Останнє оновлення: 11:12 середа, 15 січня
Риба таки погнила. З голови
Ви знаходитесь: Кримінал / Пригоди / Мертвою рибою вкрився ставок біля «Холодильника»
Мертвою рибою вкрився ставок біля «Холодильника»

Мертвою рибою вкрився ставок біля «Холодильника»

Загиблі карасі плавають у ставку за залізничним переїздом більше двох тижнів, за словами житеів міста Мена, райцентру Чернігівської області.

Однак в органах, що опікуються екологією, нічого не знали. Про це повідомляє менська газета «Наше слово».

Таємнича промзона

Повідомлення про загибель риби газета отримала у понеділок зранку. Відразу поїхали перевіряти цю звістку. Водойма знаходиться у так званій промисловій зоні міста, за залізничним переїздом. Там розташовані декілька підприємств, зокрема, і колишній, як його називають у народі, «Холодильник», на території якого зараз влаштувалося підприємство ТОВ «МПК «Придеснянський».

Дійсно, у водоймі плавали сотні дохлих карасиків. Довкола відчувався неприємний їдкий запах. Поки ходили вздовж берега, пробираючись крізь чагарники і сміття, надибали напіврозкладений труп чи то лисиці, чи то рудої собаки з пухнастим хвостом. Загалом, «зона» справляє гнітюче враження.

Навіщо бабі риба?

Біля «Придеснянського» - ями, заповнені невідомою темною рідиною. Викопані вони за кілька метрів від озера. Там же найбільше відчувається неприємний запах.

З неофіційних джерел дізналися, що близько двох тижнів тому з території підприємства в ті ями зливали якусь рідину.

Також розповідають, що дохла риба плаває в озері також тижнів зо два. І що якась бабуся виловлювала її. Навіщо та риба їй знадобилася, можна тільки здогадуватися. Сподіваємося, що  та здобич не потрапила на базарні прилавки.

Можливо, риба загинула від задухи, можливо, через забруднення води, але точно не від гарного життя.

Де шукати допомогу?

У нашому районі існує чимало екологічних проблем. Час від часу з’являються нові. Тож «Наше слово» звернулося до влади з проханням пояснити, хто конкретно має займатися цими питаннями.

– Даний випадок у компетенції екологів, водного господарства, санепідемстанції... – говорить заступник міського голови Павло Дубина. – Це комплексна проблема. Отже людям треба було звертатися до усіх, у тому числі й до міськради.

Виходить, що коли у якійсь водоймі несподівано гине риба, то хтось (?) повинен звертатися до усіх (?). Але ж цих «усіх» стільки, що й не порахуєш. Тож не даремно більшість людей вважає за краще залишати все як є, адже все рівно нічого не доб’єшся.

А риба тим часом гниє, кажуть, із голови.

– Про виявлення подібних проблем першочергово потрібно повідомляти райдержадміністрацію, – каже заступник голови РДА Анатолій Олійник. – І бажано подавати письмове звернення.

«Наше слово» спробувало звернутися якщо і не до всіх, то хоч до частини установ, котрі мають реагувати на подібні проблеми.

Менські газетярі зв’язалися з державною екологічною інспекцією в Чернігівській області, Головним державним управлінням охорони використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Чернігівській області, Центральним відділом з охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області, районною санепідемстанцією.

Два місяці - мало

В усіх установах від нас уперше почули про менську загиблу рибу. І запевнили, що розберуться з цим питанням. Хоча майже усі пояснювали, що це не тільки їх обов’язки, і не оминали нагоди «перевести стрілки» на інших.

Ще два місяці тому «Наше слово» повідомляло про проблеми на вищезгаданій водоймі. Друкували SMS-повідомлення одного з наших читачів: «Хто повинен понести покарання за те, що забруднюється річка Бабка напроти колишнього консервного заводу? Я хоч і не місцевий, із села, але боляче дивитись, як росте червона пляма на льоду і йде дуже неприємний запах. А що буде весною?»

Що сталося весною – тепер відомо. Однак тоді, взимку, ніхто з численних «компетентних органів» на тривожні сигнали не відреагував. У семи няньок дитя без ока?

На фото – ями, заповнені невідомою темною рідиною,
викопані за кілька метрів від озера.

 Сергій ЛАВСЬКИЙ, «Наше слово», 28 березня 2008 р.

 

Спокійно! Риба і збитки... підраховані!

Як щойно повідомила Високому Валу Держекоінспекція в Чернігівській області, інспектори Держекоінспекції оперативно прореагували на отриману інформацію – 25 березня вони здійснили виїзд до місця загибелі риби в технічній водоймі м. Мена.

Технічна водойма, де зафіксована масова загибель риби, знаходиться вздовж автодороги в напрямку ТОВ „Нептун”. Надходження забруднених вод відбувалось з північного боку техставка, біля ТОВ „ПМК „Придеснянський”.

Саме в цьому місці виявлені залишки невідомої рідини, які через трубу, прокладену під дамбою, потрапили до водойми. Для визначення впливу забруднювача на гідрохімічний склад води, відібрано проби та проведено їх якісну та кількісну оцінку. За результатами інструментально - лабораторних визначень води техставка встановлено перевищення вмісту органічних речовин - за показником хімічного споживання кисню (у 7 разів); амонію сольового (у 4 рази).

Негативний вплив на водойму спричинений потраплянням надзвичайно забруднених стічних вод, що підтверджується результатами гідрохіманалізів. За фактом виявлено високий вміст забруднюючих речовин, а особливо органічних речовин за ХСК – 784,0 мгО2дм3, амонію сольового 149,62 мг/дм3. Значний вміст забруднювачів в відібраних пробах справив негативний вплив на гідрохімічний стан водойми, що і спричинило загибель живих водних організмів.

Для встановлення кількості загиблої риби комісійно закладено 20 пробних площ розміром 2х2 метри і комісійно проведено підрахунок загиблої риби. Кількість загиблої риби (карась) на пробних площах становить 757 особин.

Третина карасів спостерігається із ікрою. Майже всю загиблу рибу вітром прибило до північного боку водойми і вона знаходиться вздовж берегів. Там і закладені пробні площадки, які становлять 1/3 від площі, де знаходиться загибла риба. Загальна кількість загиблої риби складає 2271 особина.

Розрахунок розміру шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу внаслідок масової загибелі риби (карась) на водоймі виконано згідно Такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства цінних видів риб, водних безхребетних і водних рослин в рибогосподарських водних об’єктах України від 19 січня 1998 року № 32 і становить 11582,10 грн.

Для проведення розслідування та застосування санкцій матеріали перевірки передані до органів прокуратури в Менському районі.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Новорічна локація у Чернігові

SVOBODA.FM