Останнє оновлення: 19:00 четвер, 28 вересня
Світ
Ви знаходитесь: Кримінал / Пригоди / Рада Європи: "Вибори" рф на окупованих територіях нікчемні
Рада Європи: Вибори рф на окупованих територіях нікчемні

Рада Європи: "Вибори" рф на окупованих територіях нікчемні

"Вибори" на окупованих територіях України, проведені російською владою, є черговим грубим порушенням норм міжнародного права з боку РФ. Їх правовий статус - нікчемний, наголошується у заяві керівництва РЄ.

Рада Європи (РЄ) "рішуче засудила нелегітимні фіктивні "вибори", організовані російською владою на тимчасово окупованих територіях України 8-10 вересня, і назвала їх "нікчемними" з точки зору міжнародного права. Про це йдеться у спільній заяві генерального секретаря РЄ Марії Пейчинович -Бурич, президент Парламентської асамблеї РЄ (ПАРЄ) Тіні Кокса та прем'єр-міністра Латвії, який наразі обіймає посаду голови Комітету міністрів РЄ, Кріш'яніса Каріша, орієнтований у неділю, 10 вересня, у Страсбурзі.

 «Проведені з грубим порушенням міжнародних прав, вони ( «вибори» . – Ред .) є ще одним прикладом заперечення Російською Федерацією цінностей демократії, прав людини та прав верховенства, які підтримує Рада Європи», – йдеться в заяві. За словами керівництва РЄ, рішення російської влади організувати ці «вибори» є лише останнім у серії незаконних і шкідливих рішень», ухвалених офіційною Москвою після того, як Росію було виключено відповідно до РЄ за агресивну війну проти України.

"Ці фіктивні "вибори" вважаються нічим відповідно до міжнародного права", - наголошується в заяві. У ній також висловлюється "непохітна підтримка суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів".

Раніше проведення російською окупаційною владою так званих "виборів" до місцевих адміністрацій на тимчасово окупованих територіях - частинах Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України, а також в АР Крим та в місті Севастополь - засудив  Київ . Берлін назвав це "голосування" пропагандистською акцією Москви, а Вашингтон запевнив Україну, що США ніколи не визнають претензій Росії на будь-яку її суверенну територію.

закрити

Додати коментар:

Фотоновини

  Сльози, сміх і оплески або Украдена головна прем’єра

SVOBODA.FM