Яблуня – серце і душа кожного саду
Мабуть, яблуню по праву можна вважати найбільш універсальним і благородним плодовим деревом. Без нього не можливо уявити жоден сад, адже це справжня окраса і гордість присадибної ділянки.
Яблуня милує око своїм цвітом, перехоплює подих чарівним ароматом і спокушає неповторним смаком. Недивно, що саджанці саме цього плодового дерева користуються найбільшим попитом. Майже у кожному магазині садових культур вам запропонують безліч варіантів. Однак не всюди запропонують якісні саджанці і дадуть поради щодо їхньої посадки та догляду. Якщо ви хочете дізнатись про яблуні, в Яскрава клумба інформації більш ніж достатньо. Правильно посаджені і добре доглянуті яблуні започаткують нову історію вашого саду. Урожай завжди буде багатим, солодким і смачним.
Особливості вирощування яблуні із саджанця
Яблуні різних сортів і термінів дозрівання ростуть в кожному саду. Плоди цього дерева користуються рекордною популярністю. За корисними і лікувальними властивостями вони перевершують всі інші фрукти та ягоди. Яблучне пюре присутнє в раціоні кожного малюка. В цьому фрукті міститься та кількість вітамінів і мікроелементів, яка необхідна для здоров’я і підтримки організму в хорошому стані. Якщо з’їдати по одному плоду щодня, можна забути про хвороби і застуди. Це фрукт краси і довголіття. Вирощування яблунь проходить такі етапи:
- Вибір саджанців. Їх підбирають залежно від можливостей ділянки, мети вирощування, а також смакових уподобань. Не варто купувати саджанці яблунь на ринку, адже вони мають сумнівну якість. Краще звернутись у спеціалізовані магазини, які займаються вирощуванням саджанців плодових дерев професійно. Існує багато сортів яблунь, серед яких кожен знайде свій улюблений.
- Посадка саджанців. Цю плодову культуру саджають навесні або восени. В яму глибиною близько 70 см і діаметром 100 см насипають торф, компост або пісок. Це робиться для того, щоб рослина отримувала достатньо кисню. На дно викладають дренаж, додають добрива для підвищення родючості ґрунту. Зверху ставлять саджанець яблуні, рівномірно розподіляючи корінці, потім засипають землею, утрамбовують і рясно поливають.
- Догляд за культурою. Основні процеси – це полив, прополка, розпушування, підживлення корені у весняний і осінній період, обробка проти шкідників і хворіб. Аби дерево краще перенесло зиму, його підживлюють фосфором і калієм. Також яблуню потрібно періодично обрізати. Формування крони сприяє плодовитості дерева. Систематичний догляд за яблунею дозволяє значно підвищити ріст і врожайність плодової культури.
Сьогодні існує понад 70 сортів яблуні, плоди якої відрізняються не тільки формою і забарвленням, але й смаковими якостями. Деякі яблука тверді і кислуваті, інші м’які, соковиті і солодкі. Залежно від терміну цвітіння і дозрівання, сорти яблуні бувають:
- ранні, які достигають влітку (з кінця червня аж до серпня). Ці сорти стійкі до заморозків;
- середньопізні, які достигають восени. Вони більш соковиті і м’які. Дозрівають у період із серпня по жовтень і зберігаються до Нового року;
- пізні, які достигають взимку. При чому зривають такі яблука з дерева ще дещо недозрівшими. Смаку вони набувають після того, як кілька тижнів полежать у погребі. Зберігаються такі плоди до весни.
Насадивши у своєму саду саджанці різних сортів, ви зможете цілий рік насолоджуватися улюбленими фруктами і вживати їх у свіжому вигляді.
Широке застосування плодів яблуні
Кожному садівнику хочеться мати якнайбільше сортів, аби збирати врожай до пізньої осені, зробити різноманітні заготовки, закласти яблука на зимове зберігання. З плодів яблуні роблять:
- варення;
- мармелад;
- компоти;
- соки;
- пюре;
- начинку для випічки та інші смаколики.
Їх вживають як у свіжому вигляді, так і приготованому. Варіантів застосування безліч. Одним з найцінніших продуктів є яблучний оцет, завдяки якому можна укріпити організм і позбавитись від багатьох захворювань. Також з яблук роблять сухофрукти, натуральний зефір і пастилу. Надзвичайно корисні властивості, широке застосування в кулінарній сфері, невибагливість у зберіганні, а також бездоганний смак – все це пояснює любов мільйонів українців до яблук. Окрім того яблуня стає окрасою ландшафтного дизайну завдяки компактній кроні, ароматним квітам і мов намальованим плодам.
Купити саджанці яблуні і виростити на своїй ділянці це плодове дерево хоче кожен садівник. Якісний матеріал для посадки, дотримання всіх рекомендацій щодо догляду за плодовим деревом стануть запорукою великого врожаю. Ще внуки згадуватимуть вас добрим словом і з задоволенням ласуватимуть смачними фруктами з саду.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 3382 |