Останнє оновлення: 12:03 четвер, 13 березня
Люди з обмежиними можливостями
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Фестиваль творчості інвалідів у Чернігові: Cила слабких. ФОТО
Фестиваль творчості інвалідів у Чернігові: Cила слабких. ФОТО

Фестиваль творчості інвалідів у Чернігові: Cила слабких. ФОТО

«Хай Боже Всевишній твій шлях освітить…» співалося у авторській пісні Тараса Тарасенка, учасника Всеукраїнського фестивалю творчості інвалідів «На берегах Десни».

Він проходив сьогодні у приміщенні Обласної філармонії у Чернігові. У фестивалі брали участь представники 13 областей України.

На першому поверсі філармонії виставлялись роботи інвалідів. Тут були і малюнки, і вишивка, і фотовиставка, і м’які іграшки та речі з бісеру тощо.

Всі твори вражали складністю техніки, реалістичністю та творчім підходом їх виконавців, тому навіть важко було повірити, що це зроблено руками інвалідів. На концерті учасники вражали присутніх своїми талантами.

За словами голови Обласної організації інвалідів Валентини Сухно, «ми очікуємо виявлення нових талантів, і будемо збільшувати кількість областей, які будуть брати участь»… Наприкінці всіх виступів журі визначить переможців.

Сьогодні проходив фестиваль творчості інвалідів під егідою Чернігівської обласної організації інвалідів, ОДА, міського управління праці та соціальної політики. Як запевняють організатори, кожен учасник фестивалю буде нагороджений та отримає грамоту, подарунки, а області отримають дипломи.

З першого погляду на виставці мене вразив настрій севастопольських учасників: «Наш девиз – не все иметь, а все уметь», під яким була представлена їх творча виставка. Тут були роботи, зроблені Русланом Рабом, який малює пензлем у зубах, роботи, зроблені лівою рукою Жанною Костенко тощо.

В експозиції були представлені також кращі роботи інвалідів Харкова, які відомі у світі.
Окрім виставки, був концерт самодіяльності, на якому виступали з номерами у жанрах від пісень та танців, до сценічних постановок інваліди – представники 13 областей.

Окремо хотілось відмітити учасницю з Донецького регіону Софошкіну Сніжану, яка виконала 3 номери – два танка у інвалідному візку спочатку з партнером у інвалідному візку, а потім «Вальс» із звичайним партнером та українську пісню. Це було дуже зворушливо! Недарма кажуть, що талановиті люди талановиті в усьому.

Нам вдалось трохи поспілкуватись з нею.
- Які Ваші враження від фестивалю?

- Враження бурні, мені дуже сподобалось.

- Що більш за все сподобалось і запам’яталось?

- Нас возили на катері кататися та й взагалі проведення хороше.

- Ви вперше берете участь у подібних фестивалях?

- Ми професійні танцюристи, виконуємо бальні танці, беремо участь у змаганнях. Ми – віце-чемпіони кубку Євразії.

- Який номер Вам сподобався більш за все?

Сподобалось, як хлопець грав на гітарі, проте за лаштунками було погано чутно, коли виголошували його прізвище. Але багато гарних номерів.

- Як Ви вважаєте, чи потрібно проводити подібні фестивалі?

- Так, обов’язково. По-перше, підвищується самооцінка тих, хто виступає. Якщо людям подобається, що ми робимо, то ми отримуємо від цього велике задоволення!

- На Вашу думку, хто має більше талантів, люди з обмеженими фізичними можливостями чи звичайні люди?

- Я не розділяю. Є розподіл, може це робити людина чи ні. Але ніякої різниці в принципі між нами немає. Бог забирає щось одне, а дає щось інше.

- Чи сподіваєтесь Ви на перемогу?

- Я навіть не думала про це. Я не знала, що це конкурс, вважала, що це просто концерт. Хотілось просто отримати задоволення від виступу.

Інша учасниця фестивалю, Юлія з Черкас, яка виконувала пісню черкаського автора та роль у сценічній постановці колективу інвалідів, відмітила високу якість виконаних номерів та гарну зустріч з боку чернігівців та організаторів. «Дуже важко жити інвалідам, але саме тут вони показали, на скільки вони сильніші від звичайної людини», - зазначила вона.

«Проте, під час екскурсій ми мусили спускати та виносити людей у інвалідних візках на руках, оскільки у такому гарному, чарівному місті, як Чернігів, немає спеціальних під’їздів, пристосованих для інвалідів.

Якщо нас будуть запрошувати, то ми будемо приїжджати і в інші міста, таке наше життя, так легше жити. Відчуваєш себе сильнішим!», - поділилась з нами враженнями Юлія.

- Чи вважаєте Ви, що потрібно проводити більше таких заходів за участю інвалідів?

- Ці заходи виховують в наших людей єдність. Коли на концерті інваліди одягають український костюм та українська хата на сцені – це наше, це потрібно. І якщо ми цього не загубимо, то ми будемо сильними і як держава, я як люди.

Виникає питання, чому звичайні здорові люди дуже часто не помічають і не розвивають своїх талантів, тоді як інваліди знаходять у собі фізичні та моральні сили попри всі недуги працювати над собою та творити?... Честь їм та хвала за це.

Загальна атмосфера цього свята сприятиме зацікавленню учасників, щоб вони проявляли активність, (а політичні та громадські організації та влада їх підтримували та допомагали), і брали участь у інших подібних заходах, показували свої таланти та свій сильний бік особистості.

Фото Управління преси та інформації ОДА

Коментарі (2)

Ірина Чугаєва | 2008-07-29 14:51

Metallist
Справа не у тому, кому що цікаво - то особиста справа кожного, а справа у тому, що подібних заходів потрібно більше, адже таланових людей (не важливо, хто вони) дуже багато!

Metallist | 2008-07-27 22:09

Ну-ну... Как про Гольца, так 51 комментарий, а здесь - сами видите...
Очень показательно. Нашему народу интересны только Дом-2, всякие там "Звезды на льду", "...в огороде", "...на Луне", "...доящие коров", "...в шахте" и т.п. Только это сплошное убожество.
А инвалиды - молодцы! Вот у кого учиться жизни!
Так никто не учится...
А зря...
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Новий дім у Німеччині - що українці думають про своїх співвітчизників, які втекли

SVOBODA.FM