Останнє оновлення: 11:51 понеділок, 13 січня
До Дня працівників цивільного захисту
Ви знаходитесь: Кримінал / Надзвичайні події / Рятувальники МНС – на сторожі безпеки. Зі святом!
Рятувальники МНС – на сторожі безпеки. Зі святом!

Рятувальники МНС – на сторожі безпеки. Зі святом!

17-го вересня православна церква вшановує ікону Божої Матері Неопалимої Купини. У цей же день рятувальники відзначають своє професійне свято – День працівників цивільного захисту.

Збіг не випадковий. Неопалима Купина - палаючий, але не терновий кущ, що згоряє, у якому Бог з'явився Мойсеєві. Вона знаменує непорочне зачаття Богоматір'ю Дитини Ісуса від Духа Святого.

Іконі приписується чудодійна сила захисту від вогню "вогненного обпалення". Саме тому професійне свято рятувальників відзначають 17 вересня.

Свою діяльність служба розпочала 28 жовтня 1996 року. Сьогодні на її озброєнні мається 299 одиниць техніки. Боєздатність підрозділів забезпечують 1664 працівники.

Завдяки оперативності, професіоналізму та самовідданим діям, з початку 2008 року підрозділи Чернігівської оперативно-рятувальної служби врятували 130 людей, в тому числі 10 дітей. Також вони вберегли 1318 будівель, 174 голови худоби, 108 одиниць техніки та матеріальних цінностей загальною вартістю 26,3 млн. гривень.

Жодна з надзвичайних ситуацій не залишилась без відповідного реагування. З початку року оперативно-рятувальні підрозділи області 794 рази виїздили на гасіння пожеж, 12 - для надання допомоги при різних надзвичайних подіях та на ліквідацію наслідків аварій. За кожним з цих виїздів - реальна допомога, надана в скрутну для людини хвилину, а то і врятоване людське життя.

Скільки людей загинуло?

З початку року внаслідок надзвичайних ситуацій та подій загинуло 248 осіб та 961 отримали травми. Під час ДТП загинуло 154 особи, 87 - потонуло на водоймищах.

Внаслідок суїцидів та інших причин невиробничого травматизму в області загинуло 140 осіб.

Протягом поточного року зареєстровано 895 пожеж під час яких загинуло 66 осіб, в тому числі 2 дітей.

Потенційно небезпечні території Чернігівщини

У 1959 році на Півдні було відкрито поклади нафти і природного газу. Первинну обробку нафти здійснює Гнідинцівський газопереробний завод, функціонують 4 нафтопромисли, 2 підземних сховища газу загальним об'ємом 3 млрд. 600 млн. кубометрів.

Понад 20% території області займають лісові масиви, та 112 тис. га - торфовища.

Крім того, на Чернігівщині розташовано 682 потенційно-небезпечних об'єкти, з них 186 об'єктів підвищеної небезпеки, 29 - використовують хімічно-небезпечні речовини.

В аграрному секторі знаходиться 214 об'єктів, де зберігається понад 900 тонн заборонених та непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин. На території Ічнянського та Прилуцького районів розташовані склади зберігання боєприпасів.

Салюти, які позбавляють життя

У Головному управлінні працює група піротехніків над знешкодженням вибухонебезпечних предметів часів Великої Вітчизняної війни. Фахівці неодноразово брали участь у ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на артилерійській базі ракет та боєприпасів у с. Новобогданіка Запорізької області.

Також у цьому році провели на Чернігівщині  знешкодження 84 снарядів, 31 мінометної та 8 протипіхотних мін, 13 авіаційних бомб, 10 гранат та 665 боєприпасів стрілецької зброї, які залишились з часів Великої Вітчизняної війни.

Де готують рятувальників?

Навчальний пункт Головного управління проводить початкову підготовку за спеціальністю «пожежний-рятувальник» та перепідготовку особового складу підпорядкованих підрозділів.

 Слухачі, серед яких є і дівчата, здобувають професійні знання з організації діяльності МНС, пожежної тактики та цивільного захисту населення, профілактики надзвичайних ситуацій, пожежно-рятувального обладнання, охорони праці та медицини катастроф.

По завершенню навчання слухачі здають іспити. Крім того, слухачі, які проходили початкову підготовку, урочисто складають присягу МНС та отримують перші спеціальні звання. Слухачі проходять практику у підрозділах Головного управління МНС в області і вивчають характеристики пожежно-рятувальної техніки, що знаходиться на озброєнні оперативно-рятувальної служби області.

Техніка і її відсутність

Незважаючи на недостатність фінансування з держбюджету, вишукуються можливості по розвитку матеріально-технічної бази підрозділів. Чотири автомобілі "Volkswagen-Caddy" переобладнані в аварійно-рятувальні та укомплектовані необхідним для надання екстреної допомоги обладнанням. Вони знаходяться у бойовому розрахунку пожежно-рятувальних підрозділів міст Чернігова, Прилук, Ніжина та Корюківки.

Два автомобілі першої допомоги отримало Головне управління з Ладанського «Пожспецмашу». Вони надійшли в розпорядження Ніжинського районного відділу та аварійно-рятувального загону спецпризначення. З Ладана надійшло ще дві нові пожежні автоцистерни на шасі ЗІЛ-433371 та КамАЗ 43253. Вони перебувають на бойовому чергуванні в Козелецькому районі.

Крім того, парк поповнився автомобільним краном КТА-25 вантажопідйомністю 25 тонн та спеціальним аварійно-рятувальним автомобілем типу САРМ на базі УАЗ «Патріот».

Останній - це мобільний транспортний засіб, призначений для оперативної доставки рятувальників і спеціального обладнання до місця виникнення надзвичайних ситуацій, виконання аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, пошуку постраждалих і надання їм першої медичної допомоги, ведення радіаційної й хімічної розвідки, зв’язку та оповіщення. Його введено в бойовий розрахунок аварійно-рятувального загону спецпризначення.

Але, нажаль, у Головного управління МНС в області є і проблемні питання, які потребують вирішення. 95% пожежно-рятувальної техніки має термін експлуатації більше 10-ти років. З них понад 30% автомобілів експлуатуються вже понад 20 років і підлягають списанню.

В основному на озброєнні знаходиться техніка, що належить до пожежної, а потрібна ще спеціальна для проведення аварійно-рятувальних робіт. Дуже необхідні комплекти гідравлічного, пневматичного та механізованого аварійно-рятувального обладнання; засоби рятування на воді; системи для рятування людей з висоти або з глибини; захисні костюми для роботи в умовах хімічно агресивного середовища; самоскиди, грейдери, землерийні машини, які дуже доцільно використовувати при гасінні пожеж на торфовищах і в лісах.

Для забезпечення гасіння пожеж та безпечної евакуації людей в будівлях підвищеної поверховості м. Чернігова необхідна пожежна автодрабина з висотою підйому понад 50 метрів.

Гостро стоїть проблема забезпечення групи піротехнічних робіт ГУ МНС в області автомобільним гідрокраном для підйому та завантаження вибухонебезпечних предметів вагою понад 50 кг, протиосколочними костюмами, бронежилетами, міношукачами та металодетекторами нового покоління, спеціальним інструментом для вилучення вибухонебезпечних предметів.

За повідомленням Анатолія Шаповала,
начальника ГУ МНС України в Чернігівській області

Коментарі (1)

Гость | 2009-11-08 23:41

Толик під тебе риють а ти ще спиш
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Новорічна локація у Чернігові

SVOBODA.FM