Останнє оновлення: 12:03 четвер, 13 березня
Археологія / Міжнародний семінар
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Непересічна подія наукового життя у Чернігові. ФОТОрепортаж
Непересічна подія наукового життя у Чернігові. ФОТОрепортаж

Непересічна подія наукового життя у Чернігові. ФОТОрепортаж

Можливо, зовсім скоро с. Шестовиця Чернігівського району стане центром розвитку туризму на Чернігівщині.

Завдяки більш як 10-літнім археологічним дослідженням Шестовицього городища, Посаду, Подолу та могильника є можливіть відтворити один з найбільших таборів вікінгів у Центрально-Східній Європі під Черніговом, в урочищі Коровель, що біля с. Шестовиця.

Дякуючи цьому у майбутнього є можливість «затримати» туристів не тільки на один день у Чернігові, а влаштувати їм цілу програму на тиждень в урочищі Коровель поблизу Шестовиці. З екскурсіями, проживанням у готелі, відпочинком поблизу річки, рестораном, участю в археологічних розкопках, відвідинами живого музей просто неба тощо.

Ці радужні перспективи у своєму виступі намалював завідувач кафедри історії та археології України Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка, директор Інституту стародавньої історії та археології Північного Лівобережжя доцент Володимир Коваленко піч час відкриття ІІІ Міжнародного польового археологічного семінару «Матеріальна та духовна культура Південної Русі», присвяченого 100-літтю від дня народження В.Й. Довженка 16 липня 2009 р., «Проект відтворення табору вікінгів ІХ – початку ХІ ст. у Шестовиці». Також він презентував макет Шестовицького городища.

На відкритті семінару учасників конференції привітав Голова Чернігівської обласної державної адміністрації Володимир Хоменко та проректор з наукової роботи Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка професор Володимир Дятлов.

На пленарі виступили з доповідями академік НАН України Петро Толочко, член-кореспондент НАН України Микола Котляр, професор Центру досліджень цивілізації Візантії у Парижі Костянтин Цукерман (саме його доповідь викликала найбільшу кількість дискусій), завідувач відділу археології Інституту історії Академії наук Білорусі Ольга Левко, член-кореспондент НАН України Олександр Моця, член-кореспондент НАН України Гліб Івакін та провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України Володимир Ричка.

Після засідання учасники семінару відвідали Чернігівський історичний музей імені В.В. Тарновського та познайомилися з містом під час екскурсії.

Коментарі (5)

Ірина Чугаєва | 2009-07-19 08:13

ой!
Окрім перерахованих доповідачів пленару, були гості та учасники конференції з інших міст України, Росії, Білорусії, які ніколи до цього не були у місті. Звісно ж їм були цікаво подивитися місто.
Екскурсоводом була археолог з Чернігова :)

ой! | 2009-07-18 21:26

та познайомилися з містом під час екскурсії.
... это смешно: ведь все перечисленные как раз и пишут историю города, а также собирают артефакты для музея. Интересно, с чем таким новым для них и кто знакомил исследователей-археологов?

EURO | 2009-07-17 23:56

Bazato sudentiv istfaku znajut' c'u miscinu =) Osoblivo prijemno, s4o stil'ki povazhnih gostej zibralos'a same na istori4nomu fakul'teti. Podilaju spodivann'a avtora pro Shestovic'u jak odin z centriv turizmu v nedalekomu majbutn'omu, ho4a b zi Skandinavii :))

Ірина Чугаєва | 2009-07-17 23:15

Шановний RRR!
Ми з Вами говоримо про різних Коваленок. Я згадувала саме слова і доповідь Володимира Петровича Коваленка. Так що помилок немає.
Олександром Борисовичем Коваленком звати декана історичного факультету :).
Будьте уважні :).

RRR | 2009-07-17 22:19

Шановного добродія Коваленка звуть Олександр, а не Володимир. Прикро, що допущено таку помилку.
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Новий дім у Німеччині - що українці думають про своїх співвітчизників, які втекли

SVOBODA.FM