Хоч прийшли холода не варто діставать «козла»!
Залишилось декілька днів до початку опалювального сезону, але у зв’язку із зниженням температури (стовпчики термометрів вночі вже ледь сягають 3-4 градусів Цельсію) збільшується використання енергоносіїв, внаслідок вмикання електрообігрівачів.
Повідомляє Олексій Моргун, представник Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області.
У теперішній час як вітчизняною, так і зарубіжною промисловістю випускається велика кількість електронагрівальних приладів різного призначення, які знайшли широке застосування в побуті. Найбільш розповсюдженими серед електронагрівальних приладів є: електрокаміни, електрорадіатори, інфрачервоні обігрівачі, електровентилятори, електрогрілки та інші.
В нашій країні дозволено використання малопотужних побутових електронагрівачів заводського виробництва (потужністю 0,1-2 кВт) для створення комфортних умов праці, в доповнення до основного виду опалення.
Окрім приладів, що випускаються промисловістю, в експлуатації у населення знаходиться безліч електронагрівальних приладів кустарного, тобто саморобного виготовлення, так званих ”козликів” різної конструкції і призначення, часто виготовлених без дотримання не тільки елементарних вимог щодо пожежної безпеки, але й без усякого здорового глузду.
Єдина ціль, яка при цьому переслідується, це підвищення потужності електронагрівального приладу та отримання від нього максимальної кількості тепла. Висока пожежна небезпека цих приладів обумовлена не тільки великою кількістю випроміненого тепла та високою температурою нагрівальних елементів, але й тим, що відбувається перевантаження електричних мереж, контактних елементів і штепсельних роз’ємів, магнітних пускачів, вимикачів та інші.
Тому, щоб забезпечити безпеку своєї оселі та майна потрібно пам'ятати такі правила:
- електронагрівачі повинні вмикатися в електромережу тільки за допомогою справних штепсельних з'єднань та електророзеток заводського виготовлення з заземленими контактами;
- електронагрівальні прилади повинні встановлюватись на негорючій основі;
- температура зовнішньої поверхні у найбільш нагрітому місці, в нормальному режимі роботи, не повинна перевищувати 85°С (терморегулятор повинен бути відрегульований);
- відстань від приладів електроопалення до горючих матеріалів має становити не менше
Під час експлуатації електронагрівальних приладів забороняється:
- встановлювати електронагрівальні прилади безпосередньо під розеткою, а також на шляхах евакуації людей;
- встановлювати саморобні плавкі вставки, „жучки” в апаратах захисту від коротких замкнень;
- використовувати електронагрівальний прилад для сушки одягу та інших матеріалів;
- під’єднувати декілька приладів в одну розетку;
- накривати горючим матеріалом електронагрівальний прилад;
- відхиляти маслонаповнені електронагрівачі від вертикалі;
- залишати без догляду при виході з приміщення увімкнені в електромережу електронагрівальні прилади.
Пам'ятайте! Лише при додержанні цих правил можна надійно захистити Ваш будинок від лиха.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 7120 |
Додати коментар: