
Рятувальники нагадують правила безпеки під час відпочинку на воді
Настає тепла погода. Все більше хочеться покинути квартиру й відправитися на природу, здебільшого до лісу або річки, незабаром розпочнеться купальний сезон.
Тому на часі говорити про воду, а точніше про правила поводження людей на водоймах, аби відпочинок приносив радість. Усім відомо, що вода – чудодійний засіб оздоровлення організму.
Купання дає людині фізичне та моральне задоволення, допомагає позбутися стресів. Але, на жаль, для декого відпочинок біля води закінчується трагедією.
Як уникнути трагедії на воді?
Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є правильний вибір і обладнання місць для купання; навчання дорослих та дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.
Відпочинок на воді допускається тільки у спеціально відведених місцевими органами влади та обладнаних для цього місцях. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18, повітря не нижче +24.
Не заходьте у воду в незнайомому для вас місці, уникайте води із швидкою течією, не заходьте у воду напідпитку.
Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах; купаючись у незнайомому місці – не пірнайте з берега, дерева. У воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою. Купатися краще там, де є рятувальні служби.
Особливо слідкуйте за дітьми: їхня поведінка у воді не передбачувана. До плавок потрібно прикріпляти шпильку, якщо далеко від берега судома зведе руку чи ногу, укол шпилькою допоможе відновити еластичність м’язів.
Утримуйтеся від далеких запливів: переохолодження – головна причина трагічних випадків. На рівнинних річках є багато ям і вирів. Вони підступно зустрічаються біля піщаних кос, під берегом, де особливо полюбляють купатися діти.
Якщо човен перевернувся, головне не розгубитися. Навіть коли перекинувся, він і тоді ще певний час тримається на воді, отже, треба зберігати спокій, і до прибуття рятувальників триматися за човен, штовхаючи його до берега. Той, хто добре вміє плавати, у першу чергу повинен допомогти тому, хто не вміє, підтримувати його на плаву.
Рятувати треба спочатку одного потопаючого, а потім іншого, допомогти вплав одночасно кільком людям неможливо.
Під час катання дітей необхідна присутність дорослого в кожному човні. Він мусить уміти керувати судном, добре плавати, знати прийоми надання невідкладної допомоги постраждалим на воді
Будьте дуже обережні під час відпочинку на воді, щоб він був для Вас і Ваших дітей безпечним, весь час суворо дотримуйтеся порад рятувальників!
Галина Карпенко,
головний інспектор ЧМВ УДСНС
у Чернігівській області
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 6250 |
Посилання до теми:
18.05.2016 Потонув 3-річний хлопчик
31.03.2016 У річці Дяговій потонув дідусь
21.03.2016 Рибалка з Сумщини потонув у Десні
9.03.2016 З річки Сож підняли другого загиблого рибалку. Фото
2.09.2015 Киянин втопився на Чернігівщині
24.08.2015 Під час відпочинку втопився 39-річний чоловік
20.08.2015 17-річний юнак втопився в Десні
7.08.2015 14-річний хлопець утопився біля пляжу в Чернігові
5.08.2015 У Десні потонув 22-річний юнак
28.07.2015 32-річний чоловік потонув у гідрокар’єрі "Лісковиця" в Чернігові
13.07.2015 Троє потонуло за вихідні на Чернігівщині
14.03.2016 Живуть, як Робінзони
Додати коментар: