Поки «Чернігівгаз» відключає, люди ризикують
У селищі Михайло-Коцюбинське, що поблизу Чернігова, та ще селі Андріївка трохи далі, як вже повідомлялося, відключено постаячання природного газу.
Звісно, поки є електрика і якщо наявні електроприлади, можна сяк-так пережити кілька днів (навіть якщо платив за газ сповна і вчасно).
Однак часом громадяни шукають виходу із ситуації, створеної постачальником газу чи утримувачем газогонів.
І рішення, здавалося б, просте: «якщо в крані немає води»… тобто газу – то підключи до плити балон! Так і зробили в одній з хат у названих населених пунктах: чоловік таким чином намагався допомогти батькам.
Так-то воно так, але трішечки не так! В результаті ніякої особливої халепи не сталося, однак посуд веь закопчений, а в хаті смердить горілим пластиком.
Заковика в тім, що не можна просто так взяти, та й підключити балон до плити, яка палила природний газ із труби. Як і навпаки теж не годиться.
Якщо плиту слід переключити на інший вид газу, то слід замінити й форсунки конфорок. Тому що вони на різний газ мають різні параметри, як ось діаметр сопла. Для природного газу діаметр сопла у «жиклерів» конфорок більший.
* * *
Повторний пуск природногогазу до населеного пункту, району чи багатоповерхівки – теж ризик, і ще більший. Він полягає в тому, що де-небудь може залишитися відкритим кран… Або ж через недостатню продувку перед пуском у когось згасне вже запалене полум’я і це залишиться непоміченим.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 4513 |
Посилання до теми:
17.04.2018 «Чернігівгаз» «вирубає» селище Михайло-Коцюбинське та село Андріївка
12.04.2018 В Чернігові побили ще один «колгоспний» лічильник газу
11.04.2018 «Чернігівгаз» заробив мінус 200 млн за 2017 рік
26.03.2018 «Нафтогаз України» виграла позов проти «Чернігівгазу» на 2 млн
21.03.2018 Викликала аварійну газу – отримала рахунок за 11 тисяч кубів
Додати коментар: