музеї
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Експонати тисячолітньої давнини, які знайдені на Чернігівщині, експонуватимуть у Данії
Експонати тисячолітньої давнини, які знайдені на Чернігівщині, експонуватимуть у Данії

Експонати тисячолітньої давнини, які знайдені на Чернігівщині, експонуватимуть у Данії

106 експонатів тисячолітньої давнини, які були знайдені на Чернігівщині, експонуватимуть у Данії. Предмети датовані Х століттям, серед яких: два мечі, скрамасакс, різноманітна зброя та прикраси часів вікінгів з фондів обласного історичного музею пакують і готують до відправки в музей “Мосгард”, що у данському місті Орхус.

Про це повідомив Суспільному директор обласного історичного музею Сергій Лаєвський. Виставка під назвою “Русь. Вікінги на Сході” запланована на початок січня 2022 року, а відкриватиме її королева Маргрете друга.

Перемовини про запозичення експонатів чернігівського музею йшли з 2019 року, каже директор музею Сергій Лаєвський. З його слів, розкопки біля Шестовиці почалися в 20-х роках 19 століття працівником обласного історичного музею Петром Смолічевим.

"Впродовж майже 100 років досліджувалася поселення, городище і величезний курганний могильник, який залишили по собі в середині Х до кінця Х століття вікінги. Предмети, знайдені там, мають скандинавське походження. Цей набір складається зі зброї – 2 меча, сркамасакс бойовий ніж, це прикраси від кінської упряжі. Це залишки рога, який прикрашений срібним окуттям", – говорить директор обласного історичного музею Сергій Лаєвський.

Протягом дня всі експонати ретельно упаковують, потім вони приєднаються до речей з фондів інших музеїв з України і вирушать до Данії.Загалом, серед 106 експонатів є й унікальні речі, каже Сергій Лаєвський.

"Це наверщя, срібне наверщя від шапки – оскільки воно дуже рідкісне. Відомі буквально поодинокі зразки. Є дві накладки на луку сідла – це зі знахідок Петра Смолічева. Вони прикрашені орнаментом в скандинавському стилі “Боре”, враховуючи 150-річну практику досліджень скандинавської культури нічого подібного до сьогоднішнього дня не було знайдено — це взагалі унікальні предмети".

За словами Сергія Лаєвського, така співпраця з європейськими музеями може привабити туристів і до Чернігова.

"Інформація, яка потрапить до каталогів, переконаний, що також спонукає мешканців і Данії, Швеції, Норвегії відвідувати Україну і відвідувати в такому випадку Чернігівщину і історичний музей ім. Тарновського, де можна побачити речі, які так чи інакше відносяться до життя та діяльності їхніх пращурів".

За договором експозиція повернеться до Чернігова наприкінці вересня 2022 року.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Новорічна локація у Чернігові

SVOBODA.FM