Останнє оновлення: 16:54 п'ятниця, 13 грудня
Вирубка лісів
Ви знаходитесь: Кримінал / Пригоди / Комашко розповів, у чому складність розслідування незаконних вирубок лісів
Комашко розповів, у чому складність розслідування незаконних вирубок лісів

Комашко розповів, у чому складність розслідування незаконних вирубок лісів

Із 200 кримінальних справ, порушених за незаконну вирубку лісів на Чернігівщині, лише мізерний відсоток доведений до суду.

Невтішну статистику озвучив сьогодні, 8 листопада, на брифінгу прокурор області Володимир Комашко. За його словами, у розслідуванні фактів незаконних порубок лісу є ряд складнощів. Зокрема, не всі землі під лісосмугами мають своїх користувачів. До того ж і самі лісові браконьєри навчилися приховувати сліди злочинів.

 «Є землі, де нема користувача. Всі ці придорожні смуги не мають користувача. Повірте, є такі розмежування – між польові смуги не мають власника. Я звернувся з цього приводу до голови ОДА Валерія Куліча, бо треба визначати лісокористувачів. Лісництво не хоче брати на себе відповідальність, місцеві ради – також. А порубка здійснюється. Здійснюється порубка, дерева валяться. Порубщики зникають з місця події, порубки маскуються. Маскують листям, гіллям. Вони зі знаряддям зникають і приїжджають забирати деревину вже без бензопили» – сказав Комашко

Він переконаний: треба йти не стільки за наслідками скоєних злочинів, а досліджувати діяльність пилорам, лісогосподарств, а також тих підприємств, які експортують деревину.

Коментарі (3)

чернігівець | 2016-11-09 08:52

Питання виникає наступне до правоохоронців: а на якій же підставі він забирає свіжеспиляну деревину, це що його ділянка? Йому хтось подарував цю деревину - покажіть документ, що ці дерева були на земельній ділянці у конкретного власника, а той вирішив подарувати комусь ці свіжеспиляні дерева. Якщо земля з лісосмугою нічия, то на якій підставі людина може привласнити дерево яке на цій землі росло і має свій конкретний вік? Деревина має сьогодні ціну, то й її привласнення це прибуток конкретної людини, Якщо вже дерево росло не на землі лісових господарств, то де служба природоохорони?

Михайло | 2016-11-09 07:19

Відсутність бажання і професіоналізму ось основні причини того що у нас скоро зникнуть ліси.

Хома | 2016-11-08 18:29

Хто хоче знайти винних у незаконнiй вирубцi дерев, той знайде, а хто хоче зберегти за собою тепленьке мiсце, знайде тисячу причин, якi заважають йому працювати. На кожну вирубану деревину повиннi бути документи. Приiхав за деревиною без бензопили, значить крадiй. У приватному секторi Чернiгова бiля двору не можна зрубати жодного дерева, хоч ти сам його посадив. А в областi рубай, бо багато хто забув, що хазяiн цих дерев - держава.
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  20 років тому у Чернігові застосували сльозогінний газ

SVOBODA.FM