Крига, якщо і є, – тонка! Ходити нею не можна!
Як показує досвід, жодна відлига не минає без жертв необережної поведінки на льоду, адже небезпечно виходити на лід в період нестійких температур та під час тривалої відлиги.
У зв’язку з нестійкою температурою на водоймах Чернігівщині в умовах потепління починається танення криги яка з кожним днем стає все більш ненадійною.
Проте, незважаючи на це, за таких умов люди масово виходять на тонку кригу, ще й на риболовлю.
Крига стає пориста й слабка, навіть якщо зберігає достатню товщу. Тому не можна ходити на водоймища, адже існує реальна загроза провалитися у воду.
Найчастіше ризикують потрапити у крижані обійми рибалки. В полоні азарту, вони часто нехтують правилами безпеки і йдуть на невиправданий ризик, ступаючи на тонкий лід.
Рятувальники Управління ДСНС у Чернігівській області, першочерговим завданням яких є забезпечення безпеки населення, аби не допустити трагедій, застерігають та радить всім громадянам та любителям зимової риболовлі взагалі відмовитись від такого дозвілля, а тим паче не дозволяти дітям бавитися на річках, озерах. аби уникнути трагедій та зберегти своє життя.
Якщо ж Ви все ж знехтували даною порадою, то пам’ятайте, що лід за будь-яких умов слабкий може бути біля стоку води, поблизу кущів, очерету, у місцях, де водорості вмерзли в лід, а також там, де б'ють джерела, проходить сильна течія або струмок впадає у річку.
Потрібно особливо обережно спускатися з берега, бо тут лід не щільно з'єднуватися із сушею, можливі тріщини і під льодом може бути повітря. Ненадійним і надзвичайно небезпечним є лід, припорошений снігом.
Не випробовуйте долю! Пам’ятайте: безпечним для одного пішоходу вважається лід товщиною не менше 7 сантиметрів, для обладнання ковзанки - не менше 10-12 сантиметрів (масове катання - 25 см), масова переправа пішки можлива при 15-сантиметровій товщині льоду.
Якщо ви на лижах, пошукайте, чи немає вже прокладеної лижні. Якщо немає і вам треба її прокладати, кріплення лиж відстебніть (щоб, у крайньому випадку, швидко від них позбутися), палиці тримайте в руках, але петлі лижних палиць не накидайте на кисті рук. Рюкзак повісьте лише на одне плече, а краще волочіть на мотузці на 2-3 метра позаду. Якщо ви йдете групою, відстань між лижниками (та й пішоходами) не скорочуйте менше, ніж на 5 метрів.
Міць льоду потрібно перевіряти палицею. Якщо від удару нею з'явиться вода, то необхідно негайно повернутись назад. Ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги.
Під час пересування по льоду перші кроки треба робити, не відриваючи підошви від льоду потрібно бути обережними, уважно стежити за його поверхнею, Радимо також оминати небезпечні і підозрілі місця, ополонки, лунки, тріщини.
Якщо після того, як ви зробили перші кроки, лід почав тріщати та з'явилися характерні тріщини – негайно але повільно, не відриваючи ступні від поверхні, повертайтеся на берег. Не допускайте великого скупчення людей в одному місці. Не можна пробивати поряд багато лунок, ловити рибу біля промоїн та занадто далеко від берега.
З собою потрібно мати мотузку довжиною 12-15 м із петлею на одному кінці та вантажем 400-500 г на другому кінці, дві порожні дволітрові пластикові пляшки, закріплені на поясі, два цвяхи або ніж, поруч із лункою тримайте дошку, або велику гілку, які допоможуть вибратися на лід, якщо раптом провалитеся.
Дорослим необхідно частіше контролювати розваги дітей, які можуть вигадати небезпечні ігри на льоду водойм.
Якщо Ви провалились під лід, то не піддавайтесь паніці. Широко розкиньте руки по крайкам льодового пролому та утримуйтесь на плаву, уникаючи занурення з головою. Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи на його грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги.
Якомога ефективніше використовуйте своє тіло, збільшуючи ним опорну площу. Вибравшись на лід, перекотіться і відповзайте в той бік, звідки Ви прийшли і де міць льоду , таким чином, перевірена. Незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають вас побігти і зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі.
Якщо у Вас на очах під лід провалилась людина, то крикніть їй, що Ви йдете на допомогу. Наближайтеся до ополонки поповзом, широко розкинувши руки. Підкладіть під себе лижі, дошку або фанеру. До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді опиняться вже двоє. Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть врятувати людину. Кидати пов'язані ремені, шарфи, дошки чи щось подібне треба за 3-4 метра. Намагайтеся витягти людину на лід, а потім разом поповзом повзіть з небезпечної зони. Потім постраждалого укрийте від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть в сухий одяг і напоїть чаєм.
Якщо Ви не сам, тоді візьміть один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому. Дійте рішуче і швидко - постраждалий швидко мерзне в крижаній воді, а мокрий одяг тягне його донизу. Потім постраждалого укрийте від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть в сухий одяг і напоїть чаєм.
Ніколи не ходіть до водойм наодинці.
Рятувальники, першочерговим завданням яких є забезпечення безпеки населення, завжди прийдуть на допомогу людям, які опиняться в небезпеці, але нагадують та закликають бути уважними та обережними дотримуйтеся правил безпеки на водоймах. Пам’ятайте, що необдумана та необережна поведінка загрожує Вашому життю!
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 4648 |
Посилання до теми:
1.02.2018 На Шерстянці скоро відкриється «льодова арена»
1.02.2018 Чернігівський рибоохоронний патруль роз’яснює правила зимової риболовлі
30.01.2018 Поліцейський може «бикувати» навіть у непритомному стані
24.01.2018 Хто бажає на крижаний тріал у Міжрічинський парк?
16.01.2018 Криги майже немає, а рибалки вже на неї вийшли
15.01.2018 Вдалося врятувати ще одного підлітка, який пішов свіжою кригою
12.01.2018 Юнак відбувся крижаним купанням за прогулянку тонкою кригою
14.03.2017 Крига зійшла на всіх річках Чернігівщини
9.03.2017 Рибалка в Чернігові провалився під кригу. Пронесло!
Додати коментар: