Останнє оновлення: 11:51 понеділок, 13 січня
Мистецтво
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Чернігівський слід на паризькому Монпарнасі - презентація альбому творів Савченку-Більського
Чернігівський слід на паризькому Монпарнасі - презентація альбому творів Савченку-Більського

Чернігівський слід на паризькому Монпарнасі - презентація альбому творів Савченку-Більського

3 грудня, п’ятниця, о 14:00 в Гончаренко центрі – партнер Чернігів (КМЦ «Інтермеццо», вул. Шевченка, 9) відбудеться представлення мистецтвознавцем Іриною Ральченко альбому-каталогу творів Олександра-Більського у зібранні Чернігівського обласного художнього музею ім. Г.Галагана під назвою "Олександр-Більський. Чернігівський слід на паризькому Монпарнасі".

Олександр Васильович Савченко-Більський (1900 – 1991), відомий у світі маляр і графік.

Народився у містечку Олишівка поблизу Чернігова у старовинній козацько-старшинській родині. Його рідні активні учасники державотворення: дядько Володимир Савченко-Більський генерал-хорунжий флоту УНР, контр-адмірал, інший дядько Михайло Савченко-Більський генеральний секрет ар хліборобства в уряді Центральної Ради

Дебют художника відбувся в 1917 р., ще під час навчання на живописному відділенні Київського художнього училища, а саме — на виставці Товариства чернігівських художників. Однак вже в 1919 р. він був мобілізований до лав армії Денікіна.

1923 року йому пощастило переїхати до Франції, у Марсель, де його зразу прийняли до місцевої Академії мистецтв. Але через безгрошів'я замість навчання довелося декілька років тяжко працювати, спочатку на будівництві, а пізніше на залізниці в Камбре. Зібравши трохи грошей, художник переїздить до Парижа.

В 40-і роки ХХ століття він зробив іконостас для церкви святого Володимира Великого, що на Сен-Жермені в Парижі, який зараз прикрашає український храм святих Сергія і Вакха та Жировицької Богородиці в Римі.

У 1983 році Олександру Савченку-Більському пощастило побувати на Батьківщині туристом. Він так і не побачив рідну Олишівку, але вирішив передати більшу частину своїх графічних творів 1920—1950-х років в Україну, які, на щастя, потрапили до новоствореного Чернігівського художнього музею.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Новорічна локація у Чернігові

SVOBODA.FM