Різдвяна Коза ходитиме, співатиме та танцюватиме на Алеї Героїв
Народна традиція «водити різдвяну Козу» повертається в Чернігів.
«Коза» – це новий зимовий міні-фестиваль фольклорних колективів, який дарує місту, його мешканцям і гостям та ж сама команда, яка створила популярний музично-мистецький проект «Зелена сцена».
Повыдомляэ координатор дискусійного клубу "Експертна думка" .
«Коза» ходитиме, співатиме, танцюватиме в суботу, 11 січня, з 12.00 до 16.00 на вже звичному місці – на початку Алеї Героїв. Головною зіркою програми стане відомий етно-гурт «Божичі», який вже двічі виступав в Чернігові, але – влітку. Тепер «Божичі» заспівають для нас різдвяних пісень.
Разом з ними «Козу» водитимуть професійні і аматорські колективи міста й області. Глядачі побачать старовинний полтавський вертеп за сценарієм 18 сторіччя, почують традиційний хоровий спів і сучасні варіації на новорічні й різдвяні теми… Вже є заявки із Батурина, Ніжина, Корюківки. Цікаві програми мають презентувати культурно-мистецькі центри, навчальні заклади, театри, народні хори.
Пошук учасників триває, і до участі в фестивалі «Коза» запрошуються професійні і аматорські колективи, театральні та мистецькі осередки, та й просто жителі нашого міста й області, які цінують і зберігають народні традиції і здатні запропонувати цікаву й яскраву новорічно-різдвяну програму!
Головна мета свята – донести красу народних традицій до молоді, відтворити певну історичну справедливість і повернути стародавній звичай у сучасний побут. А ще є сподівання, що фестиваль «Коза» стане поштовхом для розвитку зимового подієвого туризму. І люди в Києві, Черкасах, Запоріжжі питатимуть один одного: «А ви куди на зимові свята? – До Чернігова! «Козу» водити!»
– Українська культура має свій колорит, свої особливості – це наше величезне багатство, це надбання, яке хочеться відроджувати, хочеться донести до народу. Найголовніше – що і у нас в Чернігові, і за його межами є дуже багато колективів, які несуть ці традиції, і які можуть показати щось надзвичайне і гарне.
Дуже хочеться привнести в наше свято фольклор, збережений по селах, почути щедрівки, які зберігалися в родинах з давніх-давен, побачити, як передається народна традиція. Дати їй нове життя, - каже Дмитро Янчук, куратор мистецьких проектів.
– Вдалих прикладів міських новорічних свят багато. Можна взяти за приклад далеку Європу, можна – наш український Львів, де щороку триває ціла низка зимових ярмарків і свят, від середини грудня до самого Водохреща. Ще ближче до нас – у Києві, в Мамаєвій Слободі відбуваються чудові народні свята. Чому б і нам не зробити те ж саме і не влаштувати свій, чернігівський зимовий фестиваль? Хай він поки що невеличкий. Але ми маємо спробувати!
Проект «Коза» – некомерційний, а тому ми покладаємось на підтримку і допомогу наших партнерів і самих чернігівців. А наші люди, я це знаю, здатні об’єднатися заради доброї справи. Тому що люблять своє місто і хочуть зробити життя в ньому більш жвавим і різноманітним. Наші свята ми створюємо самі! І в цьому, мабуть, головна цінність подібних справ, - уточнила Олександра Федоренко, директор творчої агенції «Че-студіо».
Підготовка до фестивалю триває в партнерстві з міським управлінням стратегічного розвитку і туризму. Допомагають волонтери. А ще у «Кози» є смачний і гостинний партнер – кафе «Варенична». Тож всіх, хто завітає на міні-фестиваль, частуватимуть гарячим духмяним чайком! А… коза? Коза обов`язково буде!
| Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
| Переглядів : 5939 |

















.jpg)


.jpg)

Додати коментар: